Skocz do zawartości
Andrew72

Piski, szumy, drgająca rolka napinacza - co jeszcze ?!

Rekomendowane odpowiedzi

a ucichło po wymianie czego, rolki napinającej pasek od klimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jednoznacznie stwierdzić bo wymieniłem wszystko na raz. Ewidentnie było słychać zacierającą się rolkę i na zimnym silniku porozciągany pasek przez sprzęgło alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco kolegów

Mam taki problem od pewnego czasu z okolicy rozrządu słychać dość głośne piski . Zauważyłem że po odpaleniu na zimnym silniku tego niema , dopiero po rozgrzaniu silnika pojawiają się te odgłosy . Pisk słyszalny z okolicy rozrządu , pokrywy zaworów zaraz przy kole pasowym . Napinacz i koło pasowe alternatora są na 100% sprawne , po zdjęciu osłony paska rozrządu pisk jakby dochodził z rolki prowadzącej . Miał ktoś podobny przypadek ? co to może być

 

http://w619.wrzuta.pl/audio/0bZkBYCR1aF/glos001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa wody albo rolka pod napinaczem/napinacza - u mnie to samo zimny cisza jak się rozgrzewa to są takie kwik kwik kwik. Po zrzuceniu wszystkich pasków i zostawieniu rozrządu dźwięk nadal jest zatem jedno z tych - ja u siebie obstawiam na 90% pompe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czego powodem może być piszczenie jak by pasek po odpaleniu klimatyzacji oraz po wciśnięciu przycisku zamykania szyb (szyby już są zamknięte na maxa także się nie zamykają) wtedy pojawia się pisk. Pasek wizualnie ten górny -więc chyba od alternatora nie ma śladów zużycia,rolka (sprzęgiełko) była wymieniane około 2 lata temu ale wtedy pisk znikał przy gazowaniu .

Małe sprostowanie pisk ten jest też słyszalny przy wyłączonej klimie więc wygląda,że to znowu to sprzęgiełko bo słychać go od strony alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrzuciłem paski klinowe , dźwięk nadal jest , wydaje mi się że to rolka prowadząca pasek rozrządu , na rolkach mam najechane akurat 90 tysięcy ale przyznam się ze pierwszy raz spotkałem się żeby rolka od rozrządu tak hałasowała , auto po programie może przez to rozrząd bardziej obciążony :/ , proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na rolkach mam najechane akurat 90 tysięcy

 

no to nie ma się co zastanawiać co tylko wymienić tylko kompletny rozrząd i po problemie, akurat do wymiany część starczyła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany , uszkodzona była rolka prowadząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam ten sam problemik ale nie znalazłem podobnego wątku na forum wiec zapytam sie tu Od 3 dni jakoś piszczenie pojawiło sie w silniku dobiega jak by z pasków lub któreś łożysko nie mam pojęcia... Dodam iż rozrząd jak i wszystkie paski napinacze nawet od klimy wymieniałem jakieś 4-5 tys. km temu wiec są nowe i do tej pory nic takiego nie miało miejsca wrzucam filmik zobrazuje mój problem może miał ktoś podobny.. ????? I czy to nie czasem łożysko od wiatraka wody po tym co śmiga pasek ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=YYT7IDIwuOo !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Bardzo podobnie to u mnie słychać. Rozrząd podobno miałem niedawno robiony ( kupiłem auto miesiąc temu i mam fakture na wymiane rozrządu kilka miesięcy wcześniej ). W poniedziałek podjade do mechanika żeby zobaczył na to. Sam już odpuściłem szukania przyczyny bo nie potrafie tego zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a długo już z tym tak jeździsz ? Ja sie troszke obawiam by mi coś nie wysiadło i później same szkody lub bede stał na środku drogi :) i również jestem umówiony na poniedziałek do mechanika z tym problemem ale no może ktoś tu podobny jeszcze miał i wie co to może byc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uslyszalem to jakies 2 tygodnie temu. Auto mam od miesiaca wiec nie wiem jak bylo wczesniej. Jezeli to jakis alternator, klima itd to nie ma strachu. Kolega ktory czasem cos grzebie przy autach powiedzial ze to moze byc pompa wody - tego boje sie najbardziej. Nie chce wymieniac rozrzadu jak byl niedawno wymieniany zeby nie generowac nie potrzebnych kosztow. Gadalem juz z mechanikiem i pierwsze to zrzuca paski i odpala auto na samym rozrzadzie zeby wykluczyc wszystko oprocz rozrzadu i pompy wody. Pozniej jeden pasek sprawdzenie i drugi tez osobno. Najgorsze jest to ze u mnie chyba na zimnym silniku tego w ogole nie slychac dopiero jak sie rozgrzeje. Przesledzilem ten watek caly i pare innych i niestety to moze byc wszystko. W poniedzialek dam znac co mu było.

Ale mam jeszcze pytanie - Czy na vagu da sie to jakos sprawdzic co jest ewentualnie zatarte albo cos ? jakies wartosci w czyms beda niepokojace i beda sugerowaly na co zwrocic uwage ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozrząd napinacze i paski oraz pompa odpadają wszystko wymienione i nowe nawet chłodnica wody oraz wiatrak klimy które wraz z chłodnica wymieniałem jakieś 2 tygodnie temu... wiec tak myślę co to może być dźwięk dochodzi jak by z wiatraka od chłodzenia wody....

na Vagu nie wiem czy ci pokaże jeżeli któreś łożysko czy tam pasek masz zużyte nawet tego nigdy vagiem nie sprawdzałem... ale jak sam pisałeś ze podobno rozrząd miałeś wymieniany może paski tak ale w pompe i napinacze już ktoś nie inwestował byle sprzedać :)

 

A czy ktoś jeszcze miał podobny problem co mój ??? Jeszcze raz filmik podaje - http://www.youtube.com/watch?v=YYT7IDIwuOo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rozrząd napinacze i paski oraz pompa odpadają wszystko wymienione i nowe nawet chłodnica wody oraz wiatrak klimy które wraz z chłodnica wymieniałem jakieś 2 tygodnie temu... wiec tak myślę co to może być dźwięk dochodzi jak by z wiatraka od chłodzenia wody....

na Vagu nie wiem czy ci pokaże jeżeli któreś łożysko czy tam pasek masz zużyte nawet tego nigdy vagiem nie sprawdzałem... ale jak sam pisałeś ze podobno rozrząd miałeś wymieniany może paski tak ale w pompe i napinacze już ktoś nie inwestował byle sprzedać

 

A czy ktoś jeszcze miał podobny problem co mój ??? Jeszcze raz filmik podaje - http://www.youtube.com/watch?v=YYT7IDIwuOo

 

Myślę że to sprzęgiełko alternatora tak na 90% gdyby nie to sprawdź łożysko wiskozy.Sprzęgiełko łatwo sprawdzisz z wisko trochę zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty przy sprzegiełku alternatora ?? długo to tak pojeździ jeszcze ?? Jakiś patent na sprawdzenie wiskozy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz pasek alternatora, wkładasz np śrubokręt w wirnik altka i drugą ręką kręcisz sprzęgiełkiem w jedna stronę ma się kręcić w drugą nie.

Co do wisko to przy zdjętym pasku zakręć wiskozą i zobaczysz lub usłyszysz czy łożysko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolicie ze podłącze sie z moim problemem.

 

Od tygodnia coś hałasuje (dźwięk podobny do - dzięciol, klekotanie bociana) w moim aucie.

Dźwięk wydobywa się z prawej strony silnika i nie ma różnicy czy auto jest rozgrzane czy zimne, na wolnych czy wysokich obrotach to samo.

Posłuchajcie sami https://www.youtube.com/watch?v=wTAtQvsaD8U

https://www.youtube.com/watch?v=wTAtQvsaD8U

 

Jeśli zdejmę pasek od alternatora i odpalę silnik nie ma już tego dźwięku, więc wniosek nasuwa się że to ten obwód.

 

Szukając przyczyny wymieniłem alternator wraz z rolka, napinacz paska z amortyzatorem ale niestety dźwięk nie ustał.

Mogę skręcać kolami w prawo lub lewo i nie zmienia się w żaden sposób barwa tegoż klekotu.

Visko wymienione 3 lata temu, wygląda i pracuje jak nowe.

 

 

Co to może być? Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film jest prywatny, Nikt go nie może obejrzeć oprócz Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już można oglądać.

 

Jakieś pomysły co do mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

 

Jedna ze śrub trzymających kolo pasowe napędzające wisko poluźniła się. Koło w padało w rezonans i powodem tego były te dziwne dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności