Skocz do zawartości
Gość GREGORYPL

łożysko tył b3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GREGORYPL

pozdrawiam wszystkich, mam do wymiany łożyska z tyłu (b3 kombi), bo już strasznie wyją. mam w związku z tym pytanko czy ktoś używał już tych http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=112671305

proszę o ewentualne wypowiedzi może ktoś zna lepsze jakościowo w rozsądnej cenie, wiem że temat już był ,ale tamtych łożysk na allegro już nie ma. dzięki :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię namawiać na zbędne wydawanie kasy, ale też na pozorną oszczędność.

Pewne rzeczy muszą kosztować. Na nich nie zaoszczędzisz. W tym wypadku jeśli kupujesz łożysko kosztujące 20 PLN, które jest jakimś zamiennikiem tego za 70-90 PLN, to nie licz na trwałość.

A jeśli zdarzy się, że padnie takie tanie łożysko gdzieś w drodze, to -zapewniam Cię - w tym momencie dałbyś dużo więcej, by to się nie zdarzyło.

Na Twoim miejscu nie oszczędzałbym na łożyskach.

Kup SKF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam SKF, sam 2 tygodnie temu zamontowalem takie w swoim passku ;) Nie sa tanie 61 zl za jedno no ale miejmy nadzieje, ze kolejna wymiana nie predko. Ponoc przyzwoite tez sa FEBI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GREGORYPL, uciekaj od tych lozysk jak najdalej, kagery to sa smieci i szkoda wogle roboty... ja zmienialem jakis czas temu facet w sklepie mi je dal i mowi "bardzo dobre" ... :620: pierwsze padlo po 2tys km, to sobie wytlumaczylem chlopaki zle zalozyly albo wadliwe, zdaza sie ale jak drugie padlo 500km pozniej to sie wkurfffilem... pozniej dopiero rozmawiajac z innymi sie dowiedzialem ze tez z kegarami mieli takie przeboje... bierz tylko polskie albo slowackie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GREGORYPL

siemka ,dzięki za pomoc w dokonaniu wyboru, dobra rada cenniejsza niż złoto :610: ,pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

ja miałem takie łożyska za 19 pln, pojezdziłem 2 tyg i to po mieście tylko :) poszły do reklamacji. Teraz mam takie za 40 pln ciekawe ile pojezdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień no może dwa temu wymieniałem z tyłu SKF zakupione w sklepie 54 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Na Twoim miejscu nie oszczędzałbym na łożyskach.

Kup SKF.

No wlasnie i tym sie sugeruj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie łożyska z tyłu trzeba ustawiać geometrię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Czy po wymianie łożyska z tyłu trzeba ustawiać geometrię?

 

ale gdzie ty tą geometrię chcesz ustawiać???? NA BELCE SKRĘTNEJ???? ciekawe jak

nie nie trzeba bo nie ma takiej możliwośći

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem o jaką belkę chodzi, wiem ze jest do wymiany i chciałem wiedzieć czy doliczyć kasę na badanie geometrii czy nie :) dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

tylne zawieszenie jest na belce (koła są zamontowane do belki) która jest osadzona na Mc'Personach i 4 tulejach metalowo gumowych. Nie ma tam takiej opcji "regulacja geometrii" dlatego nie musisz sie obawiać o następny ruch "cieńszy portwel"

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych passkach reguluje sie tylko przod, tylne zawieszenie jest nieregulowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam do wymiany tylne łożysko i mam pytanie co po kolei trzeba zrobic? Czy potrzebny będzie jakiś sprzęt? Czytałem na tym forum ze wymiana zajmuje mao czasu ale już jest trochę chłodno a nie chciałbym rozgrzebać wszystkiego pod blokiem i zatrzymać się w połowie bo czegoś mi brakuje. Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak fajnie doradzają jak wymienić a nikt nawet nie raczy podać wymiarów obydwu łożysk i zimeringa jakie tam powinny być stosowane ?

Chyba jest jakaś numeracja tychże łożysk ?:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy tak fajnie doradzają jak wymienić a nikt nawet nie raczy podać wymiarów obydwu łożysk i zimeringa jakie tam powinny być stosowane ?

Chyba jest jakaś numeracja tychże łożysk ?

Kupujesz w sklepie motoryzacyjnym zestaw łożysk do Passata B3 r.89, do bębnów, i tyle. Koszt ok 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Idziesz do sklepu, mówisz jakie auto i że łożysko do bębnów, ja za łożysko febi (kpl z uszczelniaczem) dałem 29 zł. Toi żadna filozofia. Zresztą w większości sklepów mają katalogi więc podobnie jest z innymi częściami - po co nr części - idziesz do sklepu, mówisz co chcesz i to dostajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poco mam iść do sklepu jak mogę mieć za darmo !

Czy jest osoba która mogła by podać numerację łożysk? a konkretnie chodzi mi o łożyska firmy SKF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności