Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ta z innej beczki, mam problem z odtwarzaczem CD w RDC 500. Wygląda to tak jakby zawiesiła się ładowarka płyt. Wciskam LOAD i nic. Przycisk działa bo jak wcisnę na wyłączonym radio to włącza RCD ale nie chce ładować płyt. Może ktoś miał podobny problem.

 

Ha, faktycznie czasami szuka się daleko a odpowiedz jest blisko. Reset poskutkował a dokładnie wyjęcie i włożenie bezpiecznika od radia. Dzięki Jacek.

Edytowane przez Shifty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij i podepnij radio jeszcze raz. Reset czasem pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Niestety wymiana radia we własnym zakresie nie wchodzi w rachubę :rolleyes:

Wiązki się minimalnie różnią, poza tym trzeba przeprogramować kompa, żeby pokazywał dane na wyświetlaczu i działały przyciski na kierownicy :confused:

Moze macie jakies doswiadczenia?

Szukam warsztatu gdzie mogliby mi to zrobić szybko, tanio i profesjonalnie!

ASO nie wchodzi w rachubę (na coments)

 

Dziękuje za pomoc w odszukaniu warsztatu lub rzemieślnika w Warszawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Matsil możesz mi powiedzieć czy jest ogolnie dostepny program z opisami części z którego masz te opisy rysunkowe??

również prośba odemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem całkowitym laikiem w tych sprawach poprosze o rade co do radia z navi.

Wymieniłem akumulator no i radio poprosiło o kod - którego oczywiscie przy kupnie samochodu nie zapisałem (nikt mnie nie poinformował że w ogóle jest ono zakodowane ).

Jak ten debil wpisałem na chybił trafił dwa razy jakis kod no i poszła info że radio jest zablokowane.

Dwa pytania:

1 - czy samemu mając lapka i kabelek da sie to rozkminić?

2 - ile to kosztuje w ASO i czy tylko u nich mozna?

 

bedę wdzięczny

pzdr.

Mattia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez się zastanawiam nad podmianka radia ale po przeczytaniu tego postu dosłownie zgłupiałem tyle tych modeli

może ktoś kto ma jakaś wiedzę na ten temat i znajdzie troszkę czasu, to może zrobi klasyfikacje i specyfikacje radyjek w b6

od najsłabszego do najwyższego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Witam, jako że jestem całkowitym laikiem w tych sprawach poprosze o rade co do radia z navi.

Wymieniłem akumulator no i radio poprosiło o kod - którego oczywiscie przy kupnie samochodu nie zapisałem (nikt mnie nie poinformował że w ogóle jest ono zakodowane ).

Jak ten debil wpisałem na chybił trafił dwa razy jakis kod no i poszła info że radio jest zablokowane.

Dwa pytania:

1 - czy samemu mając lapka i kabelek da sie to rozkminić?

2 - ile to kosztuje w ASO i czy tylko u nich mozna?

 

bedę wdzięczny

pzdr.

Mattia

Jeżeli nie masz kodu radia ,to w ASO bez problemu rozkodują łącząc się on line z bazą :D

Nie wiem ile to kosztuje ,ale za taką usługę na pewno policzą bo to złodzieje;)

vagiem raczej nie da się rozkodować ,acha po zablokowaniu po kilku godzinach można znowu wpisać kod

 

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

 

tez się zastanawiam nad podmianka radia ale po przeczytaniu tego postu dosłownie zgłupiałem tyle tych modeli

może ktoś kto ma jakaś wiedzę na ten temat i znajdzie troszkę czasu, to może zrobi klasyfikacje i specyfikacje radyjek w b6

od najsłabszego do najwyższego modelu

nie które radia mają navi np. Rns510 na razie na szczycie tabeli, później rns mfd2 w starszych autkach montowane, jeszcze mfd2dx,rns300 to już w ogóle lipon ,nawi bez koloru i strzałkowa bo wyświetlacz mały,

i później bez nawigacji Rcd510 ,rcd300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem akumulator no i radio poprosiło o kod - którego oczywiscie przy kupnie samochodu nie zapisałem (nikt mnie nie poinformował że w ogóle jest ono zakodowane ).

Wygląda na to, że radio przez poprzedniego właściciela było najprawdopodobniej podmienione bądź instalowane dodatkowo. Fabrycznie jest zakodowane do komputera auta i nawet po odpięciu akumulatora kodu nie trzeba wpisywać, bo auto je pamięta.

Jadąc do ASO możesz sie zdziwić, bo powiedzą, że radio nie pochodzi z tego samochodu i być może widnieje jako skradzione :). To sytuacja skrajna, aczkolwiek możliwa.

 

tez się zastanawiam nad podmianka radia ale po przeczytaniu tego postu dosłownie zgłupiałem tyle tych modeli

może ktoś kto ma jakaś wiedzę na ten temat i znajdzie troszkę czasu, to może zrobi klasyfikacje i specyfikacje radyjek w b6

od najsłabszego do najwyższego modelu

Przy Twoim roczniku najłatwiej dołożyć MFD2, bo praktycznie plug & play i masz nawigację. Przeciągasz antenę GPS, do pełni szczęścia kodujesz auto żeby mieć informacje na komputerze.

W przypadku RNS510 trzeba wymienic gateway'a i kombinować z wtyczkami.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana gateway'a nie jest konieczna ale wskazana przy zmianie softu na wiecej jak 1100.

Rcd300 >> RNS510 plug&play.

Mi rns pamięta kod wpisałem tylko raz przy pierwszym włączeniu. Być może dlatego że było nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje, nieco skromne rcd 300, też zapamietało kod.

Ilekroć wyciągałem radio to po włożeniu chodziło od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

i będzie chodzić ,jeżeli nie było przemienione z innego furaka,możliwe że wcześniej właściciel podmienił jak już Matsil opisał,

Jak przełożycie swoje radyjka do innych passków też zapyta o kod,

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie z innego, bo zmieniałem ze zwykłego na mp3.

I tylko raz zapytał, później chodziło zawsze od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Nawet po rozłączeniu aku ???dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto kupione nowe w salonie więc raczej jestem pierwszym właścicielem :) .

Natomiast po wyjęciu aku niestety pyta o ten kod, w ASO w wawie zażyczyli sobie 150 zł.

Ponawiam pytanie czy mając program WAG commander da rade samemu wygenerowac kod, i czy jest to bespieczne działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz tego. Gdzieś w sieci widziałem generator na podstawie seriala radia ale nie mialem okazji sprawdzić i poszedł w piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana gateway'a nie jest konieczna

Działać będzie, ale także będzie rozłądowywał sie akumulator. W autach z 2005-2006 i początek 2007 gateway działał na trochę innych zasadach z radiami i nawigacjami tego okresu.

 

Ja mam auto kupione nowe w salonie więc raczej jestem pierwszym właścicielem .

W takim razie ktoś dał ciała ;). Dodatkowo z nowym autem powinieneś dostać kartę kodową radia z numerem seryjnym i kodem odtwarzacza - ja takową dostałem.

Jeżeli jesteś z Warszawy zadzwoń i podjedź do tych chłopaków:

http://www.naviservice.com.pl/navi/kontakt.html

Nie bedzie problemu z odczytem kodu, sam byłem u nich przy okazji montażu nawigacji Columbus w Fabi II.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ktoś dał ciała . Dodatkowo z nowym autem powinieneś dostać kartę kodową radia z numerem seryjnym i kodem odtwarzacza - ja takową dostałem.

Jeżeli jesteś z Warszawy zadzwoń i podjedź do tych chłopaków:

http://www.naviservice.com.pl/navi/kontakt.html

Nie bedzie problemu z odczytem kodu, sam byłem u nich przy okazji montażu nawigacji Columbus w Fabi II.

 

Dzięki wielkie zadzwonię do nich.

Niestety w serwisie mi nic nie dali jak kupowałem, zadzwoniłem do nich teraz i powiedzieli że to w moim interesie leżało zapisanie sobie tego kodu. Ręce opadają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w serwisie mi nic nie dali jak kupowałem, zadzwoniłem do nich teraz i powiedzieli że to w moim interesie leżało zapisanie sobie tego kodu. Ręce opadają ...

 

Poszukaj w książce serwisowej karty kodowej. Normalnie przy nowym aucie taką się dostaje.

Ciekawe skąd miałeś sobie zapisać ten kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

wicie co ,trzeba by było zapytać magików handlujących nawkami ,bo myślę że można innymi metodami niż łączenie on -line z bazą odzyskać kod nawi .Co mnie skierowało do takiego myślenia ?

Otóż zmieniałem radio na Rns510 trzeba było podać kod ble ble ,ale dałem moje stare mfd2 gościowi i mówię że nie wiem jaki kod ,a on mi że nie potrzebuje ,sam sobie poradzi to samo przy rns510 ;)Także myślę ze hakiery od nawi dadzą rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności