Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hezek

kolejna klapa działa! Raffaello_78 już sie nią bawi ;)

 

jak coś zacznie się :cenzura: to pisac!!!

sami się zgłosiliście do testów mojego pomysłu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno ale...ja zmieniałem juz dawno temu klapę od 3BG z tym ze mam auto z 1998 roku i to jest rzeźba elektryki bo instalacja jest inna niz po maju 1999 kiedy wszedl CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

CAN czy nie CAN nie ma znaczenia w ten sam sposób robi się podmiankę ;) a rzeźba jest to normalne chyba wiec jakie ale??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli ktoś będzie potrzebował takiej klapy od 3BG to ja mam na zbyciu( kolor srebrny ) razem z szybą -Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny opis wraz ze zdjęciami jest na niemieckiej stronie http://www.passatplus.de/umbauten/heckklappe/heckklappe.htm A zabawy było przy opracowaniu schematu podłączenia bo robiłem to sam. Nie stosowałem przekaźników. Różnice w elektryce są i polegają że cześć przewodów jest poprzerzucana z lewą na prawą strone i wice wersa. Wiec było troche łączenia. Moduł komfortu tez sie różni, wiec to nie takie nic. Elektryka po 1999 jest bardziej zbliżona do tego w 3BG. Nie pisze tego bo się czegoś czepiam tylko wyrażam opinię dla tych co mają strasze samochody a tez chcieliby spróbować. Jest jeszcze jedna ważna rzecz na którą chciałbym zwrócić uwagę w autach do 1998 roku a mianowicie chodzi o zawiasy klapy.Sa poprostu inne i po zamontowaniu klapy od 3BG jest dziura która należy uszczelnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
A zabawy było przy opracowaniu schematu podłączenia bo robiłem to sam

 

to może byś się podzielił schematem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad Max

czytalem gdzies na forum ze mozna podmienic same tylne lampy od 3BG do3B tylko nie pamietam czy do sedana czy do kombi beda pasowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko w kombi, w sedanie jest zupełnie inny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem kilka dziesiąt stron na tym forum w poszukiwaniu tematu o przekładce tylnich lamp B5 na FL (kombi) wiecie moze w jakim dziale tego szukać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie zrobić żeby ta klapa otwierała sie z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam wymienić klapę w 3B ponieważ rdzewieje, zastanawiam się czy nie zamontować od 3BG ale po przeczytaniu wielu powyższego tematu nie wiem czy wystarczy wciać się pod przewód od klamki, czy montować przekaźniki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w sedanie jest to mozliwe czy rozni sie duzo od 3b?? bo ja musze u siebie wymienic klape i tak sie zstanawiam czy wymienic na klape od 3bg. darade cos takiego zrobic czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,sledze temat bo chce podmienic klape w kombi na 3bg i wreszcie nie wiem czy wszystko pasuje razem z elektryka ze starej klapy ?

Otwieranie tylko chyba jest przez elektromagnes ,zamek tez musi byc od tej nowej klapy? Bede wdzieczny za uswiadomienie małokumatego, z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,sledze temat bo chce podmienic klape w kombi na 3bg i wreszcie nie wiem czy wszystko pasuje razem z elektryka ze starej klapy ?

Otwieranie tylko chyba jest przez elektromagnes ,zamek tez musi byc od tej nowej klapy? Bede wdzieczny za uswiadomienie małokumatego, z gory dziekuje.

 

Wszystko pasuje,to tylko przekładka i podpięcie paru rzeczy.Post #1 i #2,wszystko przecież tam jest ;) Niestety nie jest to Plug'n Play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce założyć klape do passata kombi rok modelowy 99 3B od passat 3BG.

Moje pytnie, czy moge do tej klapy od 3BG założyć zwykłe klamki od mojego i będą pasować, bo mam do kupienia gołą klape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

bardzo dobre pytanie ponieważ też mam do wymiany klapę a nie chcę się bawić w elektryke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie chce założyć klape do passata kombi rok modelowy 99 3B od passat 3BG.

Moje pytnie, czy moge do tej klapy od 3BG założyć zwykłe klamki od mojego i będą pasować, bo mam do kupienia gołą klape.

 

Nie,zmieniasz całość ;)

 

 

 

Witam

 

bardzo dobre pytanie ponieważ też mam do wymiany klapę a nie chcę się bawić w elektryke.

 

NIestety będziesz musiał się pobawić,jest opis na forum-z resztą dokładny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam passata 99 rok, chciałem zmienić rdzewiejącą klapę, ale po nieudanych poszukiwaniach klapy przed liftem pomyślałem o klapie po lifcie. Pytałem kolegi blacharza czy będzie pasować ta po lifcie i on twierdzi że będzie odstawać przy lampach. Czy ma on rację???

Edytowane przez krisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam passata 99 rok, chciałem zmienić rdzewiejącą klapę, ale po nieudanych poszukiwaniach klapy przed liftem pomyślałem o klapie po lifcie. Pytałem kolegi blacharza czy będzie pasować ta po lifcie i on twierdzi że będzie odstawać przy lampach. Czy ma on rację???

 

Niema racji ;) Możesz spokojnie brać i zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności