Skocz do zawartości
czarny0531

Montaż zabezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

a czy jesli na kablu od rozrusznika przy stacyjce zrobimy jakies ociecie to czy przy probie odpalenia nic sie nie stanie z kompem??jakies bledy nie powyskakuja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak przetniesz gruby czarny kabel idący do stacyjki to nie powinno być błędów bo to tak jakbyś nie przekręcił kluczyka :P No chyba, że zaczniesz kręcić rozrusznikiem to błąd będzie. Jak przetniesz przewody od zasilania ECU to wtedy są błędy ale na liczniku nic nie wyskakuje :) Niestety często odcięcie jakiś błąd wywali :(

 

Montaż MULTIBLOKa to prosta sprawa. plus, masa, 2przewody blokady, przewód do zapłony, led, przycisk.

Jedna uwaga. Jak będziesz chciał ciąć przewód od stacyjki to pamiętaj aby dać przewód +12V po stacyjce jak przed blokadą (czytaj po stronie stacyjki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem elektrozawór na zbiorniku paliwa.A podpiołem przewody pod kierownicą przy przekaźnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbymat...dobrze wiedziec...to moze jeszcze zdjecie wrzucisz na forum gdzie jest zarejestrowanych kilkanascie tysiecy uzytkownikow zeby pokazac jak dokladnie zainstalowales zabezpieczenie i jak je podlaczyles, nie zapominajac ze wiesz o nim tylko ty:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze jest z malego miasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mógłbym to zrobić bo samo podłączenie nie jest wielką tajemnicą a żeby się do niego dostać Trzeba pół kokpitu rozebrać nie da się tego zrobić w 5 minut i jest dobrze schowane wśród orginalnej elektryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrej klasy auto teraz zlodzieje kradna w kilkanascie sekund, wiec takie zabezpieczenia w naszych pasztetach oni maja w jednym paluszku, nawet jak to zrobisz to nie spisz spokojnie.Najlepsze zabezpieczenie to AC i koniec. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mieć kilka swoich zabezpieczeń + AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, najlepsze zabezpieczenie auta to brak auta ;) A tak powaznie najlepsze chyba indywidualne pomysły. Znajomemu Golf bez zalozonego panela na radiu nie odpali za nic w swiecie. trochę sie z tym mordowalem, ale warto bylo zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak powaznie najlepsze chyba indywidualne pomysły.

 

Też tak myśle. Czasami dziwne rzeczy do głowy przychodzą jak np z tym panelem. A jak jest lato to zawsze w furaczu można się kimnąć, ciekawe co złodziej by na to powiedział.:zeco

 

Ja na razie tylko mam AC. Pewnie zimą w garazu cos do pasiora wsadze . Będzie dużo wolnego czasu.

 

A swoją drogą to wam panowie powiem że złodzieje to chyba na psy schodzą. W czerwcu mojemu ojcu pocisnęli merca 124. Miał 22 lata. Samochód oczywiscie.:manga. Pewnie jacyś zdesperowani byli, albo w nagłej potrzebie.:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC jest na pewno dobre ale nie kazdego stac na taki wydatek. jest to sprawa indywidualna. natomiast motyw z radiem jest dla mnie fajny ale ja niestety mam ori wiec panelu nie zdejmuje. ale na pewno cos pomysle o tym.

 

a co do tego radia. to jesli w czasie jazdy panel zdejmiemy to samochod zgasnie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do tego radia. to jesli w czasie jazdy panel zdejmiemy to samochod zgasnie czy nie?

Jeżeli to układ to raczej nie zgaśnie. Chyba, że samoróbka na przekaźniku to pewnie zgaśnie :)

 

Chcecie dobrze zabezpieczyć auto? Nie montujcie centralek w pasztetach pod ECU czy pod kierownicą. Tam zawsze się ich szuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie montujcie centralek w pasztetach pod ECU czy pod kierownicą.
- no chyba, że je dobrze zabezpieczycie mechanicznie (np wspawana blacha) :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- no chyba, że je dobrze zabezpieczycie mechanicznie (np wspawana blacha)

Hehe :) No taniej chyba dołożyć te kilkametrów przewodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spect

Mam passata z slinikiem avb 2002 rok czy zalozenie elektro zaworu nie uszkodzi mi pompy albo czegos innego. No i czy jak zaloze go przy zbiorniku to srednio na ile jazdy starczy paliwa ???

 

z góry dzieki za podpowiedz bo troche sie naszukalem i nie znalazlem odp na tego typu pyt.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jakie kolory kabli mam szukać a żeby zamontować multiblok który ma odcinać rozrusznik.

Przeczytałem cały wątek i teraz to już kompletnie nic nie wiem.

Zasłanianie się tym że złodzieje czytają jak ktoś już wcześniej zauważył jest trochę bez sensu, dobry złodziej poradzi sobie z każdym lub prawie każdym zabezpieczeniem, a elektrykę samochodu ma w jednym palcu.

Tak więc bardzo proszę o pomoc.

Jestem od niedawna posiadaczem passata i nie chciał bym żeby mi go ktoś rąbną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja wpadłem na taki pomysł :) Ostatnio wpadł mi w rece podsluch który można kupic na allegro. W kłada się do niego karte jakiegoś operatora ładuje zwyklą ładowarka. MA możliwość nasłuchu i opcjonalnie - zależy od operatora, podawanie przybliżonej pozycji. Więc montujemy sobie takie dziadostwo dop deska, podpinamy ładowanie - bateria w nim samym wystarcza na dlugo wiec nawet po odpieciu aku bedzie chodzil dlugi czas, tylko trzeba by jakąś samochodowa dopasowac bo jest tylko na siec domowa i mamy jak odnaleść własne auto w razie kradzieży!!! Wydaje mi się to dość dobrym pomysłem bo wszystkie inne są juz opanowane przez zlodziejaszków. co wy na to????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł jak najbardziej fajny, tylko dokładność lokalizacji GSM nie jest za dobra; w miescie wieksza, poza miastem naprawde zniokoma (ogranicza sie praktycznie do stektora BTSa); do tego operator musi sie zgodzic na lokalizacje a nie zawsze na to pozwala niestety; moze system GALILEO wniesie cos nowego...

do tego zlodzieje sa coraz bardziej sprytni, nosza ze soba rozne zabawki zaklocajace GSM i GPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS/GSM dobre dla zaspokojenia sumienia :) lub na amatorów. Głównie chodzi o to aby auto nie odjechało w pewnym czasie. Chodzi zwykle o 5-10 max 15minut. Zagłuszacz GSM/GPS można kupić już na allegro.

 

Jak coś polecam alarm typu Proxima z literką R + dodatkowa blokada do tego :) Transmisja odbywa się na +12V. Czyli moduł ma 4 przewody +/- i 2 od blokady :) Tak więc szukanie po kablach odpada :P

 

Oczywiście pamiętajmy, że wszystko jest do obejścia tylko wymaga czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zxcvzxcvzxcv

Andrzej,

witam

2011-02-07 18:24:09

STERN mam pytanie chciałem zabezpieczyć passka prosił bym o wskazówki czy można odciąć pompę paliwa lub lepiej czujnik obrotów, co będzie lepiej żeby nic z kompem się nie stało, gdybyś mógł poślij mi coś na meila [email protected] Mój passek to B6 2008r TDI 1.9 Blumotion BLS. Interesowało by mnie w którym miejscu i jaki przewód ciąć żeby nie narobić sobie problemów, jakiś prosty pstryczek. Jestem forumowiczemwww.forumpassat.pl Poleć znajomym login: zxcvzxcvzxcv. Gdybyś miał jakiś schemat elektryczny to też jestem chętny. Z góry dzięki Mirek.

Edytowane przez zxcvzxcvzxcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności