Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

witam a koledzy można konkretniej z tymi kablami od modułu komfortu co idą po słupkach.

Skoro kable od komfortu idą do tyłu auta to i pewnie wchodzą do tylnej klapy??? Czy mylę się.

A jeszcze jakie kolory kabli odpowiadają za impuls zamknięcia i impuls otwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby to podpiął w następujący sposób

 

Kable zielony i niebieski pod wtyczkę siłownika centralnego zamka

+12 V jeśli ma być stały to pod zacisk 30

masa to jasne

do klamki niebieski ale gdzie go podpiąć przed klamką, za klamką

zielony w str. klapy co to oznacza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam problem . Podlączyłem wszystko wg schematu i nie działa. Do klamki nie dochodzi prąd ,nie wiem czemu ,dziwi mnie to ze w momencie otwierana samochodu siłownik raz pociagnie i posci(tylko podczas otwierania i bez wciskania klamki). Pomocy, co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilOo

Witam :)

Z powódek pewnie takich samych jak w większości przypadków, czyli rudej chce zmienić klapę. Przejrzałem wszystkie posty w tym temacie i mimo, że dużo ludzi pisze, że wszystko pasuje i tylko elektryka pozostaje do zabawy nęka mnie niepewność wynikająca z postu kiarka na drugiej stronie. Napisał, że w przypadku Passków do 1998 jest problem z odpowiednim przyleganiem klapy w związku z innymi zawiasami niż po 1998. Mój Passek jest właśnie z 1997 roku. I tak 'pacze' na posty i faktycznie... wszystkie przeróbki to 1998 lub wyżej. Z 1997 trafił się jeden użytkownik kamil22gda i... jest problem z blacharką. I teraz pytanie... Czy może ktoś jeszcze zmieniał klape w Passku z roku 1997 i może potwierdzić, że wszystko jest okej a przypadek kamil22gda'a jest jednostkowy. A jeżeli jest faktycznie jakiś problem z tymi zawiasami to czy istnieje opcja ich wymiany na te z rocznika wyżej niż '97? Mógłbym zrezygnować z ładniejszej klapy po FL, ale tak jak już ktoś zauważył klap przed FL w odpowiednich kolorach jest jak na lekarstwo. Więc trzeba kombinować :) Jeżeli ktoś będzie potrafił rozwiać moje wątpliwości będę bardzoo, ale to bardzoo wdzięczny :) Pozdrawiam, KamilOo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje temat

mam 3b z 1997roku. dziś kupiłem kompletną klapę do wersji po liftingu. zostawiłem mechanikowi a ten dzwoni po paru godzinach, że tu sa inne kable i to całą nową wiązke trzeba robić itd i on tego nie zrobi.

 

czy to na prawdę taka ciężka operacja, bo z tego co czytam niektórzy z Was wymienili klapy sami. Czytając temat nie wiem już sam, bo raz rozumiem,że (opcja nr1)

trzeba kupić jakieś przekaźniki, poskładać plątanina kabli, schematy itd

a u niektórych czytam, że (opcja nr2)

wszystko pasuje, wbić sie w niebieski kabelek aby otwierało klapę i dorobić wtyczkę do światła stopu lub przerzucić stare światło

 

to jak w końcu jest dokładnie? czy ktoś mógłby mi wskazać warsztat w warszawie lub w okolicach gdzie się tym zajmą? najlepiej taki gdzie ktoś z Was to robił.

 

Dziękuje za odpowiedzi (jak nie można reklamować warsztatów na forum to prosze na priva)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi koledzy czy zderzak tylni będzie pasował od wersji fl (mając starą klapę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy bym nie powiedział że ta klapa może pasować do przedlifta, a tu proszę efekt bardzo fajny :) Ja na szczęście mam już polifta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm nabijasz posty czy masz zamiar dodać coś sensownego??

 

EOT

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z elektryka nie ma problemu,widac taki mechaniek... Ja dalem sobie sam z tym rade. Elektryka z schematu na trzech przekaznikach dziala caly czas. Jeszcze raz wielkie dzieki za opis podlaczenia silownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co są potrzebne te przekaźniki ? A druga sprawa czy niemożna po ciągnąć zasilania z gniazda zapalniczki w bagażniku(przecież to dużo bliżej) i co by było jak bym bez pośrednio podłączył zasilanie pomijając przekaźniki?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam mój mechanik własnie podłączył się pod jedną z zapalniczek.

 

czy ktoś może mi powiedzieć gdzie w klapie lub w zamku jest włącznik światełka w bagazniku, bo po wymianie klapy światełko zwariowało (raz się nie włącza a czas, innym razem świeci bez przerwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącznik (mikro styk)jest przy samym zamku (w środku klapy) jak zamek jest otwarty to on go naciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam zdjętą tapicerkę klapy i zajrzę to od środka klapy przy zamku będzie microstyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie jestem pewny czy przy zamku .czy przy siłowniku ale musisz tam gdzieś szukać to jest taki czarny sześcian ok 2x1.5x0.7 z takim czerwonym przyciskiem.

 

---------- Dodano o 21:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:12 ----------

 

to nie jest tak do końca u mnie nie idą te same przewody. W samochodzie niebieski mam z prawej a w klapie z lewej w klapie nie mam zielonego tylko brązowy i też idzie z drugiej strony ogólnie jeden wielki bałagan!

 

CAN czy nie CAN nie ma znaczenia w ten sam sposób robi się podmiankę ;) a rzeźba jest to normalne chyba wiec jakie ale??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak jakby guzik mam przy dzyndzlu nie w klapie lecz w zaczepie zamka (tym przytwierdzonym do karoserii) tak jakby to opisać- tam gdzie zamek łapie się.

 

do czego tamten "guzik" przypominam że mam przeliftowe b5 z klapą po lifcie i mam problem ze światełkiem w bagazniku (wcześniej ze stara klapą działało

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem masz w zamku problem ja u siebie zmieniłem zamek i podświetlenie zaczęło mi działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy tapicerka różni się po miedzy 3B a 3BG, jak włożę klępę od lifta to zamontuje starą tapicerke bez problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kupilem gola klape z b5 fl tera potrzebuje dokupic zamek,osw,tabl. czy jak kupie taka listwe http://allegro.pl/zamek-tylnej-klapy-blenda-vw-passat-b5-fl-i3152486699.html to jest to komplet czy musze jeszcze cos dokupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki klucz potrzeba aby odkrecic dziwne sruby od mocowania klapy przy zawiasach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności