Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Niestety mam problem z moją klapą po przekładce. Kilka dni temu klapa kompletnie umarła, nie reaguję na klamkę, ani na otwieranie z kluczyka. Od jakiegoś czasu zauważyłem że klamka nie reagowała od razu na otwieranie, trzeba było kilka razy nacisnąć klamkę i się otwierała. Wieczorem wyciągnąłem zakupy z niego a rano już nie zareagowała. To wyglada tak jakby była zamknięta, ale można otworzyć ją od środka ręcznie ciągnąc za linkę. Byłem dziś u elektryka, posprawdzał i napięcie z komfortu idzie do przekaźników i same przekaźniki wyglądają na 'zdrowe', ale jak sprawdził napięcie w samym zamku to nic nie było. Kable całe i nie widać jakichś uszkodzeń. Niestety dziś nie miał czasu dokładniej się przyjrzeć i dopiero w poniedziałek będzie miał czas, ale chciałem się was spytać czy znacie jakąś przyczynę takiego zachowania tej klapy? Ewentualnie jakieś porady co warto sprawdzić i czemu lepiej się przyjrzeć? Jest możliwość że to sam mechanizm klamki albo zamka wysiadł? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, albo propozycje to chętnie posłucham i sprawdzę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co sprawdz to czy idzie napiecie na silownik

jesli napiecie jest to juz raczej silownik spalony a powodem tego jest zabrudzenie klamki

przynajmniej ja tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to właśnie na zamek napięcie nie szło bo już na tych kablach nie było żadnej reakcji.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz czy idzie napiecie przy otwartym aucie na stycznik w klamce,pozniej jak idzie to czy stycznik dziala,jak dziala to na silowniku

jesli nie to cos z przekaznikami ,ale najczesciej pekniety przewod w przelotce klapa/karoseria

 

ps.

mialem miesiac temu ten sam objaw

okazalo sie ze spalil sie silownik bo klamka nie odskakiwala i stycznik caly czas podawal prad na silownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź;) posprawdzam i ewentualnie dam znać elektrykowi żeby się temu przyjrzał mam nadzieję że to jakaś pierdoła będzie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w trakcie kombinacji z klapa mam passat 99r. i klape z 3BG po podlaczeniu przekaznikow w jedna calosc podlaczylem sie pod zapalniczke oraz w zielony i niebieski w slupku do klapy, w klapie podlaczylem niebieski kabel przez klamke zielony zostawilem tak jak byl. I teraz jest taka opcja ze otwieram auto z pilota i centralny zamek otwiera mi klape bez dotykania przycisku. W skrocie naciskam na pilocie otwieranie auta to otwiera mi silownik w bagazniku i klapa odskakuje. Nie reaguje wogole na przycisk klamke w klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przewod ktory idzie do zamka musisz wpiac ten mikrostyk co jest w klamce klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wpięty ale to prawdopodobnie jego wina bo czy wcisniety czy nie podaje prad na zamek. Nie orietuje sie ktos czy jest mozliwosc naprawy tego mikrostyku? czy pozostaje tylko wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz to naprawic jak najszybciej bo spali sie silownik

ja tak mialem

a spowodowane to bylo zabrudzeniem tej klamki na zawiasach

odkrec klamke (troche trudno i sie pomeczysz) wyszysc i nasmaroj

bo to ona nie cofajac sie nie rozlacza pradu w mikrostyku

 

mikrostyk jest hermetyczny i on raczej bedzie ok-bynajmniej u mnie tak bylo

 

aha

http://forum.vw-passat.pl/threads/24224-Problem-z-tylna-klapa-passat-3bg-kombi/page11

tu ma szpodobny problem opisany :nono

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link problem podobny ale klamka troche inna niz moja, moja obudowe ma tylko metalowa a wajcha w srodku to plastik i caly ten stycznik mam inny. Po rozlozeniu klamki na czesci pierwsze i przeczyszczeniu nic nie zmienia takze podejrzewam ze to klamka skonczyla swoj zywot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem już po przekładce klapy i borykam się z pewnym problemem. Po zmianie klapy wszystko było ok i po ok miesiącu padł akumulator, naładowałem go i dalej nic. Kupiłem nowy bo ten już stary więc pomyślałem że przyszedł na niego czas. Po miesiącu znowu to samo chwile postał i padł. Naładowałem, pojeździłem z miesiąc i padł. Jak postoi dłużej nie jeżdżony to go rozładowuje. Czy możliwe jest zwiększenie poboru prądu przez przekaźniki w klapie (3 sztuki) na tyle że bez jazdy około 3-4 dni wydoi akumulator do zera?? Ładowanie przy włączonych światłach i nadmuchu 14,2. Pobór prądu przy zamkniętym aucie 0,4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam klapę z Fl-a założoną w swoim przed lifcie kombi.

Klapa jest tak podłączona że otwiera się wtedy gdy jest przekręcony zapłon.

Ostatnio jak było około -5C na dworzu płukałem auto wodą na myjce bezdotykowej , dojechałem do pracy wstawiłem auto na hale gdzie jest +18C , klapa się otworzyła ale jak by siłownik po otwarciu nie cofnął się , zamknąłem ją i później już nie mogłem otworzyć klapy.

Czy szlak trafił siłownik ? Czy coś się mogło przyblokować ?

Dodam że jak łapę za klamkę to nie cofa się ona gdy chce otworzyć bagażnik , dopiero jak uderzę nad nią w klapę to się cofa ale otworzyć się mimo to nie da.

Jutro w pracy będę próbował przez bagażnik zdjąć plastik w klapie i otworzyć ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, u mnie wysiadła klamka. W FL jest elektryczna a w B5 zwykła. U niektórych wystarczy ją przeczyścić bo się zacina. Widziałeś to forum.vw-passat.pl/threads/139265-Naprawa-zamka-i-klamki-tylnej-klapy-B5-FL-DIY?

 

U mnie było tak że wieczorem działało, a rano żadnej reakcji na naciśnięcie klamki, wyglądało jakby siłownik umarł właśnie :) może też to będziesz mieć :) powodzenia z plastikami bo znam ból ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klamka jest sprawna :)

Dzisiaj rozebrałem plastik od środka i otworzyłem klapę.

Padł siłownik centralnego niestety , trzeba zakupić nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez kiedys padl silownik

powodem byla klamka ktora sie zacinala

przeczyscilem ja i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powodem byla klamka ktora sie zacinala

przeczyscilem ja i wszystko jest ok

 

Klamka wyczyszczona elegancko i poskładana , podpięty drugi siłownik na próbę i hula aż miło :ok:

Kupi się nowy i będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja ostatnio poskładałem wszystko pięknie ładnie według schematu, jednak jak zamykam auto centralnym zamkiem to klapa sie nie zamyka i mozna ją otorzyć.. krótko mówiąc klapa nie reaguje na centralny zamek, ale otwiera i zamyka się tak jak sie należy, siłowniczek cyka aż miło, podświetlenia, stop i cała inna elektronika działa, ktośma pomysł jak to można by podpiąć? ewentualnie zapraszam w okolice Lubina na wspólne mniemanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, ja ostatnio poskładałem wszystko pięknie ładnie według schematu, jednak jak zamykam auto centralnym zamkiem to klapa sie nie zamyka i mozna ją otorzyć.. krótko mówiąc klapa nie reaguje na centralny zamek, ale otwiera i zamyka się tak jak sie należy, siłowniczek cyka aż miło, podświetlenia, stop i cała inna elektronika działa, ktośma pomysł jak to można by podpiąć? ewentualnie zapraszam w okolice Lubina na wspólne mniemanie :)

 

odezwij się w środę to może się ustawimy i popatrzymy co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odezwij się w środę to może się ustawimy i popatrzymy co i jak

 

Nie ma sprawy, załatwimy od razu sprawę z tą nieszczęsną kratką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy, załatwimy od razu sprawę z tą nieszczęsną kratką ;)

 

A to myślę ze jutro koło 14 bedzie ok ale dam ci znac jeszcze na fb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności