Skocz do zawartości
rokoszny

klucz do obudowy filtra oleju -macie pomysl?

Rekomendowane odpowiedzi

jak mozna odkrecic domowym sposobem obudowe filtra oleju w tdi 2003 ? macie jakiec pomusly? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa specjalne nakladki na obudowe filtra do kupienia sluzace do odkrecania zwyklym kluczem plaskim. inne rozwiazanie to zwykly klucz opaskowy do filtrow i probowac (mi tak poszlo bez uszkodzenia zakretki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój ojciec ma klucz który sam zrobił banalny ale może komuś sie przyda. potrzebny zwykły łańcuch jak do roweru kawałek rurki i nagwintowany pręt. bierzesz ryrke i w połowie jej długości mocujesz jeden koniec łańcucha (sposób dowolny) drugi koniec mocujesz do nagwintowanego pręta i przeciągasz wszystko przez rurkę. przez naciąg zaciska się to na filtrze i bez problemu odkręcasz. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież łańcuszek bo chyba o nim mowa kosztuje parę złotych - no kilkanaście.ale cóż łatwiej sobie utrudniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przed wymianią oleju i filtra myślę - muszę sobie kupić klucz do odkręcania filtrów. Do tej pory nie kupiłem :). Kiedy wymieniam filtr, przebijam cienkim, długim i twardzym śrubokrętem (wchodzi jak w masło) i bez problemów odkręcam filtr ale zawsze myślę o tym kluczu co jeszcze go nie kupiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ale wy macie zwykle filtry, a my tutaj rozmawiamy o wymianie wkladow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie kombinacje i domowe sposoby, a nie lepiej zainwestować 18 zł i mieć spokój... nie rozumie niektórych.... po prostu ręce opadają.

 

 

W tym typie filtra zwykłe łańcuszki i inne sposoby są do kitu, więcej strat niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie tez wydaje ze łancuszek i klucze pazurkowe sa ryzykowne bo obudowa plastikowa i w sumie nie wiadomo ile wytrzyma. najlpesza chyba ta metalowa nasadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym taką nakładke do odkrecania obudowy filtra oleju kupić sobie. Czy dostane ją u nas na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na allegro można kupić nakładki ale w komplecie w takiej plastikowej walizce. Koszt ok 200 zł.http://moto.allegro.pl/item426100333_klucz_do_filtra_oleju_zestaw_komplet_15cz_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto tylko sie upewnic czy srednoca ta i brac kupowac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś rok temu kupiłem w intercarsie za coś ok. 20 zł. Nie pamiętam jakiej firmy ale można poszukać na warsztat.intercars.com.pl

 

np.

 

INDEKS: JDAH7614

NAZWA: Inne urządzenia do obsługi olejów i smar

OPIS: TOPTUL Klucz nasadkowy do filtrów, średnica: 76mm, liczba zębów: 14

PRODUCENT: TOPTUL

CENA NETTO: 14.75 zł

 

Tylko trzeba się upewnić bo możliwe że jest to klucz do zwykłych filtrów.

 

edit:

 

Znalazłem. Kupiłem dokładnie KNECHTA, tylko teraz jest droższy:

INDEKS: OCS1

NAZWA: KNECHT klucz nasadowy do filtra oleju, 76m

CENA: 40,39 zł

 

zdjcie327ph7.th.jpgzdjcie330uq5.th.jpg

Edytowane przez grz3chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę znowu kombinacje i wiara że wszystko na allegro jest naj.... tańsze, najlepsze itp.

 

A nie lepiej podjechać do intercarsu i kupić... najpierw poszukać filie a jeśli brak filii w miejscu zamieszkania skorzystać z ich sklepu internetowego... i zakupić po uprzednim sprawdzeniu rozmiaru klucza i liczby zębów np. ten...

 

TOPTUL Klucz nasadkowy do filtrów, średnica: 74-76mm, liczba zębów: 15 INDEKS:JDAH7615 PRODUCENT:TOPTUL W MAGAZYNIE: 1

 

Cena u nas: 18,00 zł

 

koszyk_zaw_01.gifKUP TERAZ za 18,00 koszyk_zaw_03.gifkoszyk_zaw_04.gif

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co pomglo? a jaki wymiar ma ten kwadrat na gorze tej nakladki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz na to klucz/nasadkę 27. Nie wiem czy ja akurat tak trafiłem, ale trzeba na ten filtr w samochodzie nałożyć jakąś cienką szmatkę i wtedy elegancko się odkręca. Bez szmatki to można pojechać te ząbki na plastiku bo kluczyk ma delikatny luz.

Edytowane przez grz3chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat z pytaniem czy jest sposób aby odkręcić tą obudowę nie korzystając z nasadki? Może jakimś dużym kluczem? Jeśli nie da się to proszę o potwierdzenie czy na pewno 76mm 14 zębów, wtedy kupię na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób, kluczem do filtrów olejowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dużym kluczem do rur-żartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności