Skocz do zawartości

kinek82

  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O kinek82

  • Urodziny 07/12/1982

Informacje osobiste

  • Imię
    Sebastian
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Norwich

Samochód

  • Silnik
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
  • Rok produkcji
    2003
  1. Witam Mam problem z moim Passatem B5 Podczas jazdy słychać buczenie, wycie tak jakby z lewej strony auta. Przy delikatnym toczeniu na luzie czuć jakby koła lekko drżały. Na pewno nie jest to wina koła bo zostało zmienione z zimowego na letnie ale nic nie pomogło. Mechanik podniósł auto na podnośniku i stwierdził że może być to skrzynia. Film z nagrania do obejrzenia Może jeszcze jakieś inne tańsze pomysły? Może ktoś miał coś podobnego?
  2. Witam Od kilku dni mam problem z buczącym lewym przednim kołem oraz przy dochamowywaniu czuć jakby coś się przesuwało w zawieszeniu. Czuć tez dziwne zachowanie auta jak się dosłownie delikatnie toczy, koło tak jakby toczyło się w jajku lub po jakiejś nierówności. Co to może być? Dodam ze koło zmienione na inne (zimówka- letnia) a efekt bez zmian
  3. Byłem w kilku sklepach i niestety nie maja sprężyn o takim oznaczeniu 8D0 411 105 CS Pozostaje serwis ale koszt jednej sztuki to 406zł (czas oczekiwania około 5dni) Czy mogę wstawić jakieś inne zamienniki oczywiście tańsze? Doradźcie jakie A jak wstawię sprężyny od standardowej wersji to jak to wpłynie na amortyzator (czerwony)? Jak z prowadzeniem auta i jak będzie z wyglądem? Przepraszam ale zależy mi na czasie bo potrzebuje auto na "wczoraj" Okazało się ze znajomy ma używane sprężyny KONI niebieskie (chyba do -50mm)za jakieś 400zł komplet 4szt. Jak spisałyby się na moim aucie czy bardzo nisko poszedł by w dol? Jak z komfortem i prowadzeniem? Nie chce zrobić z niego gleby i sztywniaka , ma on tylko dobrze jeździć bo to auto rodzinne
  4. Z tych kodów mam tylko (tak jak napisałem wyżej) 1BE. Patrz:
  5. Dzisiaj pękła mi sprężyna w przednim zawieszeniu i teraz nie wiem jaką/jakie kupić aby było tak jak wcześniej w oryginale. Kolor sprężyn - czarny, amortyzatory czerwone Mój Passat to 1.9 TDi AVF 130KM, 2003r, kombi, wersja sport na angielski rynek (zawieszenie 1BE) NR VIN WVWZZZ3BZ3E308116 Proszę podać numer części Czy trzeba wymieniać sprężyny parami czy można tylko jedna (uszkodzoną)? Wlepka w bagażniku
  6. Problem rozwiązany. Jedna ze śrub trzymających kolo pasowe napędzające wisko poluźniła się. Koło w padało w rezonans i powodem tego były te dziwne dźwięki.
  7. Już można oglądać. Jakieś pomysły co do mojego problemu?
  8. Witam Pozwolicie ze podłącze sie z moim problemem. Od tygodnia coś hałasuje (dźwięk podobny do - dzięciol, klekotanie bociana) w moim aucie. Dźwięk wydobywa się z prawej strony silnika i nie ma różnicy czy auto jest rozgrzane czy zimne, na wolnych czy wysokich obrotach to samo. Posłuchajcie sami https://www.youtube.com/watch?v=wTAtQvsaD8U https://www.youtube.com/watch?v=wTAtQvsaD8U Jeśli zdejmę pasek od alternatora i odpalę silnik nie ma już tego dźwięku, więc wniosek nasuwa się że to ten obwód. Szukając przyczyny wymieniłem alternator wraz z rolka, napinacz paska z amortyzatorem ale niestety dźwięk nie ustał. Mogę skręcać kolami w prawo lub lewo i nie zmienia się w żaden sposób barwa tegoż klekotu. Visko wymienione 3 lata temu, wygląda i pracuje jak nowe. Co to może być? Jakieś pomysły?
  9. Witam Koledzy potrzebuje numer pompy vacum w moim pasku 1.9 TDI AVF - 2003r / sport VIN: WVWZZZ3BZ3E308116
  10. Tak jak pisałem wcześniej jest to wersja Sport. Ma oryginalnie czerwone amorki i jest na 16" kołach. Nikt nigdy niczego nie zmieniał w zawieszeniu :-). Czyli olać te kąty bo tak ich nie ustawie i jeździć. Zbierzność poprawiłem bo był mały błąd. Mam nadzieje że teraz nie będzie darło opon
  11. ale z obu stron... ? i prawie taka sama różnica w kątach po obu stronach? Z jeden strony to bym zrozumiał ( jakaś dziura na drodze) ale z obu to chyba musiałbym przez rów przejechać a nie przypominam sobie takiego zdażenia :-)
  12. Dodam że nic nie wymieniałem w zawieszeniu ani poprzedni właściciel. Auto mam już ponad 3 lata Wszystkie podzespoły są oryginalne a przebieg w okolicach 160-170 tyś km
  13. Mam podobny problem jak założyciel tematu. Bylem na ustawieniu zbieżności kół w moim Passacie B5 2003 wersja Sport na oryginalnym zawieszeniu (czerwone amortyzatory), ponieważ darło mi przednie opony na obu kołach z wewnętrznej (bardziej) i zewnętrznej strony. Okazało się że nie zgadza się lekko zbieżność oraz nie zgadzają się kąty pochylenia przednich kół (mam 2,24 a drugie 2,25 stopnie). Warsztat w żaden sposób nie mógł wyregulować tych kątów twierdząc że się nie da w tym modelu passata. Nie był pewien czy dobrze wybrał wersje auta w programie od przyżądu ponieważ nie było tam wersji sport. Wybraliśmy 1BE po wspólnej konsultacji. Czy faktycznie nie da się regulować kątów pochylenia przedniego zawieszenia z dwóch stron? Dodam że auto nigdy nie było wypadkowe (anglik z full historią bez kategorii ) Sprawdzone zawieszenie i brak jakichkolwiek luzów. Dziwi mnie to że kąty na przednich kołach odbiegają prawie o ta samą różnice na obu kołach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności