Skocz do zawartości
Gość falis

Regulacja pompowtryskiwaczy w 1.9 TDI AJM ???????

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie włożyłem pompki na oko i wszystko jest ok:) Silnik chodzi równo i dawki też są w porządku. Możliwe, że padł ci któryś pompowtrysk?

Edytowane przez darkaz1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myslałe, ale chciałem wszystko w kolejności eliminować tzn. ustawić pomki, wyregulować odpowiednio i znów sprawdzić dawki. Jeżeli to nie dałoby rezultatu to miałbym stu procętową pewność że pompki są padnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co je wyciągałeś :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też mam problem z pompkami. Miałem robioną w marcu głowicę i od tamtego czasu "mechanik" nie może dojść końca ładu. postanowiłem zrobić to sam. Czy ktoś podpowie mi o jaki kąt odkręcamy nakrętki sprężyn przy AJM? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy może ktoś podać jakieś dane do silnika AJM ? Również miałem robioną głowicę i chciałbym sprawdzić ustawienie pompowtryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy może ktoś podać jakieś dane do silnika AJM ? Również miałem robioną głowicę i chciałbym sprawdzić ustawienie pompowtryskiwaczy.

 

 

 

Proszę bardzo.

PD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie od kiedy szły te wtyczki nowego typu i w silnikach o jakim oznaczeniu ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielka prośbę . Czy może mi ktoś napisać jakie są wymiary osadzenia pompowtryskiwaczy w gniazdach od krawędzi głowicy. To ten wymiar który ustawia się suwmiarka. Silnik bmp 2.0 tdi 140 KM z pażdziernika 2007 roku. Znalazłem coś w sieci ale nic nie pasuje, pewnie do innego silnika. Słyszałem że każdy typ tego silnika ma inne te wymiary. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi ktoś napisać jakie są wymiary osadzenia pompowtryskiwaczy w gniazdach od krawędzi głowicy. To ten wymiar który ustawia się suwmiarka. Silnik bmp 2.0 tdi 140 KM z pażdziernika 2007 roku.

Dane z ELSA.

attachment.php?attachmentid=57634&stc=1&d=1312322542

wymiary osadzenia pompowtryskiwaczy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto zna wymiary dla silnika 1,9 tdi 115 kM, AJM, pompowtryski o nr 038130073F..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do silnika ATJ 85kW poniższe odległości będą takie same?

I czy należy cofać śrubę regulacyjną o 180 stopni w przypadku ATJ?

 

starszy typ wtyczek:

1 cyl - 332,2 mm

2 cyl – 244,2mm

3 cyl – 152,8mm

4 cyl – 64,8mm

nowszy typ wtyczek:

1 333,0 +- 0,8 mm

2 245,0 +- 0,8 mm

3 153,6 +- 0,8 mm

4 65,6 +- 0,8 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie cofa srube regulacyjna w AWX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (silnik - AVB ) sytuacja wygląda tak. Wymieniliśmy wałek rozrządu, panewki wałka, popychacze. Podczas rozkładania tego wszystkiego trzeba było odkręcić śruby te na górze pompowtrysku. Liczyliśmy obroty podczas okręcania tak, żeby przy składaniu było identycznie. Ale, no właśnie ale…. po poskładaniu tego do kupy i ustawieniu synchronizacji na 0.0 strasznie się rozjechały dawki na pompkach. Najgorsze, że nie były one wyciągane a dawki pozmieniały się mocno. Przed „najgorsza” była pierwsza -0.38, druga -0.07, trzecia 0.13, a czwarta coś koło0.20. Teraz jest na pierwszej -1.55, druga -0.90, trzecia 0.75, czwarta koło 1.0. Troszkę pozmienialiśmy synchro i teraz jest ustawione na + 2.2. Spalanie spadło z 0.8 l/h do 0.6 l/h, ale na pompkach niewiele się zmieniło. Mam również nieodparte wrażenie, że ubyło mojemu paskowi trochę konisiów. Przed robotą czuć było, że przyspiesza miał ten „jad” teraz już nie koniecznie. Auto zrobione jak w podpisie, więc powinno solidnie zasuwać.

Proszę o poradę od czego zacząć aby wróciło do „normy”, zwłaszcza te dawki na pompkach mnie denerwują.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukajac u siebie przyczyny, pytajac wiele osob doszedlem do wniosku ze bardzo wazny jest ten skok pompowtryskiwaczy. trzeba to ustawiac koniecznie na przyrzadach,jade dzis wieczorem do speca i zobaczymy jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na jakich przyrządach i jak to ustawić ?

 

A jakie powinny być wartości w grupie 18 a jakie w 23 ?

Może ktoś z Was podpowie.

 

Dzięki

Edytowane przez bifu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies jest to na forum. czujnik zegarowy i klucz dynamometryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już namierzyłem teraz tylko jakie powinny być wartości w grupie 18 a jakie w 23 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem. ja z kolei szukam tego kata cofniecia sruby regulacyjnej dla AWX i juz slyszalem chyba 100 teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostaf

Heja. No okej z regulacja pompowtryskiwaczy ale jaka jest kolejnosc ich ustawiania bochyba nie obojetnie tylko jakas kolejnosc musi byc czy jak leci?? Pewnie tak jak przy regulacji zaworow ale czy ktos wie jak ktory wtrysk w jakim momencie?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie obojętne, ale najłatwiej zgodnie z kolejnością zapłonu, t.j. 1-3-4-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności