Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

panowie najlepsza opcją jest kupno kompletnej klapy mnie ona wyszła 450zł w kolorze srebrnym przekładamy tylko instalacje ze starej klapy przerabiamy kilka wtyczek a i przekładamy stop ze starej klapy bo jest inna wtyczka a mi sie juz tego nie chciało przerabiac wiec szybciej było odkrecic stop i przełorzyc instalacja klapy zajeła mi około godzini moze dlatego ze mam wója elektryka :) ale efekt jest bajka :) ostatnio tez miałem mała kolizje z przodu (oczywiscie jak zwykle nie z mojej winy ;p ) i zagoscił kompletny zderzak ze spryskami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów podmieniaczy :)

Właśnie zakupiłem klapencje od flki ( kurde taksówki - ale w stanie idealnym) po świętach oddaje wsio do lakiernika i będziemy elektryfikować :) zobaczymy co z tego miszmaszu wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Klapę już mam z 3BG. tylko nikt nie pisze tu o otwieraniu klapy?czy odbywa sie to jak w wersji lift przez przyciśnięcie przycisku w drzwiach?i czy taki przycisk musimy zakupić?czy po prostu idzie to po sygnale z centralnego zamka i nie potrzebujemy tego przycisku aby otworzyć klapę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolgo nie ma przycisku w środku...masz tylko i wyłącznie "klamkę" w klapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Klapa już jest w garażu i czeka na montaż.Tylko musicie troszkę podpowiedzieć teraz kto już jest po zabiegu:)Czyli teraz muszę wiazkę ze starej klapy wrzucić w nowa?Nie mam silniczka zamka w nowej.Czy silniczek ze starej będzie pasował?Czy jest mozliwość przełożenie zamka zeby pasował kluczyk oryginalny?Może ma ktoś jeszcze jakieś zdjęcia z bliska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa przeszczepiona:)zrobione według opisu z pierwszej strony i wszystko cyka jak powinno:)Niedługo wrzucę parę fotek dla potomnych tylko muszę dobre światło mieć i musi sie ocieplić bo na dworze -15:) Mam jeszcze jedną prośbę a mianowicie w nowej klapie nie miałem siłownika zamka.zostawiłem stary.jest taki sam ale ma inną końcówkę do której podczepia sie linkę.Czy miałby ktoś możliwosć zrobienia fotki z bliska jak dokładnie wygląda ta plastikowa końcówka siłownika?Chciałbym ją dorobić ale nie wiem czy wystarczy tylko przedłużyć siłownik czy coś wiecej.Bo na zdjęciach słabej jakości to wyglada jakby w tej końcówce był otwór fasolkowy ale nie wiem jakie miało by to spełniać zadanie.Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje wymontowac bebenek/wkladke zamka na kluczyk w klapie kombi b5 przed liftem. Moze ktos podrzucic jakies info jak wyjac te wkladke ? Jest to podobnie zrobione jak w drzwiach czy inny jest system montazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przedwczoraj udało się kolejną klapę u kolegi przeszczepić. Jak poprzednio kierowałem się opisem z początku wątku. Jak dla mnie to podłączenie to jakieś 30-45 minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy konieczne jest podłączenie tych przekazników mam paska z 99r .

 

---------- Dodano o 14:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:03 ----------

 

bo mam klape z 3bg kompletną { elektryka itp } i czy da sie wyrzezbić coś z elektryki od 3bg czy trzeba przełożyć od 3b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa zmieniona, cholera myślałem że to będzie prosta sprawa, niestety tak nie jest. Szczęśliwie mam sąsiada super mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany a ja mam pytanie czy da sie przełozyc do klapy po liftingu klamke od przedliftowej ?? ta mechaniczna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie da rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ftp

Witam, wiem, że wątek juz stary, ale może ktoś odpowie :)

Mam problem związany z koniecznością wymiany klapy bagażnika w B5 sprzed liftu, ale nie moge dostać takiej w odpowiednim kolorze (biała) są natomiast dostępne takie do wersji po lifcie. I tu moje pytanie, czy da się ona zamontować w nadwoziu i bedzie pasować mechanicznie?

Z elektryką moge powalczyć, ale czy wymiarowo klapa będzie pasować?

Proszę o info, bo nie chciałbym kupić niepotrzebnej części i zostać z nią.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się bez problemu przełożyć...tylko troszkę zabawy z elektryką...możemy się umówić któregoś razu to wymienimy :D Kościerzyna nie jest daleko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapa bg lift.jpg

 

Piszę posta wstawiając przy okazji moje dzieło, dzięki do autora układu,, działa , klapa się otwiera przyciskiem .

 

Jedyne co mnie zdziwiło to że pod otwarciu z pilota auta klapa nie otwiera się przyciskiem ... dopiero dodatkowo muszę nacisnąć przycisk otwierania drzwi na drzwiach kierowcy- wtedy dopiero otworzę klapę przyciskiem...

 

. Domyślam się że dzieje się to przez dołożony centralny na pilota z alarmem.

Bo układ jest wykonany i podłączony wg schematu. wszelkie wskazówki mile widziane, bo może ja popełniłem bład???????????

 

 

 

. pozdrawiam

uklad.jpg

Edytowane przez albus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie tak patrze na ten schemat tych kabli przy tych przekaźnikach i nie ogarniam tego

podpięcie pod poszczególne piny na przekaźnikach to ok ale pojawia się problem z reszta wolnych kabli, które wychodzą wolne z przekaźników

kabel zielony impuls zamknięcia skąd go wziąć

kabel niebieski impuls otwarcia skąd go wziąć

A co to jest za kluka z M opisanym w okręgu???? i tymi czarnymi kreskami ????

 

Uprzedzam komentarze nie znam sie na schematach elektrycznych i ich oznaczeniach wiec się pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impuls zamknięcia , impuls otwarcia - kable idące od modułu komfortu do klapy> przecinasz je i wpinasz cały układ w te właśnie "przecięcie" .

M to siłownik zamka klapy.

 

PS a jeśli nie znasz się na schematach to do elektryka i Ci zrobi, nie powinien wziąć niewiadomo ile. W końcu to proste jak drut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na schematach się nie zmam ale praktycznie mam możliwości aby to sobie zrobić samemu tylko muszę to sobie po swojemu po układać.

Impuls zamknięcia i Impuls otwarcia a gdzie w instalacji tylnej klapy je znajdę czy muszę wszystko "pruć" i iść do modułu komfortu???

 

to nie będzie sygnał w siłowniku zamka centralnego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kable do klapy idą po słupkach tylnich nad lampami. najlepiej zlokalizować jak się wyciągnie te uchwyty na apteczke i lewarek co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności