Andrew72
-
Liczba zawartości
8 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O Andrew72
- Urodziny 05/13/1972
Informacje osobiste
-
Imię
Andrzej
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Kielce
Samochód
-
Silnik
B5(3BG) 1.9TDI-PD 131KM (AVF)
-
Rok produkcji
2003
-
Andrew72 obserwuje zawartość → Luz na krzyżaku kolumny kierowniczej :/
-
Piski, szumy, drgająca rolka napinacza - co jeszcze ?!
Andrew72 odpowiedział Andrew72 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Czesc Jako ,że jestem po kolejnych bojach z upartym piszczeniem/szumem /chrobotem i co tam jeszcze z okolic paska wielorowkowego przedstawiam wyniki : 3:0 dla passata Jeszcze sie nie poddaje, ale sytuacja nie jest latwa gdyż, każdy z mechaników którzy slyszeli te dzwięki bagatelizują problem stwierdzając ze to np niewłaściwe ułożenie paska wieloklinowego lub nieodpowiednia współpraca elementów starych i nowych Fakty : Popiskiwanie i szumy (ocieranie) w okolicach paska wielorowkowego Po uruchomieniu auta po dłuższym postoju głośniejsze w miarę rozgrzewania cichną ale są wciąż słyszalne. Po psiknięciu sprayem do pasków cichną ale po pewnym czasie znowu się pojawiają. Dzwięki nie są głośne, trzeba się wsłuchać ale są słyszalne też dla innych tak że urojenia wykluczam ! Co zostało zrobione w celu wyeliminowania nieporządanych w "limuzynie" dzwięków (a uzbieraloby się na jakiegoś starego niepikutającego grata) 1. Wymiana rolki napinacza oraz paska sprężarki klimatyzacji ~ 100 2. Wymiana amortyzatora napinacza paska wielorowkowego alternatora ~ 300 3. Wymiana obu pasków na Gates ~ 40 4. Wymiana koła pasowego alternatora ~ 300 5. Wymiana kompletnego napinacza alternatora ~ 370 6. Wymiana obu pasków na oryginalne VW ~ 70 7. Wymiana głównego koła pasowego z gumowym amortyzatorem drgań ~ 520 Obecny stan Popiskuje i szura (mechanicy twierdzą żeby sie nie martwić i jeżdzić , a mnie szlak chce trafić Jeżeli nikt nie pomoże chyba pojade z nim na USG USG to (Uprzedzam Sprzedam Grata) Czytam już forum Audi i BMW :637: Pozdrawiam serdecznie Andrew -
Piski, szumy, drgająca rolka napinacza - co jeszcze ?!
Andrew72 odpowiedział Andrew72 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Cześć ! Faktycznie mineło trochę km od czasu kiedy zajmowałem się "dziwnymi dzwiękami" i skakaniem rolki. U mnie sprawę załatwiło zakupienie i wymiana amortyzatorka napinacza - dzwięki ucichły, na wszelki wypdek wymienilem koło pasowe alternatora. Powodem okazało się wyrobienie mocowania dolnego śruby amortyzatorka napinacza z okręgu zrobiła się elipsa. Po wymianie, rolka napinacza skakala sobie dalej ale już bez popiskiwania. Miałem spokój aż do ostatnich dni kiedy znowu zaniepokoiły mnie dzwięki spod maski- większe obciązenie (klimatyzacja) powoduje ze są wyraźniej słyszalne. Szczególnie to slychać po odpaleniu auta pierwszy raz po nocy - jak silnik jest rozgrzany u mnie nic nie słychać .Myślę ,że dzwięki powoduje krzywe ustawienie koła pasowego względem paska (paski wymieniałem dwa razy bez rezultatów) i obstawiam tutaj napinacz - sądze że z biegiem czasu - 180 000 km przejechane - nieco się wygiął. Zauważyłem to gołym okiem obserwując napinacz podczas dodania gazu. Być może u Was jest podobnie. Napinacz kompletny już zamówiłemi szykuje się do wymiany. Mam ambicje wymienić go sam w wolnej chwili. Może ktoś widział tutorial najlepiej ze zdjęciami. Jako ciekawostkę powiem Wam że w ostatnich dniach wymienialem jeszcze zawór EGR który kwakał przy dodaniu gazu. Myśle ,że można już sporzadzić listę spraw które w Pasku przy określonym przebiegu rzeba rozwiązać . A tak pozatym to fajne auto ! -
Piski, szumy, drgająca rolka napinacza - co jeszcze ?!
Andrew72 odpowiedział Andrew72 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Danek75 chyba jest za późno , jeżeli nie możesz się wczytać Drga koło pasowe z napinaczem , nieregularnie (tj niemiarowo) szarpie paskiem wielorowkowym tym co napędza alternator i pompe wspomagania towarzyszą temu dzwieki rzechotanie (jak to zwał...) -
Piski, szumy, drgająca rolka napinacza - co jeszcze ?!
Andrew72 odpowiedział Andrew72 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Dzwieki dochodzą od strony silnika , gdy pracuje na wolnych obrotach , takie nieregularne rzechotanie dobiegajace szczególnie gdy stoje na zewnątrz auta przy nadkolu od strony kierowcy, w komorze silnika zauważyłem drgajace niemiarowo kółko napinacza dlatego połączyłem te dzwięki. W warsztacie to potwierdzili i zalecili wymiane napnacza ,następnie sprzęgiełka alternatora, drgania i dzwięki nie ustaly -
Cześć W związku z niepokojącymi dzwiękami od strony silnika Przeszukałem forum - znalazłem pare tematów dotyczących drgającej rolki napinacza - wymieniłem napinacz - wymieniłem sprzegielko Dalej drga - co za cholera ? - czy tak ma być ? pozostaje pompa wspomagania czy ona się psuje ? zacina ? jakie są objawy generalnie wspomaganie u mnie jest znacznie słabsze niż w B6
-
Luz na krzyżaku kolumny kierowniczej :/
Andrew72 odpowiedział Ziewal → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Cześć Podpinam się do wątku bo u mnie jest naprawde minimalny luz - kierownica lużno chodzi jakby nie miała kontaktu z przekładnią / kołami przy energiczniejszym poruszaniu słychac nieznaczne stuki raczej od strony kabiny) dzieje się tak przy zapalonym i zgaszonym silniku , subiektywnie bardziej wyczuwalne gdy koła są skierowane na wprost Macie pojęcie co to ? Niedawno wymieniałem wachacze banan po obu stronach Pozdrowienia serdeczne -
Silnik - denerwujący odgłos po uruchomieniu
Andrew72 odpowiedział Andrew72 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Dziekuje za podpowiedzi Byłem na naciąganiu paska klimatyzcji , niestety nic to nie dało W związku z poszukiwaniem możliwych przyczyn , przepatrzyłem wiele wątków zbieżnych z moim problemem, na forum o poprzedniej wersji passata znalazłem wątek w którym nagrany dzwiek jest bardzo podobny do dzwięku w moim silniku po uruchomieniu. Może komuś nasunie się jakiś pomysł co to może być i czy jest niebezpieczne (w bliskiej perspektywie planuje wyjazd) Pozdrawiam Andrew Link ( tu zarejestrowany dzwięk) : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14044&highlight=piski Cześć W nawiązaniu do rozpoczętego wątku - jako że problem nie został ciągle rozwiązany - zdecydowałem się na zakup preparatu Wurth keilriemen spray Przetestuje go na moim passacie potraktuje oba paski klimy i alternatora, na razie od wewnętrznej strony i napisze czy coś pomogło , spotkałem się też z opinią że hałasują niewytarte napisy na zewnetrznej stronie paska stykając się z napinaczem ? czy to możliwe ? Wielokrotnie zagladałem tez do środka , wszystko wyglada dobrze, paski chodzą dobrze nic się nie przesuwa napinacz troche drzy i wibruje w osi pracy. W napinaczy wymieniona byla rolka spręzyna pozostała ta sama. Pozdrawiam Andrew -
Witam fanów marki Jako że jestem tu nowy (jako piszący) pozdrawiam wszystkich serdecznie. Mój problem polega na tym, że rano po odpaleniu auta przez około 20 sekund słychć dzwięki (najbardziej okreslaja go słowa pisk/zgrzyt) Ale od początku ... Mój passat ma przejechane 171 Kkm i postanowiłem wymienic rozrząd. Robił to znajomy mechanik samochodowy, na częściach rolki Rouville, paski Gates , oczywiście pompa, rolka w napinaczu paska wielorowkowego, oba paski, nie zmieniono śrub (twierdził że nie potrzeba). Po nocnym postoju po uruchomieniu samochodu słychać codziennie ten dzwięk. Ale ... słychać go tylko w przypadku kiedy klimatyzacja ustawiona jest w tryb auto, zawsze po 20 sekundach od odpalenia ten dzięk cichnie i silnik pracuje ładnie i równo. Mechanik twierdzi, że jest to wina słabo naciągniętego paska wielorowkowego sprężarki klimy. Bede u niego dopiero w sobote - a że dzwiek doprowadza mnie do białej gorączki - wiec podjechałem do innego warsztatu gdzie naciągneli pasek klimy (wg instrukcji powinno być naciągnięte z siłą 25 Nm, oni naciągneli na oko bo nie mogli wsadzić klucza dyna), ale dzwięki nadal występują Co ciekawe po ponownych uruchomieniach samochodu - w ciągu dnia - jest ok (bez dziwnych dzwięków) Czy ktokolwiek wie lub ma podejrzenia co do tej diagnozy ? Czy to wina słabego naciągu paska - boje się ze jak naciągnie do oporu to obciąży łożysko od sprężarki i rolki. Co radzicie ? Pozdrawiam Andrew
