Skocz do zawartości
Gość volker88

Ile oleju do tdi 2.0 140 PS ?

Rekomendowane odpowiedzi

w koncu bylem w sprawie tego oleju :)

ELF 5W30 DID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapaliła się kontrolka... Przez jakieś 3 miesiące nie sprawdzałem. Niecałe 10 tyś km i 1l dolałem... Jedną opinię usłyszałem : "tak, te silniki tak mają" inną : " Co? czteroletni tdi z przebiegiem 75 tyś km?!"

Czy faktycznie 2,0 tdi charakteryzują się wyższym zużyciem oleju silnikowego? Bo plam nie zostawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niecałe 10 tyś km i 1l dolałem

jeśli masz ciężką nogę to się nie dziw,ale prawie każdy tdi coś tam wypije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie że 99% B6 bierze ok.1L oleju na 15tys.km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Zgadzam się z kolegą mimo że nie mam ciężkiej nogi to i tak ten 1l na 15tys. muszę mu dolać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniać olej w 2.0 TDI 140KM? Odkręcać korek i spuszczać dołem, czy wyssać przez bagnet?

Czy zalewać nowy filtr oleju olejem?

pozdrawiam

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze wysysają bagnetem , a co do filtra to wystarczy tylko posmarować uszczelkę olejem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał TOMST3R Zobacz post

Niecałe 10 tyś km i 1l dolałem

jeśli masz ciężką nogę to się nie dziw,ale prawie każdy tdi coś tam wypije.

 

to nie jest kwestia też cieżkiej nogi - tylko warunków w jakim się jeździ tak jak w systemie longlife - np. stale miasto i krótkie odcinki...

 

max zużycie to 1 litr na 10 000km

 

dodatkowo dla nowych samochodów nie wiem czy po kupnie zwracaliście uwagę ile tego oleju tam jest ;) równo na styk przy minimalnym poziomie, tak samo z płynem do spryskiwaczy.... g12 również sygnalizuje w szybkim okresie ubytek ... z uwagi na stosowanie koncentratu (mocno rozcieczonego)

 

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

 

U mnie zawsze wysysają bagnetem , a co do filtra to wystarczy tylko posmarować uszczelkę olejem

 

olej powinno wymieniać się poprzez korek spustowy i pamietać o każdorazowej wymianie korka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj byłem na wymianie oleju i przez wyssanie wyszło tylko 2 litry (nominalnie jest ok 4 litrów w silniku). Pozostałe 2 zeszły dołem po odkręceniu korka. Dlatego nie widzę innej możliwości jak spuszczanie oleju dołem w tym silniku.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wybaczcie za nowy wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Był wątek odnośnie ilości oleju do b6 i ewentualnym stanem ponad maks ale został zamknięty ;) Pare miesięcy temu wymieniałem olej - od tamtej pory zrobilem ok 7k km - jakies 2 miesiące temu kiedy ostatni raz sprawdzalem stan oleju bagnet "był ubrudzony" lekko ponad wskazanie maks - gruszka powyzej tez... pomyslalem ze moze nierowna nawierzchnia a nawet jesli rzeczywiscie jest za duzo to przepali ... dzis postanowilem sprawdzic stan pownowne i jakiez bylo moje zdziwienie kiedy zobaczylem ze stan oleju jest w dalszym ciegu lekko ponad maks - lekko ubrudzona jest gruszka ponad wskazaniem maksimum na bagnecie... napiszcie prosze czy spuscic nadmiar czy sie nie przejmowac i jezdzic dalej... olej normalnego ciemnego koloru i smierdzi jak olej tak dla jasnosci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinieneś bezwłocznie wymienić olej na Nowy - to jest podstawa. Za wysoki poziom oleju przeważnie kończy się awarią tzn. rozszczelni silnik, olej będzie wyciekał z silnika.

 

Nadmiar oleju może przeniknąć do komory spalania i będzie już niezły syf z silnikiem.

 

Wg. mnie są dwie możliwości

1. Przy wymianie oleju ktoś włał więcej niż powinien.

2. Olej napędowy dostaje się do oleju silnikowego po ścianach cylindra.

 

Napisz nam jakie trasy codziennie pokonujesz tym samochodem - bo takie rzeczy dzieją się często w autach które pokonują bardzo krótkie odcinki.

W takim przypadku zmiana oleju potrzebna jest znacznie częściej niż np. 15 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz:) rzeczywiscie w wiekszosci pokonywalem krotkie odcinki bo do tej pory passat byl drugim samochodem ...zaraz za sluzbowym ;) co do nadmiaru oleju to wydaje mi sie, ze przy wymiane ktos wlal za duzo a ja niestety od razu nie sprawdzilem... poza tym z autem wszystko w porzadku, spalanie w normie, silnik rowno pracuje, nie kopci.... czy konieczna jest wymiana oleju na nowy? myslisz ze nie wystarczy abym spuscil nadmar? pozdr... jeszcze jedno... na tym oleju przejechalem nie wiecej niz 7k km... wiec czy wymiana na pewno ma sens nawet jesli trasy rzeczywiscie sa krotkie... zawsze staram sie aby auto nabralo przynajmniej odpowiedniej temperatury.

Edytowane przez lesz1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuść nad stan oleju i jeździj dalej. Jakby miało coś paść to już dawno by padło tym bardziej że zrobiłeś ok 7 tys km. Obserwuj płyn w zbiorniczku czy nie ubywa, czy nie kopci na biało i czy nie spala " za dużo " jeżeli powyższe będą w normie to jest ok. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy konieczna jest wymiana oleju na nowy? myslisz ze nie wystarczy abym spuscil nadmar?
Nic nie spuszczaj i jeździj spokojnie, nic mu nie będzie jak masz oleju do górnej gruszki na bagnecie,żadnego silnika ci nie rozszczelni nie martw się:fajny.Przy następnej wymianie pilnuj by w normie zalali tego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedzi... już chcialem kupowac strzykawke, wężyk i spuścić nadmiar... nie wiem co robic - zrbilem 7k km i nic więc nie podejrzewam aby nagle cos się wydarzyło z powodu nadmiaru... tak jak mówie... olej widać jeszcze na gruszce- mniej więcej do połowy. Swoją droga gro użytkowników b6 żali się ile ich passat spala oleju ... a mój jak na złość nic ;) nawet wąchałem dzis ten papier z wytartym olejem i nic nie czuje poza zapachem oleju... mam nadzieje, że jednak nie dostaje się tam olej napędowy?! nie ejstem specem ale gdyby tak było to chyba auto by kopciło, miało problemy z odpaleniem...? a może się myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją droga gro użytkowników b6 żali się ile ich passat spala oleju ... a mój jak na złość nic
To witaj w klubie:fajny mój też nie bierze i mam cały czas stan, a jeżdżę normalnie jak trzeba depnąć na gaz to mu daję w cylindry:fajny.Wiec tylko się cieszyć że taki egzemplarz się trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej widać jeszcze na gruszce- mniej więcej do połowy.

u mnie jest tak samo jakiś tysiączek temu wymieniałem olej ale nie spuszczałem nadmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedzi... już chcialem kupowac strzykawke, wężyk i spuścić nadmiar... nie wiem co robic - zrbilem 7k km i nic więc nie podejrzewam aby nagle cos się wydarzyło z powodu nadmiaru... tak jak mówie... olej widać jeszcze na gruszce- mniej więcej do połowy. Swoją droga gro użytkowników b6 żali się ile ich passat spala oleju ... a mój jak na złość nic ;) nawet wąchałem dzis ten papier z wytartym olejem i nic nie czuje poza zapachem oleju... mam nadzieje, że jednak nie dostaje się tam olej napędowy?! nie ejstem specem ale gdyby tak było to chyba auto by kopciło, miało problemy z odpaleniem...? a może się myle?
Ja na twoim miejscu bym nie ryzykował ale decyzja należy do ciebie . Nie masz pewności czy w oleju nie ma paliwa.

 

No cóź, twój samochód i twoje pieniądze. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

a jaki olej w 2.0 tdi CR PDF ? castrol edge 5w30 ? rozumiem że bez zmian wchodzi 4 litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym silniku mam Castrol SLX 5W-30 Professional, przy przeglądach LongLife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności