Skocz do zawartości
Gość volker88

Ile oleju do tdi 2.0 140 PS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość volker88

Mam pytanko ;

Ile oleju potrzebuje jednostka 2.0 tdi 140 KM oleju w passacie b6 ?

4L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem świeżo po wymianie oleju. Castrol ma promocję, kupując 4L dostajesz 1L gratis na dolewkę. Po wlaniu 4L na miarce miałem troszeczkę więcej niż max. Jestem ciekaw ile będzie trzeba dolewać przy wymianie co 15tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem świeżo po wymianie oleju. Castrol ma promocję, kupując 4L dostajesz 1L gratis na dolewkę. Po wlaniu 4L na miarce miałem troszeczkę więcej niż max. Jestem ciekaw ile będzie trzeba dolewać przy wymianie co 15tys.

ja po 10tys.km dolałem 0.6l,mam 126tys.km przebiegu,w 1.9tdi 130km po prawie 300tys,nie dolewałem nic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko mam passat tdi 2.0 140 PS z 2007 i chcial bym sie dowiedziec z ciekawosci gdzie ma filtr oleju i jaki olej wlewac jak cos ?

dzienki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr masz po prawej stronie z przodu silnika, tak jak by pod EGR-em. Widac tylko górny korek taki czarny na klucz 32 chyba. reszta siedzi w srodku. Polecam Castrol EDGE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam takie pytanko mam passat tdi 2.0 140 PS z 2007 i chcial bym sie dowiedziec z ciekawosci gdzie ma filtr oleju i jaki olej wlewac jak cos ?

dzienki i pozdrawiam

507 00 (np.Castrol SLX III Long Life,musisz przy filtrze cząstek stałych) lub 505 01(np.Castrol TXT),jeszcze jedno,w naszych warunkach nie sprawdza się wymiana oleju wg.wskazań kompa(tzw.serwis Long Life),bezpieczniej jest przejść na cykl przeglądów co 15tys.km.,nawet przy oleju LL.Są też inne oleje spełniające te normy,ale VW zaleca Castrol(pewnie ktoś w Wolsburgu bierze działę od Castrola),pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem świeżo po wymianie oleju. Castrol ma promocję, kupując 4L dostajesz 1L gratis na dolewkę. Po wlaniu 4L na miarce miałem troszeczkę więcej niż max. Jestem ciekaw ile będzie trzeba dolewać przy wymianie co 15tys.

 

 

Ja jestem zaskoczony bo nie dolewam nic a zrobilem od wymiany 20.000km (mam serwis Long Life).Wczesniej mialem Seta Altea z takim samym silnikiem tylko bez DPF i dolewalem na 15.000km ok 2l.Styl jazdy taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście możesz się cieszyć bo ponoć wszystkie tdi w b6 biorą. Ja od wymiany zrobiłem ok.3tys. i już troszeczkę ubyło. Zawsze sprawdzam poziom oleju co 1000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dynamika jazdy tez tu ma troche do gadania ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że znalazłem sposób na ubytki oleju. :)

Kiedy silnik jest zimny i dopóki nie osiągnie pełnej temperatury, utrzymuję możliwe najniższe obroty na każdym biegu i łagodnie przyspieszam.

Nawet ASO się dziwiło, kiedy powiedziałem, że między przeglądami jeżdżę bez dolewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od ostatniej wymieanie oleju ,filtrow przejechalem niecale 10,000km, na bagnecie pokazuje mi ze mam na minimum, czas troche dolac ? :) ile ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy minimum a maximum masz litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że znalazłem sposób na ubytki oleju. :)

Kiedy silnik jest zimny i dopóki nie osiągnie pełnej temperatury, utrzymuję możliwe najniższe obroty na każdym biegu i łagodnie przyspieszam.

Nawet ASO się dziwiło, kiedy powiedziałem, że między przeglądami jeżdżę bez dolewek.

 

 

Niestety nie zgodzę sie do końca bowiem robiąc 2kk km w ciągu 2 dni cały czas ciepły silnik ubyło sporo oleju 600 km po Polsce (120-130km/h) reszta autostrada (150-170 czasami 190:)) . Jesli spokojnie jezdzę po Polsce tak max 120 to oleju nic nie ubywa powyzej ubywa:) również na zimnym silniku nie traktuje za ostro pedał gazu, i chłodzę turbinkę po...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach i warunkach drogowych z trudem można pozwolić sobie przynajmniej na te 120km/h.

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zaskoczony bo nie dolewam nic a zrobilem od wymiany 20.000km (mam serwis Long Life).Wczesniej mialem Seta Altea z takim samym silnikiem tylko bez DPF i dolewalem na 15.000km ok 2l.Styl jazdy taki sam.

 

No właśnie mnie trochę ciarki przechodzą po grzbiecie. Od nowości przejechałem dopiero 12 tysi ale oleju nie ubyło ani trochę. Szanowałem bardzo samochód przy docieraniu ale teraz idzie 120-160 średnio na trasie. I oleju (jeszcze?) nie bierze. A czytając forum przed kupnem samochodu - wiedziałem, że na pewno brać będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze pytanie:

Skad mam wiedziec jaki olej dolac :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie jeszcze pytanie:

Skad mam wiedziec jaki olej dolac :) ?

507 00 lub 505 01,już o tym pisałem!!!:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chyba trzeba wlac taki sam na jakim teraz latam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, ale chyba trzeba wlac taki sam na jakim teraz latam ?

 

Tak! Nie należy zmieniać klasy oleju bez powodu. Jeżeli przeglądy robione były w ASO, to w historii pojazdu będzie zapisane jakim olejem zalali silnik podczas ostatniego przeglądu. Np. w moim przypadku zalewali silnik olejem "Mobil1 ESP Formula 5W30".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności