Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Super!!

Wszystko działa :D

Kupiłem autko z ta klapa ale poprzedni właściciel oddał auto do jakiejś rzeźby i najpierw musiałem dojść do tego co autor miał na myśli bo było pomieszane we wszystkim...

Wielki + dla autora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się :-) Kolejny 3B z klapą 3BG :-D Bardzo dobry schemacik, wszystko działa jak należy :ok Dziękuję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deejay7878

czesc kolego czy ty dales sobie rade ze zmiana klapy kombi do passata. bo tez mam problem czy będzie pasować z fl do przed fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie jest ten temat:ok będzie pasować mechanicznie:) elektryke musisz pozmieniać, ale co do tego jak itd to przeczytaj temat, a się dowiesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc kolego czy ty dales sobie rade ze zmiana klapy kombi do passata. bo tez mam problem czy będzie pasować z fl do przed fl

 

klapa pasuje ale...

 

elektryke trzeba przerobic-jest to na poczatku watku

inny jest zamek,swiatla oswietlenia tabl. rej,klamka otwierania klapy,benbenek na klucz (jak kupisz razem z benbenkiem caly zamek ale bez klucza to i tak tobie to nic nie da bo zeby wyjac banbanek musisz przekrecic kluczem jego.Ja dalem sobie spokoj na otwieranie klapy kluczem) zamek klapy otwierany jest linka przez solownik (w starej klapie mechanicznie przez ciegno)

musisz o tym pamietac zmieniajac klape bo to dodatkowe koszty sie robia nie male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wiec zabrałem się za poprawę tego partactwa które miałem wcześniej zrobione no i mam mały problem, podpiołem wszystko no i teraz jest tak ze klapę da się otworzyć cały czas, jak zamknę auto i jak je otworze :/ gdzie mam błąd? Bo mi się już pomieszało wszystko:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobilles te 3 przekazniki ?

jesli tak to cos zle je podlaczyles-sprawdz dokladnie jeszcze raz podlaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podłączyłem właśnie :/ a powiedz gdzie dokładnie trzeba się wpiąć z tymi kablami które idą do przodu? Najlepiej jakieś dokładniejsze zdjęcie bo kurde z tego z pierwszego postu widać tylko jeden kabel :/

 

Edit:

No i o co zapomniałem spytać wcześniej to skąd wziąść zasilanie bo aktualnie mam z zapalniczki bo nie bardzo wiem gdzie się podpiąć..

Edytowane przez Ace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zamka ida 2 przewody

1 otwieranie

2 zamykanie

do przekaznikow musi isc staly +

i masa

 

ja pociaglem przewod do skrzynki bezpeicznikow pod bezpiecznik od centralnego (14 jak dobrze pamietam)

 

podlaczas tak jak masz na schemacie zdj5

na wylot z przekaznikow idzie tylko 1 przewod (ten calkiem na dole na tym schemacie)co idzie do klamki

 

w skrocie to przekazniki podaja prad wlasnie na ten przewod jak jest otwarte auto

gdy jest zamkniete nie plynie tam prad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja u siebie wreszcie uporałem się z wymianą klapy.Wszystko śmiga jak należy.Jeszcze teraz kwadratową tablicę rejestracyjną potrzebuję.IMG_1826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to klapa z wersji amerykanskiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,albo japońska,bo jakieś japońskie naklejki są na niej.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok ale widzę że tobie tak jak mj klapa od dołu lekko odstaje od zderzaka i jest tam wieksza szpara, próbowałeś to spasować lepiej? Mnie się nie udało i nie wiem czy tak to już jest z tymi klapami czy coś można podciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja dziś wyrwałem klapę europa za 250 kompletną:) Na dniach przerabiam wiązkę i jazda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok ale widzę że tobie tak jak mj klapa od dołu lekko odstaje od zderzaka i jest tam wieksza szpara, próbowałeś to spasować lepiej? Mnie się nie udało i nie wiem czy tak to już jest z tymi klapami czy coś można podciągnąć?

 

Na razie nie bardzo mam czas nad tym siedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak coś poradzisz to mam nadzieje podzielisz się tym ;) Ja próbowałem regulować docisk tymi bolcami po bokach i żadnej zmiany a ewidentnie widać że klapa jakby nie była domknięta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie układ z 1 strony działa tylko w momencie podawania napięcia z komfortu na tył auta. W tygodniu złożę to na jednym przekaźniku bistabilnym jednocewkowym, o wiele prostsze rozwiązanie, które umieszczę w module komfortu :)

 

 

Edit:

 

ulepiłem to, co mówiłem. Układ oparty na tranzystorze NPN TIP3055, przekaźniku bistabilnym jedncewkowym oraz przekaźniku odłączającym zasilanie silnika po otwarciu klapy. Wygląda to tak:

CAM00731.jpg

 

 

Zrobione w pająku, szkoda na kilka elementów stosować płytki:) Jakby ktoś chciał schemat to mogę coś rozrysować...

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacząłem przerabianie klapy z 3bg do 3b. Przełożyłem klapę, następnie wiązki ze starej klapy. Przełożyłem światło stopu z 3b, podłączyłem oświetlenie tablic. To działa. Następnie zabrałem się za podłączenie wszystkiego wg schematu z pierwszej strony. Przekaźniki poskładałem bezproblemowo. Na próbę podłączyłem je w klapie, obciąłem wtyczkę do siłownika. Zielony i niebieski podłączyłem wg schematu, jako kable wejściowe do przekaźników. Następnie pociągnąłem masę i prąd z zapalniczki w bagażniku (masa do przekażnika nr 1, mostek na 30 ), (prąd przekaźnik nr 2 mostek 30 ). Założyłem bezpiecznik. Następnie wg schematu podłączyłem "zielony" (czyli kabel który wychodzi z przekaźnika drugiego i mostek nr 85 ) bezpośrednio do siłownika do zielonego.

Został mi ostatni mostkowany kabel z przekaźnika nr i nr 87. Zostawiłem kostkę orginalną z zamka. Jest dwu pinowa. Wpiąłem do niej wtyczkę żeńską od 3bg i pod jeden z kabli podpiąłem ten ostatni z przekaźnika. Drugi kabel z tej wtyczki pociągnąłem do siłownika do niebieskiego. Jednak to wszystko nie działa. Nie chodzi siłownik, klamka. Proźba może ktoś pomoże i podpowie co jest nie tak. Została jedna wtyczka od bębenka z trzema pinami sterująca centralnym po przekręceniu kluczyka. Jednak kolory są inne i inna wtyczka (stara i nowa). Wkład bembenka chcę przerobić na ten co mam teraz. Moje pytania są następujące:

Jak podłączyć kabel z przekażników do klamki ? Pod który z kabli ( z klamki idą 2 ) ?a który puścić do siłownika? są na wtyczce nr 1 i 2.

Co z tymi kablami od bembenka? z wiązki od 3b idzie inna wtyczka i inne kolory.

Gdzie zrobiłem błąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bebenki nie dasz rady przerobic

co najwyzej mozesz wklady przelozyc zeby tym samym kluczykiem mozna bylo otwierac ale zeby to zrobic musisz miec orginalny klucz tego benbenka

ja to podlaczylem tak ze nie laczylem przewodow z benbenka (i tak w zasadzie nie uzywalem zamka na klucz)

przeciac tylko trzeba 1 zyle i w nia sie wciac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodzi jak powinno. Dzięki wielkie za informacje! Kupiłem złe przekaźniki, dlatego nie działało.

Mam pytanie:

Czy u Was pierwszy przekaźnik robi się również ciepły kiedy auto jest otwarte ?

Zauważyłem, że przekaźnik nr 1 robi sie coraz cieplejszy im dłużej auto jest otwarte. Po zamknięcu problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności