Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

czy jak założę te springi to coś się zmieni?

Powinno, bo te sprężyny kumpla mają nośność o jakieś 100 kg mniejszą niż Twoje. Pytanie tylko, czy nie pójdzie za bardzo w dól na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem te springi poszedł w dół jakieś 15mm. w sumie teraz jest równo przód i tył. tylne sprężyny zostawiłem swoje bo miały te same oznaczenia 1 zielony i 2 brązowe. ciekawe czy odczuję jakąś zmianę w prowadzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym was koledzy zapytać czy możliwe jest by sprężyny tylne w mojej b piątce mogły pochodzic z innego auta?Przód auta stoi normalnie może nawet trochę niżej niżeli w innych passatach,no i jadąc po polnych co róż chaczę ale chyba tymi blaszanymi mocowaniami od osłony silnika,którą ściągnąłem bo nią szorowałem,ale z tym jakoś sobie poradzę.Problem w tym że tył auta stoi za wysoko.Moim zdaniem jakieś 3-4 centymetry,no i czy wystarczy wymienić sprężyny na seryjne,jak tak to jakiego koloru szukać,amorki wymieniłem miesiąc tymu na sachsa.Czy możliwe jest by sprężyny te pochodziły z innego auta,bądź pochodziły od wersji kombi.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "pasat-dłubaczy". Mam do was pytanie ... Chciałbym obniżyć mojego paska bo przód stoi jak w porządnej terenówce i znalazłem już sportowe sprężyny ori na ebay'u. Problem z tym że od kombi a mój to sedan, no i tu dylemat, kupić nie kupić ...

Jak by wyglądał i zachowywał się podczas jazdy sedan po zamontowaniu takich sprężyn ? Co sądzicie ??

Dodam, że mój pasek to 1,9 TDI AWX 2001 a sprężyny są z kombi 2002 130bhp i mają następujące paski lub kropki :

przód 1 x niebieski 1 x szary

tył 2 x niebieski 1 x pomarańcz

" TOWARZYSZE !!! POMOŻECIE ???!!! "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu kupiłem passata b5 variant z silnikiem afn i trochę zdziwiło mnie to co zobaczyłem w tylnym zawieszeniu. czy to co widać na foto to standard w tym modelu?

 

link: http://www.bmwauto.pl/sprezynka.jpg

 

pozdrawiam

 

//Edit by tony_w: Post wydzielony z Forum dla nowych...

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest standard-ktos sobie znalazł "sposób" na usztywnienie tyłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem już podobne rozwiązania w kilku autach, z tym że jedna ze sprężyn była skręcona w lewo, druga w prawo, po to by jedna w drugą nie wchodziła. tu jak widać obie są skręcone w jedną stronę. gene ralnie odpowiada mi lekkie usztywnienie tyłu, zwłaszcza, że to kombi. ciekawe czy i amorki są nie oryginalne?

pozdrawiam i dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes moze w stanie odczytac co to za sprezynka (niebieska) w tą orginalną jest wsadzona lub moze ktos wie jaka sprezyne tak wlasnie uda sie wcisnac i czy to jest wogole bezpieczne i czy zdaje egzamin

dzieki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wymiana sprężyn na nowe podniesie trochę tył do góry bo patrząc się na inne pasaty widzę że mają tyłki wyżej jak mój. a jak do tego wsadzę 4 osoby do auta to wygląda jakbym miał pełny kufer po sufit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy wymiana sprężyn na nowe podniesie trochę tył do góry bo patrząc się na inne pasaty widzę że mają tyłki wyżej jak mój. a jak do tego wsadzę 4 osoby do auta to wygląda jakbym miał pełny kufer po sufit

 

Ja zakupiłem wzmacniane KAYABY RX 6346 HD tylne do mojego kombi i dupcia poszła w górę a w dodatku już tak łatwo się nie ugina;)Naprawdę polecam:)

Jeśli szukasz dobrego sklepu i ceny, to zajrzyj w link w moim podpisie;)

 

http://www.kyb-europe.com/kyb-poland/catalogue.asp

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze was o pomoc. Kupiłem niedawno Passata TDI i zauważyłem że przód z prawej strony jest niżej o 1,5 cm czyli ktoś coś kombinował (Passat jest z niemiec ) według kodu mam zawieszenie komfortowe czyli 1BA - 0JG przód i 0YD tył, jakie powinny być kolory pasków na sprężynach bo ja już nie mam pojęcia. Prosze o odpowiedź i POZDRAWIAM wszystkich Lokietek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję podpowiedzi koledzy... W związku z tym, że tył mojego paska stoi strasznie wysoko, zdjąłem dziś koła i sprawdziłem na czym on tak naprawdę stoi.

 

No i okazało się, że na sprężynach jest 1 pasek pomarańczowy i 3 fioletowe, czyli prawdopodobnie to sprężyna o numerze 4B0 511 115 DF.

 

Na wlepce mam tak:

1BE Sports suspension/shock absorption

0JL Weight category front axle; weight range 11

0YR Weight range 16; installation control only, no requirement forecast

1X1 Four wheel drive

 

Czyli jeżeli nic nie pomieszałem to powinienem mieć sprężynę o numerze 3B0 511 115 AK (1 pasek biały i 1 niebieski). Czy ktoś mógłby to sprawdzić i utwierdzić mnie w tym co napisałem?

Edytowane przez kajko-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby to sprawdzić i utwierdzić mnie w tym co napisałem?

Podaj nr VIN. Sprawdzimy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj nr VIN. Sprawdzimy.

 

WVWZZZ3BZ3E011156

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym mieć bardziej miękkie zawieszenie. Obniżanie ciśnienia w oponach nie pomaga. Wymieniłem wszystko co związane z zawieszeniem oprócz sprężyn. Karoseria wydaje głuche drżenie na najmniejszych nierównościach. Mój passat to atj 1.9 tdi z klimą, kombi na standardowym zawieszeniu. Czy nie będzie większych problemów jeśli założę sprężyny od sedana 1.8T? ktoś już to przerabiał? Gdzieś na tym forum czytałem, że tylne sprężyny nie pasują z limuzyny do kombi ale na allegro nie widziałem żadnej różnicy. Pozdrawiam

Edytowane przez nakon9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję podpowiedzi koledzy... W związku z tym, że tył mojego paska stoi strasznie wysoko, zdjąłem dziś koła i sprawdziłem na czym on tak naprawdę stoi.

 

No i okazało się, że na sprężynach jest 1 pasek pomarańczowy i 3 fioletowe, czyli prawdopodobnie to sprężyna o numerze 4B0 511 115 DF.

 

Na wlepce mam tak:

1BE Sports suspension/shock absorption

0JL Weight category front axle; weight range 11

0YR Weight range 16; installation control only, no requirement forecast

1X1 Four wheel drive

 

Czyli jeżeli nic nie pomieszałem to powinienem mieć sprężynę o numerze 3B0 511 115 AK (1 pasek biały i 1 niebieski). Czy ktoś mógłby to sprawdzić i utwierdzić mnie w tym co napisałem?

 

Podaj nr VIN. Sprawdzimy.

 

WVWZZZ3BZ3E011156

Dzięki

 

To jak? Pomożecie? :P

Chciałbym na dniach zamówić nowe springi, ale muszę się upewnić czy dobrze wydedukowałem ich numerek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeżeli nic nie pomieszałem to powinienem mieć sprężynę o numerze 3B0 511 115 AK (1 pasek biały i 1 niebieski). Czy ktoś mógłby to sprawdzić i utwierdzić mnie w tym co napisałem?

Sorry kolego. :)

Jest dokładnie taki numer jak napisałeś. Jako ciekawostkę dodam że sprężyny które masz obecnie założone mają mniejszy dopuszczalny nacisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry kolego.

Jest dokładnie taki numer jak napisałeś.

 

Dzięki wielkie za pomoc :) Zaraz sobie złoże na nie zamówienie :D

 

Jako ciekawostkę dodam że sprężyny które masz obecnie założone mają mniejszy dopuszczalny nacisk.

 

No właśnie... auto stoi na nich przynajmniej 4cm wyżej niż seria, ale wystarczy coś ciężkiego zapakować i dość mocno tył siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prośbę o rozszyfrowanie sprężyn w b5 fl 2002 awx, sedan - który jest trochę za niski

Kody z dołu wlepki BRI 1ZC OJH OYD 1PA OGE

Na pasku są czerwone amortyzatory przód/tył

Sprężyny przód maja oznaczenie biały + niebieski - co to oznacza?

Tyłu nie odczytaliśmy

 

Mamy do kupienia sprężyny

przód : zółty + pomarańcz (ciemnożółty) - co to oznacza?

tył : zielony + brąz + brąż - co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprężyny przód maja oznaczenie biały + niebieski - co to oznacza?

Nie ma oznaczenia biały + niebieski, jest natomiast szary + Niebieski / kody PR 1BE,0JG

przód : zółty + pomarańcz (ciemnożółty) - co to oznacza?

Tych kolorów też nie namierzyłem, czy są do passata?

tył : zielony + brąz + brąż - co to oznacza?

sprężyna do auta z kodami PR 1BA+0YD i 1BH+0YD

 

Podaj VIN to łatwiej będzie powiedzieć co tam powinieneś mieć w autku. Może być na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności