Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Pasztet ze stycznia 2006 (nie mam pojecia jaka wersja gatewaya [jak sprawdzić bez vag'a?]) , navi rns 510 ( HW:H03, SW:0900, Part number: 1T0 035 680B)

Jak nie masz VAG'a zanurkuj pod kiere odkręć 3 śrubki i zdejmij osłonę. Nad pedałami zobaczysz gateway'a zobacz jakie ma oznaczenie jak xxx.xxx.xxxC spokojnie możesz zapakować 2660 które z resztą polecam.

 

Sposób z rozładowanym aku jest irracjonalny, lepiej poczekać około godziny z opuszczonymi szybami (choćby jedną) i po tym czasie posłuchać czy dysk dalej się kręci.

Jeżeli przy sofcie 2660 po godzinie dysk dalej się obraca (szumi) masz gateway'a starszego jak "C".

Wymiana to kilkanaście min i przydatny będzie kolega/znajomy z fejsem.

 

Jak chcesz mam gatewaya za 100pln "C" i mogę go odpowiednio "ustawić" więcej na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego nie sugerowałbym sie nalepka bo ktos mógł wgrac nowszy soft

 

soft jest napewno taki bo jak kupowałem na aukcji to sprzedawca mi w mailu napisał.

 

Mam czas to ide montować i zobaczymy, jak bedzie hulać to nic nie zmieniam, chyba że faktycznie ta nowsza wersja jest lepsza graficznie to pomysle.

 

Jak chcesz mam gatewaya za 100pln "C" i mogę go odpowiednio "ustawić" więcej na PM.

 

jeśli będzie trzeba to spoko ale jest mały problem, obecnie jestem w Szkocji :P to co podjedziesz do mnie :) w kazdym razie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże. Zmieniłem radio z rcd 300 na rcd 310 no i powstał problem rozładowywania akumulatora. Odpowiedniego (tzn podobno z literką L) Gatewaya nie mogę dostać. Jest coś takiego: http://aukcjewp.wp.pl/item1082858112_rns510_rns_510_rns_510_software_akumulator_gateway.html ale dość drogie rozwiązanie. Na tą chwilę dopóki nie znajdę rozwiązania co noc odłączam kostkę zasilającą od radia. Straszna niewygoda.

Wpadłem też na pomysł żeby odłączać (zamontować ukryty wyłącznik) przewód zasilający do radia, dzięki temu wyeliminował bym rozładowywanie akumulatora. Tylko jest problem, który to przewód? Bo na kostce są 3 przewody na których jest prąd. Może ktoś wie który przewód za to odpowiada?

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpadłem też na pomysł żeby odłączać (zamontować wyłącznik)

 

Bez urazy ale moim zdaniem takie rozwiązanie to straszna fucha. Nie lepiej wydać trochę grosza i zrobić to tak jak powinno być bez żadnych włączników itp? Ale to tylko moje skromne zdanie :)

 

a wracając do tematu, z tego co piszecie panowie wynika że mając wersje 0900 nie powinno się nic dziać z aku czy raczej to różnie bywa i nie ma na to reguły? Spotkał się ktoś z czymś takim żeby 0900 rozładowywał?

Edytowane przez carlo55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej wydać trochę grosza i zrobić to tak jak powinno być bez żadnych włączników itp?

Może i lepiej ale od chyba 3 tygodni szukam gatewaya i znaleźć nie mogę. Jak masz to mi sprzedaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Api13 sugerował że ma coś takiego za symbolicznego stówaka. Czytaj wyżej

 

 

Jak chcesz mam gatewaya za 100pln "C" i mogę go odpowiednio "ustawić" więcej na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gateway powinien byc z literka L lub wyzej a nie C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z literką C i jest kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to mój błąd sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilem auto na godzinke i po powrocie nie bylo słychac tego szumu (wiatrak lub hdd) ale ja sam juz nie wiem czy coś tam nie cyka zabierając mi prąd z aku i czy dobrze slysze. Zanurkowalem pod kiere tak jak mowil Api13 i mam tam takie coś:

 

http://img63.imageshack.us/i/1606201000921.jpg/

 

to jest gateway? wygląda na sterownik vag'a, nie mam pojecia bo sie nie znam a nic innego tam nie widzialem

Edytowane przez carlo55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co znalazles to bordnetz ( sterownik swiatel ) tak na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest, działa i nie rozładowuje aku wiec nie muszę nic wymieniać jedyne co mi zostało to zakodować ja vag'iem żeby nie było :) dzięki wielkie Panowie za pomoc. Radość z użytkowania niezmierna :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanko... mam nawigację MFD2 DVD zmieniona z normalnego radio i zastanawiam się nad zmieniarką. Wiem że oryginalnie zmieniarka jest montowana w schowku ja mam tam książkę czy jak kupie to ona tam normalnie wejdzie w miejsce książki czy nie wiem będzie trzeba coś przerabiać, no i czy podejdzie mi do MFD2 zmieniarka czy coś będzie trzeba ustawiać sterowniki czy coś ? bo szczerze mówiąc to ja wyjąłem radio i podpiąłem Navi beż żadnego podpinania pod komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nawigację MFD2 DVD zmieniona z normalnego radio i zastanawiam się nad zmieniarką.

 

To przemyśl temat emulatora zmieniarki na usb co by mieć mp3 w aucie a zarazem będzie działać jak zmieniarka.

No chyba że cenisz CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przemyśl temat emulatora zmieniarki na usb co by mieć mp3 w aucie a zarazem będzie działać jak zmieniarka.

No chyba że cenisz CD

a możesz mi przybliżyć ten temat bardziej... bo jeśli chodzi o USB to nie posiadam w pasku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie może głupie pytanie, ale czy do RCD300 z mp3 to trzeba jakos specjalnie nagrywac plytki CD z mp3? czy jest zupelna dowolnosc jak sie nagra taka plytke CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wymienic kieszen z ksiazki serwisowej na kieszen do zmieniarki cd, do tego kabel plus ewentualnie kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, kabel emulujacy zmieniarke (tak aby mozna bylo podlaczyć do niego jakiec urzadzenie MP3 np. walkman, ipod, zen) dostepne jest na allegro http://allegro.pl/item1050463738_adapter_interfejs_aux_in_vw_audi_seat_mfd2_f_vat.html

 

Kupilem, podlaczyłem do RCD300 i smiga super.

 

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności