Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w serwisie VW dałem 50 zł a tak jak pisze Moro1981 są majstry które robią to w inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Ja w serwisie VW dałem 50 zł a tak jak pisze Moro1981 są majstry które robią to w inny sposób

Swoją droga te szpece z ASO ,nie powinni pobierać opłat za to ,no niestety u nich jest tak np.wymiana kostki od oświetlanie bagażnika rozpisują na fakturach :

zdjęcia boczka -tyle

wymiana kostki -tyle

założenie boczka -tyle

hehe czy to nie dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją droga te szpece z ASO ,nie powinni pobierać opłat za to ,no niestety u nich jest tak np.wymiana kostki od oświetlanie bagażnika rozpisują na fakturach :

zdjęcia boczka -tyle

wymiana kostki -tyle

założenie boczka -tyle

hehe czy to nie dziwne

Niby dlaczego dziwne? Skoro mają to znormalizowane to mnie to nie dziwi :), każdy ma wolny wybór, możesz jechać do Pana Miecia i jeżeli poprosisz o fakturę, Miecio napisze co chesz. Moim zdaniem normalizowanie ma swoje zalety chociażby dlatego, żeby koszty w serwisach były ustalane podobnie. Jezeli by tego nie było dopiero wtedy byłaby dyskusja: "Ja w ASO... zapłaciłem za wymianę kostki 20pln a kolega w ASO... 250pln" :).

 

Swoją drogą ze zdjęciem kodu z nawigacji nie ma większego problemu i byle jaki serwis zajmujący się podobnym sprzętem to zrobi. Zabezpieczenia niewiele różnia się od tych ze zwykłych odtwarzaczy nie fabrycznych. A ta ściema z łaczeniem się z centralnym komputerem VW jest po to, aby złodziejom i paserom wybić z głowy wizyty w ASO.

 

odzyskiwanie kodu radia

no nawet niektórzy biznes na tym robią

Już nie jeden się dorobił na ludzkiej głupocie, ale gość z powyższego linka to już trochę z ceną przesadził :).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zmienic RCD 300 na RCD510. Bedzie z tym duzo roboty?co mnie czeka poza wymiana radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, ale jak zechcesz mieć soft 27xx to przyda się nowszy gateway np z literą L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, ale jak zechcesz mieć soft 27xx to przyda się nowszy gateway np z literą L

a co mi to da i czy duzo z tym roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
a co mi to da i czy duzo z tym roboty?

jak nie zmienisz gateweya ,to będzie rozładowywać radio akumulator ,chyba też będe musiał wymienić bo moge latac jedynie na sofcie 1100 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Login pisze o RCD 510, nie RNS, a w tym wypadku może nie musi wymieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale

Login pisze o RCD 510, nie RNS, a w tym wypadku może nie musi wymieniać

ale gdyby trzeba bylo jaki jest koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 150PLN jak kto chce mam C za 100PLN działa jak trzeba z 2660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 150PLN

Cena nowego z ASO? czy "allegro"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro ale ostatnio zrobiło się niedostępne, jakis popyt czy coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a jaka jest roznica miecy L a C ( 2700 vs 2660?) czym sie roznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymieniłem radio z RNS 300 na RNS 510 wersja C soft 2660 i nie rozładowuje akumulatora wersja gateway 3C0 907 530 E przed wymianą miałem sterowanie i wyświetlanie navi i radia na fisie teraz nie ma nic .

Sterowanie głosem z kierownicy działa wyciszanie też ale jak robie skana to znajduje cos takiego

005714 - Can't Decode, CODE File Not Loaded!

P1652 - 008 - Can't Decode, CODE File Not Loaded! – Intermittent

To jest jeden z błędów które znajduję .

Przymierzam się do montażu parktronica z wizualizacją na RNS-ie i chciałem wymienić gateway na nowego z literką L choć podobno na moim też powinno chodzić .

Chciałem kupić nowego w serwisie VW lecz poinformowano mnie że i tak sprzedadzą mi takiego jak ma bo zamawia się pod określone auto.(ale to jakaś ściem tak mi się wydaję)

Reasumując te błędy prawdopodobnie są od starszego gatewaya lub od nie zakodowanego radia.

Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway nie ma tu znaczenia na C też będzie OK.

Zainstaluj jeszcze raz vcds.

Zakoduj wszystko jak należy i podaj błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Login pisze o RCD 510, nie RNS, a w tym wypadku może nie musi wymieniać

Przerabiałem ten temat... mam paska MY 2006 i przed wymianą starego RCD 300 na RNS 510 v.B po drodze miałem przygodę z RCD 510 - efekt? Na trzeci dzień po montażu już z garażu nie wyjechałem ;) Z tego co się w międzyczasie dowiedziałem to RCD 510 zostało wprowadzone do sprzedaży później niż RNS 510 i używa ono trochę innego protokołu komunikacji z gatewayem (tego co RNS 510 v.C), co skutkuje tym, że WSZYSTKIE RCD 510 rozładowują akumulator przy starszych gatewayach.

Edytowane przez Yaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ktoś dał ciała . Dodatkowo z nowym autem powinieneś dostać kartę kodową radia z numerem seryjnym i kodem odtwarzacza - ja takową dostałem.

Jeżeli jesteś z Warszawy zadzwoń i podjedź do tych chłopaków:

http://www.naviservice.com.pl/navi/kontakt.html

Nie bedzie problemu z odczytem kodu, sam byłem u nich przy okazji montażu nawigacji Columbus w Fabi II.

 

 

Dzięki u nich 70 zł - ASO 155 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm koledzy gdzie ten getway znajduje sie? ...

czy wystarczy tylko zmienic go i podmienic radia? czy musze cos jeszcze robic? typu bawienie sie VAGiem? programowanie ... cudowanie ...

 

mam do kupienia radyjko za 900zl ... + ewentualnie ten getway ...

 

 

jeszcze takie jedno pytanko ... czy w RCD 510 jest wejscie Video? tak zebym mogl podlaczyc kamere cofania? moze ktos ma foto w/w radia od tylu ...

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności