Skocz do zawartości
126tomek

Lusterko prawe pomoc w wyborze i montażu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos sie orientuje od jakiego innego modelu auta pasują nakładki typu chrom na prawe duże lusterko?

Chce zalozyc te nakladki, ale wiadomo ze do Passata są tylko produkowane w wersji "prawe małe, lewe duże".

 

tak jak napisałeś superb, sharan ale także golf IV oraz także amerykańska oraz angielska wersja passata b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf 4 tez ma podzial na lusterko male i duze... tylko wersje UK/US mialy oba duze - tak samo jak Passaty - a kupic w Polsce duzych prawych naładek chromowych sie nie da... jedynie na ebayu angielskim.

Wiec zostaje Suberb i ten Sharan - ale Sharan to w ktorych rocznikach mial identyczne luterka jak Passat? Bo tam chyba 3 razy byl lifting...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale Sharan to w ktorych rocznikach mial identyczne luterka jak Passat? Bo tam chyba 3 razy byl lifting...

 

poszukaj na allegro luster, sprzedawcy zazwyczaj podają z jakiego modelu lub rocznika pochodzą części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie szerokie lusterko z anglika lekko je przerobiłem i kupiłem europejskie szkło asferyczne i super widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten czarny trójkątny plastik co zasłania stelaż lusterka w passacie b5 będzie pasował od audi A4 z lat 01-04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każde lusterko od passata b5 fl pasuje? pytam bo znalazłem od passata b5 fl 1.8T z 2000r sedan a mam paska koniec 2002 kombi, oczywiście lusterko bez kierunkowskazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe,duże do wyboru,do koloru http://allegro.pl/listing.php/search?string=Passat+B5+lusterko+prawe+&category=18711

http://allegro.pl/listing.php/search?string=Passat+B5+lusterko+lewe+&category=18711

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy każde lusterko od passata b5 fl pasuje? pytam bo znalazłem od passata b5 fl 1.8T z 2000r sedan a mam paska koniec 2002 kombi, oczywiście lusterko bez kierunkowskazu.

To ja odpowiem trochę prościej. Każde lusterko będzie pasować, i to z 97 roku i to z 2002. Jedyna różnica jest taka, że jak kupi się ORI duże lewe europejskie (czyli z Passatów B5 z początku produkcji) to kostka nie będzie pasować. Ale wystarczy przepiąć piny do kostki z małego lusterka i sprawa załatwiona. Jednak nie ma znaczenia czy jest to sedan/kombi, czy jest to różny rok produkcji. Pasuje wszystko.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja odpowiem trochę prościej. Każde lusterko będzie pasować, i to z 97 roku i to z 2002. Jedyna różnica jest taka, że jak kupi się ORI duże lewe europejskie (czyli z Passatów B5 z początku produkcji) to kostka nie będzie pasować. Ale wystarczy przepiąć piny do kostki z małego lusterka i sprawa załatwiona. Jednak nie ma znaczenia czy jest to sedan/kombi, czy jest to różny rok produkcji. Pasuje wszystko.

 

Pozdro

 

 

Dzięki za pomocną odpowiedź, wiec zamawiam od anglika w kolorze i biorę się za przerobienie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedźcie mi czy jest jakaś możliwość by dowiedzieć się którą wersję lusterka prawego dużego mam - EU czy anglik? Bo nie wiem czy mam przekładać te bebechy na stelaż z mojego małego lusterka.. :)

Dodam tylko że mam wymazane na biało na lusterku Passat B5 98 prawe - czyżby to te z pierwszej produkcji, a więc EU? Choć Passat produkowany był od 97..

 

niestety ma pasek asferyczny.. więc?

Edytowane przez Frankoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktos rozebrac prawe małe lusterko i załozyc na nie plastik i szkło z duzego lusterka chocby i z anglika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozbiera sie małe lusterko z werski eu i czyli zostawiasz sobie aluminiowy stelaz i ten czarny plastikowy trójkąt i do tego zakładasz sobie z anglika aluminiowy stelaż na którym jest mocowany wkład i obudowa i masz idealne lusterko ale jak bys dokładnie po czytał temat to byś wiedział o co chodzi i nie zadał byś tego pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6) zdemontować zabezpieczenie to co jest na tej grubej sprężynie (tylko delikatnie żeby nie pekło)

 

pawelvw jak i czym to ściągnąłeś bo ja mam problemy.. tzn nie chce nic uszkodzić, a nie bardzo mi to idzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz po od ginać to zabezpieczenie tylko tak zeby ci nie pękło bo będzie ci ono potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterka w b 5 rozbiera się tak że od dołu na czarnym plastiku między dwoma wkretami jest taka mała czarną zaślepka wyciągasz ją i wkładasz tam cieki wkretak gwiazdka którym zachaczasz blache zabezpieczającą dozą lakierówana pokrywę i ciągniesz w stronę szkła ktoro najlepiej jest dołem wcisnąć do wewnątrz lusterka. Po tym równo ciągniesz duży lakierówany plastik w górę i masz już wtedy dostęp do wszystkich elementów lusterka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.jaj mam paska z konca 2003.chcialbym kupic i zamontowac lusterka z kierunkami.czy bede musial ciagnac jakis przewod zeby te kierunki chodzily w lusterkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.jaj mam paska z konca 2003.chcialbym kupic i zamontowac lusterka z kierunkami.czy bede musial ciagnac jakis przewod zeby te kierunki chodzily w lusterkach?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj wymieniłem małe prawe lusterko na duże.

W związku z tym mam małe pytanie, jaka jest kolejność przewodów, które wchodzą do kostki regulatora położenia szkła?

Nie wiem czy dobrze je włożyłem a dziwnie mi się zachowuje teraz lusterko, otóż jak steruje tylko prawym lusterkiem to jest wszystko ok-

lewo to lewo góra to góra itd. Ale jak dam przełącznik na lewe to jak mi lewe jedzie w lewo to wtedy prawe jedzie w prawo, nie jada obydwa w lewo czy w prawo, można powiedzieć że się rozjeżdzają.

Czy tak ma być? Nie pamiętam czy tak było wczesniej.

 

Sprawdzałem chwilkę temu i jak ustawię przełącznik na lewe lusterko to gdy wciskam góra to i lewe i prawe jadą do góry i analogicznie w dół. Tylko gdy wciskam w lewo to lewe w lewo a prawe w prawo, symetrycznie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez radarrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawnie, skoro dajesz w lewo (lustro leci na zewnątrz) to prawe lustro idąc na zewnątrz, robi ruch w prawo, nie w lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po zmianie lustra więc napisze cos od siebie na temat montażu. Jako, ze chyba nie było fotek jak wygląda wymiana lustra to pozwolę sobie na mały manual. Na pewno sie przyda.

 

Poza tym co juz było napisane, dodam od siebie, że warto się zaopatrzyć w nowa blaszkę mocującą bo ta którą ściągnąłem była juz osłabiona i bałem się, ze ja uszkodzę całkiem. Jutro kupie nowa i zmienię sobie. Dodatkowo warto (ja nie miałem) mieć drugą osobę do pomocy w ściśnięciu sprężyny. Tak to jak pisali wcześciej: ściągamy obudowę, odginamy blaszki, rozpinamy kość, żeby przeciągnać przez stelaż, i składamy w odwrotnej kolejnosci.

 

20130622_180152.jpg

 

pozdro

20130622_155758.jpg

20130622_160442.jpg

20130622_162340.jpg

20130622_171020.jpg

20130622_180135.jpg

20130622_155426.jpg

Edytowane przez cieluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności