Skocz do zawartości
radas

Co zrobić aby wyłączyć samozamykanie samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

bo do czasu jak nie naprawię mikrostyków nie chcę sobie zatrzasnąc kluczyków w aucie

 

jak mozna sobie zatrzasnac klucze w srodku jak one zamykaja sie wtedy gdy zadne w drzwi nie zostaly otwarte po naicsnieciu otwerania w pilocie?;p

 

a moze tu ktos wrzucic jakies wskazowki krok po kroku jak wylaczyc samozamykanie po przekroczeniu 20km/h bo u mnie wlasnie wtedy sie rygluja. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mozna sobie zatrzasnac klucze w srodku jak one zamykaja sie wtedy gdy zadne w drzwi nie zostaly otwarte po naicsnieciu otwerania w pilocie?;p

 

a moze tu ktos wrzucic jakies wskazowki krok po kroku jak wylaczyc samozamykanie po przekroczeniu 20km/h bo u mnie wlasnie wtedy sie rygluja. pozdrawiam

VAG,wchodzisz w moduł komfortu,kanał 3 i 4 wartości na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mozna sobie zatrzasnac klucze w srodku jak one zamykaja sie wtedy gdy zadne w drzwi nie zostaly otwarte po naicsnieciu otwerania w pilocie?;p

no jak otworzysz auto z pilota otworzysz drzwi kierowcy (w których jest coś zepsute) wrzucisz kluczyki na siedzenie ot tak i zamkniesz drzwi udając się na pogawędkę z sąsiadem. za chwile klik klik i nie ma kluczyki w środku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG,wchodzisz w moduł komfortu,kanał 3 i 4 wartości na 0
Czyli zeby to WŁĄCZYĆ to wystarczy kanał 3 i 4 dać na 1 czy na jakąś inną wartość? Chciałbym sobie taki bajer aktywować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli zeby to WŁĄCZYĆ to wystarczy kanał 3 i 4 dać na 1 czy na jakąś inną wartość? Chciałbym sobie taki bajer aktywować

 

tak wystarczy to dac na 1 i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jak otworzysz auto z pilota otworzysz drzwi kierowcy (w których jest coś zepsute) wrzucisz kluczyki na siedzenie ot tak i zamkniesz drzwi udając się na pogawędkę z sąsiadem. za chwile klik klik i nie ma kluczyki w środku

 

racja o tym nie pomyslalem:) ale trzeba nauczyc sie takiego nawyku aby klucze miec zawsze przy sobie:)

 

riccardoa dzieki za instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo . właśnie byłem zdziwiony jak ten alarm działa... i to jest jakiś szajs konkretny... gdy jest zamknięty samochód mozna walić w niego ile wlezie , bujac , kopac i nic .... .

Gdy wejdziesz do samochodu , zamkniesz samochód aby uzbroil sie alarm i wsadzisz kluczyk do stacyjki alarm zaczyna wyć.... to jest dla mnie chore,,, jedynie wtedy się włączy gdy ktoś wybije Ci szybę , wejdzie do środka i bedzie próbował odpalić auto...

Są jakies kombinacje w pilocie nie pamietam dokładnie ale coś typy otwierasz zamykasz zamykasz i alarm się nie uzbraja ( nie pamietam jak to dokładnie jest) , ta kontrolka przy tym chu.jk.. nie swieci :) wtedy powinien samochód Ci się nie zamykać samoczynnie :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jak otworzysz auto z pilota otworzysz drzwi kierowcy (w których jest coś zepsute) wrzucisz kluczyki na siedzenie ot tak i zamkniesz drzwi udając się na pogawędkę z sąsiadem. za chwile klik klik i nie ma kluczyki w środku

prawda... własnie taka akcja zmusiła mnie do wymiany zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jak otworzysz auto z pilota otworzysz drzwi kierowcy (w których jest coś zepsute) wrzucisz kluczyki na siedzenie ot tak i zamkniesz drzwi udając się na pogawędkę z sąsiadem. za chwile klik klik i nie ma kluczyki w środku

 

miałem tak samo w seacie zostawiłem kluczyki z pilotem w bagazniku i zamknołem klape po chwili samoczynne klik i po kluczylach. Na szczeście zgrabne rączki mojej żonki dostały sie do bagaznika przez rozbitą lampe przeciwmgłową (do tej pory nie wiem jak sie zmusilem do rozbicia tej lampy no ale co sie nie robi aby wydostac kluczyki)

 

po tej akcji pojechałem do elektryka i sprawdził to samoczynne ryglowanie sie zamków po otwarciu auta z pilota i otwarciu drzwi kierowcy. Diagnoza prosta padnieta krańcówka w drzwiach odpowiadajaca za rozbrajanie alarmu po otwarciu drzwi. Po naprawie wszystko chulało jak trzeba tzn. otwarcie drzwi z pilota i otwarcie drzwi kierowcy nie powodowało ponownego ryglowania zamków (wczesniej musiałem po otwarciu drzwi z pilota rozbrajać alarm wkładajac kluczyk do stacyjki i przekrecajac zapłon) i nawet brzeczek od swiateł zaczoł działać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli zatrzasniecie kluczyk w aucie to jest bardzo latwy sposob otworzyc autko - pod warunkiem ze macie zapasowy pilocik. Wystarczy drynnac do kogos w domu poprosic by przylozyl kluczyk do mikrofonu od tel i wcisnal przycisk otwierania - wy w tym czasie kierujecie telefonik z max glosem przez szybe na konsole srodkowa. Fale radiowe - ktorych my nie lapiemy zalatwia sprawe - autk osie otworzy a wy haps za kluczyki. Sprawdzone w moim pasku i zadzialalo!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są jakies kombinacje w pilocie nie pamietam dokładnie ale coś typy otwierasz zamykasz zamykasz i alarm się nie uzbraja ( nie pamietam jak to dokładnie jest) , ta kontrolka przy tym chu.jk.. nie swieci wtedy powinien samochód Ci się nie zamykać samoczynnie pozdrawiam

 

Chodzi Ci pewnie o dwu krotne zamknięcie samochodu (wtedy nie uzbraja się alarm i nie mruga czerwona dioda) ale co to ma wspólnego z samozamykaniem się po otwarciu?

 

po tej akcji pojechałem do elektryka i sprawdził to samoczynne ryglowanie sie zamków po otwarciu auta z pilota i otwarciu drzwi kierowcy. Diagnoza prosta padnieta krańcówka w drzwiach odpowiadajaca za rozbrajanie alarmu po otwarciu drzwi. Po naprawie wszystko chulało jak trzeba tzn. otwarcie drzwi z pilota i otwarcie drzwi kierowcy nie powodowało ponownego ryglowania zamków (wczesniej musiałem po otwarciu drzwi z pilota rozbrajać alarm wkładajac kluczyk do stacyjki i przekrecajac zapłon) i nawet brzeczek od swiateł zaczoł działać

bo po prostu Twój samochód nie wiedział że drzwi się otwierają i dlatego się automatycznie uzbrajał mimo fizycznego otwarcia przez Ciebie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie SERDECZNIE. przepraszam, że w tym temacie, ale nie mam czasu szukać tematu bardziej odpowiedniego do opisania swojego problemu.

 

SPrawa bardzo ważna, gdyż:

 

 

 

Podczas deszczu woda dostała się do auta koło filtra kabinowego, następnie skapała na dywaniki, mocząc co nieco kabli.

 

Spowodowało to, że całą noc otwierały się i zamykały drzwi - centralnym zamkiem. Na rano autka odpalić nie mogłem, nawet kontrolki świeciły ciemno (rozładował się akumulator)

 

I teraz kwestia taka:

 

Gdy poodpinam kablami - włączają mi się normalnie KONTROLKI, można włączyć klimatyzację, wszystko działa jak należy. Centralny zamek "puka"

 

Gdy przekręcam kluczyk aby zapalić auto słyszę tylko delikatny STUK, jakby jakieś zwarcie i auta nie da się odpailić.

 

Zaznaczam, że przed zalaniem i wyładowaniem auto śmigało jak nowe.

 

Na kablach silnik nawet nie zakręci, jakby nagle wszytsko się odcinało i PYK !!!!!!

 

 

 

BARDZO, ale to bardzo proszę o pomoc, co tomoże być, czy obejdzie się bez pomocy drogich serwisów.

 

 

Auto to:

 

PASSAT B5, 1998 rok produkcji, 1.8 125 KM.

 

 

Błagam o pomoc i przepraszam, za zaśmiecanie forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jesli zatrzasniecie kluczyk w aucie to jest bardzo latwy sposob otworzyc autko - pod warunkiem ze macie zapasowy pilocik. Wystarczy drynnac do kogos w domu poprosic by przylozyl kluczyk do mikrofonu od tel i wcisnal przycisk otwierania - wy w tym czasie kierujecie telefonik z max glosem przez szybe na konsole srodkowa. Fale radiowe - ktorych my nie lapiemy zalatwia sprawe - autk osie otworzy a wy haps za kluczyki. Sprawdzone w moim pasku i zadzialalo!!!!

 

Poważnie?, czy jaja sobie robisz? :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał ameba01 Zobacz post

Panowie jesli zatrzasniecie kluczyk w aucie to jest bardzo latwy sposob otworzyc autko - pod warunkiem ze macie zapasowy pilocik. Wystarczy drynnac do kogos w domu poprosic by przylozyl kluczyk do mikrofonu od tel i wcisnal przycisk otwierania - wy w tym czasie kierujecie telefonik z max glosem przez szybe na konsole srodkowa. Fale radiowe - ktorych my nie lapiemy zalatwia sprawe - autk osie otworzy a wy haps za kluczyki. Sprawdzone w moim pasku i zadzialalo!!!!

Poważnie?, czy jaja sobie robisz?

 

 

Kolego nie wiem czy to są jaja,nigdy tego nie sprawdzałem. Ale na YOu tube jest troche tego?.

 

[ame]

[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=L_z4zX3BBHw&feature=related[/ame]

Edytowane przez plaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga powaga sprawdzcie sobie Tez nie wiezylem ale sprawidzile mktoregos dnia nudzac sie w robocie ;) Moje zdxziwienie bylo ogromne :) Ale musi byc to orginalny kluczyk tzn jeden z twoich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja mam pytanie co jest montowane seryjnie do tych modeli 1998r jesli chodzi o alarmy,bo u mnie np.pilot nie dziala(jest w kluczyku)i nie ma tej diody w nim podejrzewam ze jest bani.Po drugie jak zamykam z kluczyka to zamykaja sie tylko drzwi te od kierowcy,natomiast od strony pasazera zamykaja sie wszystkie,czyli centralka dziala,procz klapy ja tylko osopbno da sie zamknac.Po trzecie nie mam brzeczka przy otwartych drzwiach i wlaczonych swiatlach,nie swieca lampki w drzwiach,ale w podcufitka swieci i przy zamykaniu gasnie,i nie mruga tez dioda w drzwiach kierowcy,nie mam czujnikow w slupkach.Jedynie moge zamknac auto przez prawe drzwi pasazera,tylko przez nie dziala centralka,a jak chce odtworzyc od strony kierowcy,to tylko one sie otwieraja,ale tylko kluczykiem.Nie wiem w ogole od czego zaczac.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldku mysle ze masz trafiony zamek od kierowcy - jakies styki (madrzy z forum napewno ci poweidza ktory). JA maialem dokladnie to samo tylko ze w innym autku. Kierowcy zamek dzialal bo zamykal ale nie wysylal info do centralki i nie blokowal innych drzwi i nie uzbrajal alarmu. Dodatkowo mialem problem z czujnikiem maski (nawalal co dawalo znac centralce ze nie zatrzasnieta dobrze i alarmu nie uzbrajalo choc na wyswietlaczu sie nie palila zadna informacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt inny nie podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym samozamykaniem jest rzeczywiście lipa.. Ja sobie zatrzasnąłem kluczyki 300km od domu (u mnie bagażnik nie kontaktował). Gościu z okolicznego szrotu miał akutat rozbitka z całą szybą kierowcy, więc załatwiliśmy sprawę brutalnie, ale skutecznie..

 

Waldek, Ty sobie zainwestuj w nowy zamek od strony kierowcy - myślę, że to masz na pewno i zobaczysz, co będzie dalej.

Ja kupiłem na allegro z jakiegoś sklepu z częściami Skody (w Warszawie), zamek firmy VIKA - kosztował 80zł a śmiga mi bardzo ładnie. Moim zdaniem 300 na ori nie ma sensu - mają już nasze auta swoje lata i zamek na 12 lat to byłby zbytni optymizm.. ;)

 

Jeśli chodzi o samą wymianę tu znajdziesz wszystko, czego Ci trzeba:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

 

W 3 godziny powinieneś się wyrobić - to jest dużo prostsze niż się wydaje, tylko musisz uzbroić się w wielotorxa M8 do odkręcenia śrub mocujących zamek do drzwi - to nie imbus i nie próbuj imbusem.

 

Miom zdaniem bujanie się z zimnymi lutami i mikrostykami nie jest warte tych 80zł za nowy zamek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samozamykanie działa tak, że jeżeli otworzysz auto i ktoś nie otworzy drzwi to się zamyka. Jest tak jak napisałeś. A więc skoro otwierasz drzwi a on dalej się sam zamyka, czyli mogę obstawiać, że masz padnięty zamek w drzwiach kierowcy. Spróbuj np. po otwarciu z pilota, otworzyć tylne drzwi. Zobacz czy auto się zamknie czy nie. Obstawiam zamek drzwi kierowcy ! I dlatego też czujki mogą nie działać, bo zamek kierowcy jest do d....

Ja mam tak samo, czujki nie działają i się sam zamyka. Trzeba brać się do roboty

 

 

 

obstawiam tak jak kolega ZIMA18 mam to samo0 i w moim przypadku zamek mam walniety ale nie mam czasu go naprawic.... jak mi sie to dzieje to w panelu przy szybach masz znaczek "takie otwarte dzrzwi" jak go wcisne i zamek odskoczy to jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności