Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam Passata 1998 1.9 AFN. Jest nieco za wysoki. Patrzylem dzis na zawieszenie. Amorki oryginalne VW. Sprężyny tylne oznaczone Zielony/ Brazowy (pomaranczowy?)

 

Jakie sprezyny powinienem miec w oryginale? Moze ktos przedemna wymienial i dlatego jest wyższy?

 

Sprezyna :

sprezyna.jpg

Wlepka z bagaznika:

wlepka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwyższe sprężyny jakie są. Szukaj niebieskich kropek z brązowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam na allegro tych sprezyn i co jedna ma inne kropki :) Czy jest gdzies opis tych kropek?

i Kolejne pytanie : przód też mam za wysoki - jakie sprężyny założyć do przodu ? również niebiesko - brązowe?

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

 

czy takie sprężyny są najniższe ?

sprezyna2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej.

 

Mam Passata 1998 1.9 AFN. Jest nieco za wysoki. Patrzylem dzis na zawieszenie. Amorki oryginalne VW. Sprężyny tylne oznaczone Zielony/ Brazowy (pomaranczowy?)

 

Jakie sprezyny powinienem miec w oryginale? Moze ktos przedemna wymienial i dlatego jest wyższy?

 

Sprezyna :

sprezyna.jpg

Wlepka z bagaznika:

wlepka.jpg

 

 

Wg ETKI właśnie takie sprężyny powinieneś mieć z tyłu w oryginale - 1 pasek brąz i 1 zielony (dla kodu z wlepki 0YC)

 

Z przodu powinny być - 1 biały i 3 brązowe (kod 0JG)

 

Moim zdaniem te sprężyny ze zdjęcia w poście wyżej mogły by być dobre, są przeznaczone dla kodu nacisku 0YB, więc są dość blisko 0YC

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując tamte sprężyny ze zdjęcia powyżej obniżą auto o kilka cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 2 cm nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to skoro na na wlepce mam kod OYD to znaczy ze moje sprężyny powinny być najwyższe i jednocześnie twarde? bo w chwili obecnej to dupka trochę według mnie jest za nisko.Jak mam ze dwie osoby na pokładzie to fura wygląda jakbym miał pełne auto razem z bagażnikiem.

Jedno co trzeba powiedzieć to to że na badaniu technicznym wszystko jest ok a autko miękkie i komfortowe tylko trochę za niskie. Jest jakiś sposób żeby zmierzyć czy sprężyny mają już dość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanie apropo sprezyn przod 1 bialy 3 brazowe , tyl 1 braz 1 zielony , beda ok do kombi 97 1.8T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprężyny z oznaczeniem jedna brązowa i trzy niebieskie o ile nizej siądą od seri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjne - czytaj najwyższe. U mnie w comfortline siedziały takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem założyłem nowe sprężyny KYB model RH1020 do Passata B5 1.9 TDI silnik AFN 1998rok kombi. Ale autko poszło z przodu strasznie w dół przeszkadza mi to w jeździe. Oryginalne sprężyny miały oznaczenie kolorów Żółto-Brązowe(pomarańcz).

 

Czy ktoś może dać mi linki do aukcji jakie mam kupić sprężyny używki.

 

i czy te będą dobre http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1878512089&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem założyłem nowe sprężyny KYB model RH1020 do Passata B5 1.9 TDI silnik AFN 1998rok kombi. Ale autko poszło z przodu strasznie w dół przeszkadza mi to w jeździe. Oryginalne sprężyny miały oznaczenie kolorów Żółto-Brązowe(pomarańcz).

 

Czy ktoś może dać mi linki do aukcji jakie mam kupić sprężyny używki.

 

i czy te będą dobre http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1878512089&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

a możecie mi pomóc ktore będą dobre na allegro co bym mógł kupić i by pasowało?

 

1.http://moto.allegro.pl/sprezyny-przod-audi-a4-b5-1ba-1-9-tdi-stan-bdb-i1891263658.html

2.http://moto.allegro.pl/passat-b5-a4-1-9-tdi-sprezyny-sprezyna-przod-opols-i1875486667.html

3.http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-sprezyny-przod-i1862964636.html

 

dziekuję

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podać różnice w wadze między 0YB a 0YD????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógł by ktos z was doradzić jakie zawieszenie (amorki + sprezyny) beda do mnie najlepsze? Jutro sprawdze oznaczenie kropek na sprezynach oraz oznaczenie amorkow. To zawieszenie co posiadam po zaladowaniu kufra widac juz że mi auto siedzi nie wspomne o tym jak juz kogos zaladuje na tyl do auta to wyglada jak startujacy Boing. Wspomne ze auto na zakretach jest bujotliwe

Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby ktoś podać różnice w wadze między 0YB a 0YD????

 

P 0YD - min 560 P 0YD - max 589

 

P 0YB - min P 0YB - max 577

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie w swoim pasku mam obniżone zawieszenie i chciał bym go podnieść wyżej z przodu i z tyłu a nie mam pojęcia jakie sprężyny włożyć .Z tyłu mam kropki dwie niebieskie i jedna brązowa (lub żółta) a chcę aby był wyższy i nie za miękki tak więc proszę jakie mam kupić kolory sprężyn czy jak wcześniej wyczytałem tył- brązowy jeden i jeden zielony, a przód- trzy brązowe i jeden biały. Autko 1.9 TDI jest160 KM kombi.Dzięki za info

Edytowane przez mtomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie w swoim pasku mam obniżone zawieszenie i chciał bym go podnieść wyżej z przodu i z tyłu a nie mam pojęcia jakie sprężyny włożyć .Z tyłu mam kropki dwie niebieskie i jedna brązowa (lub żółta) a chcę aby był wyższy i nie za miękki tak więc proszę jakie mam kupić kolory sprężyn czy jak wcześniej wyczytałem tył- brązowy jeden i jeden zielony, a przód- trzy brązowe i jeden biały. Autko 1.9 TDI jest160 KM kombi.Dzięki za info

 

Masz pewnie dwie niebieskie i jedna pomarańczowa co by sugerowało oznaczenie 0YC, w normalnym zawieszeniu byłoby jedna zielona jedna brązowa. Co do przodu nie mogę się wypowiedzieć, musiałbyś podać obecną kolorystykę sprężyn a najlepiej fotkę wlepy lub kategorie wagowe.

0Y... to oznaczenie tyłu

0J... to oznaczenie przodu

Niestety zakładając standardowe sprężyny podnosisz auto ok. 2cm do góry ale musisz się liczyć z tym że będzie bardziej miękko=standardowo

Jeżeli doczytałeś się że z przodu powinieneś mieć trzy brązowe jeden biały to kategoria 0JG czyli teraz masz pewnie jeden szary i jeden niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności