Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję foto 3B z klapą z 3bG ale ze światłami z 3B... ma ktoś może?(trochę lepszą jakość niż to kilka postów wyżej... ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K4mil_LEGNICA

Zwykłym kluczem nr 8 byle oczkowym;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ósemka chyba dwunastokątna. Mało popularny klucz który jak już kolega wspomniał można zastąpić zwykłym oczkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydało się działa fajnie i bezproblemowo, dzięki za instrukcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie zrobiłem elektrykę z pierwszego postu ale przy otwartym aucie naciskam na klamkę w klapie i jest tylko jeden sygnał ale siłownik nie otwiera klapy jak by miał za mało siły.Jak klapa jest otwarta i ręcznie zamknę zamek otwiera za każdym razem tylko nie raz tak jakby uciekał prąd po naciśnięciu klamki.Czy z tym prądem tak jest czy tylko u mnie.proszę o pomoc jak to zrobić i czemu nie otwiera mi klapy

 

 

 

Juz wszystko ok działa 100%

Edytowane przez kamil12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze dokladne zdj zamka,klamki

jak tam tojest zamontowane

 

przerylem caly watek i nigdzie tego nie znalazlem

po za tym wszystkim chyba tylko w 1 poscie napisal ktos ze inne sa lampki,cantral

a benbenek zamka bedzie pasowal z klapy B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sam sobie odpowiem :fajny

morze przyda sie to innym

 

A wiec nikt dokladnie nie napisal ze zamek,linka zamka (sterowanie,benbenek),lampki podswietlenia i klamka sa inne

nie pasuja z klapy B5

wszystko trzeba kupic-najczesciej oddzielnie sprzedaja

jedynie co pasuje z B5 to dolny rygiel

tak to wyglada w klapie FL

wksv.jpg

 

a tu zamek ktory jest do FL + linka ktorej nie ma na zdj

h7gx.jpg

 

 

obok zamiescilem benbenek od B5

jest inny ale wklad mozna przemienic-tylko do tego trzeba miec kluczyk aby wyjac wklad

ja kupilem caly zamek bez kluczyka wiec nie wymienialem benbenka-zreszta nie uzywalem kluczyka nigdy do klapy

 

do przerobki tzn przedluzyc trzeba jeszcze przewody do lampek tab rej (w B5 prad idzie 1 wtyczka a do FL sa 2 wiec trzeba dolutowac przewod)

ja te lampki przerobilem na diodowe (pasek z metra )ktore wkleilem na silikon

a co do podlaczenia klamki to klamke trzeba wpiac w niebieski przewod co idzie do zamka (kolega w 1 postach pisal juz)

 

co do tych przekaznikow to gdy juz sie je polaczy to podlaczenie zrobilem po lewej stronie w bagazniku kolo lampy tylnej

 

wpiac to tylko trzeba miedzy przewody -niebieski i zielony-

plus oczywiscie zasilanie + i -

pozwolilem sobie troszke przrobic ten schemat aby bylo troszke jasniej :jasne

hwow.jpg

 

staly + podlaczylem pod bezpiecznik od centralnego w centralce,mase podpialem do przewodu co idzie do silnika wycieraczek w klape (w tym samym miejscu co wpialem przekazniki)

 

na poczatku chcialem podlaczyc i zamocowac przekazniki w klapie -generalnie trzeba by tylko doprowadzic staly + ale stwierdzilem ze od trzaskania klapa mogly by sie poluznic itp

za lampa tylna bedzie bardziej bezpieczne a podlaczenie latwiejsze bo nie trzeba przekladac przewodu

 

ponize dla osob ktore malo sie znaja na schematach wpiecie klamki

0uv4.jpg

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klape z B5 FL w B5:) Wszystko gra i chodzi lecz....

Klapę mogę otworzyć tylko gdy mam kluczk w stacyjce przekręcony:/

Jak mogę zrobić że przy otwartym aucie bez kluczyków otwierać klape?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam klape z B5 FL w B5:) Wszystko gra i chodzi lecz....

Klapę mogę otworzyć tylko gdy mam kluczk w stacyjce przekręcony:/

Jak mogę zrobić że przy otwartym aucie bez kluczyków otwierać klape?

A nie masz przypadkiem podłączonego plusa po stacyjce zamiast stałego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ma tak podlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie ma tak podlaczone
No to do puki nie podasz stałego plusa to nie otworzysz bez przekręcania stacyjki. Zamiast plusa po stacyjce podaj stały plus i po problemie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to do puki nie podasz stałego plusa to nie otworzysz bez przekręcania stacyjki. Zamiast plusa po stacyjce podaj stały plus i po problemie będzie.

 

Czyli co?? Mozna jakos na PW bardziej objasnic co i jak?

 

Chodzi zeby po otworzeniu auta moc otworzyc bagaznik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.ja tez jestem zainteresowany taka operacja tyle ze wiadomo sedanie .czy ktos to juz robil moze macie fotki.,czy od zwylego fla bedzie pasowac klapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, przekładałem klapę od FL do B5 no i wszystko działa dobrze mechanicznie się otwiera i pasuje ale po zamknięciu z pilota drzwi bagażnik zostaje dalej zamknięty. Powinienem wspomnieć że ta klapa była montowana wcześniej w B5 tak że instalacja została przerobiona przez poprzedniego właściciela, ale coś sknocił. Kuzyn bo to on to właściwie wstawiał zauważył że kable od zamka dociągnięte są do szyby z tyłu i po przekręceniu kluczyka i włączeniu grzania tylnej szyby klapa reaguje normalnie czyli zamyka się i otwiera. Więc jeśli podciągnął bym stały + a nie od grzania szyby to działało by tak jak należy tak? Gdzie najlepiej się podpiąć żeby było tak jak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pod gniazdka zapalniczki z tylu

albomusisz ciagnac przewod na przod i tam podlaczyc najlepiej pod bezpiecznik od centralnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod bezpiecznik czyli do tej skrzynki z bezpiecznikami czy po drodze trzeba jakiś dołożyć? A jak bym podłączył pod gniazdo zapalniczki to będzie działać jak w oryginale? Znaczy będzie dało się ją otworzyć dopiero po otwarciu z kluczyka tak? Co według ciebie jest lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiazaniem bedzie pod bezpiecznik nr 14

jezeli masz 3 przekazniki polaczone jak w poscie #1 to wszystko bedzie dzialac jak w orginale

 

ja jak bym podpinal sie pod gniazdo zapalniczki to bym zastosowal bezpiecznik dodatkowy na ten zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy to jest zrobione tak jak w poście 1 bo jak kupiłem klapę to już miała przerobioną instalacje na taka od B5. Czyli najlepszym i najpewniejszym sposobem będzie zrobić instalacje tak jak tutaj napisali? A jeśli bym to podpiął pod zapalniczkę to będzie i tak działać? Wtedy bezpiecznik na kablu założyć tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to sprawdz gdzie masz te zrobione przekazniki

bo jesli tobie dziala wszystko jak powinno ale tylko jak wlaczone jest ogrzewanie szyby tylnej to znaczy ze przekazniki sa ,tylko ze komus nie chcialo ciagnac stalego + i podlaczyl pod ogrzewanie szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak muszę zrobić :) Wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności