Skocz do zawartości
bartek.w

Problem z wycieraczkami

Rekomendowane odpowiedzi

No dokladnie, autko angielskie z " zepsuta kierownica " ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.mam taki problem z wycieraczkami przedniej szyby.strasznie wolno pracują nawet bym powiedział jakoś ociężale.poza tym nie ma różnicy czy szybkie obroty czy wolne - chodzą tak samo.także nie ma różnicy po odjęciu ich od szyby.co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć.mam taki problem z wycieraczkami przedniej szyby.strasznie wolno pracują nawet bym powiedział jakoś ociężale.poza tym nie ma różnicy czy szybkie obroty czy wolne - chodzą tak samo.także nie ma różnicy po odjęciu ich od szyby.co może być przyczyną?

Masz zatarty mechanizm wycieraczek.Trzeba zdjac plastikowa oslone wycieraczek,wyjac mechanizm,nasmarowac ruchome elementy i zlozyc spowrotem.Pol godziny roboty.Przerabialem to dwa razy w B-5.Radze to zrobic jak najszybciej,zeby nie spalic silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.będę musiał się wziąć za to ale chwilowo pomogło wd-40.wiem że to chwilowe ale właśnie akurat mnie ta chwila ratuje.dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najnowsza akcja serwisowa - wymiana pompy paliwa :P

ja jestem juz umówiony na 26 -ego

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest najnowsza akcja serwisowa - wymiana pompy paliwa :P

ja jestem juz umówiony na 26 -ego

 

Pozdro

skad takie info? pompy w zbiorniku czy podcisnienowki? bo jak podcisnieniowki to musze wleciec na laczku do serwisu bo mnei skasowali za to na prawie 1000 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli teraz jasne ci z czujnikami mają, a ci bez nie mają tego dodatkowego ruchu ruchu, który w fordzie wkur.. mnie do białości.:)

 

nie jest prawdą - nie mam czujnika deszczu i mam dodatkowy ruch wycieraczek

 

Bo masz pewnie wersję dla Angoli albo Amerykanów.;)

 

ja mam wersję "polską" i mam dodatkowy ruch wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skad takie info? pompy w zbiorniku czy podcisnienowki? bo jak podcisnieniowki to musze wleciec na laczku do serwisu bo mnei skasowali za to na prawie 1000 ;/

 

Z listu jaki dostalem od vw service ,a jesli chodzi o to kora pompa to sie dowiem jak zadzwonie narazie jestem umowiony wiec czekam ,ale mozesz zadzwonic do ASO i sie zapytac o akcje serwisowa z 21 maja lub 27 teraz juz nie pamietam i moze to byc ta akcja wiec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BRAINIAC
Z listu jaki dostalem od vw service ,a jesli chodzi o to kora pompa to sie dowiem jak zadzwonie narazie jestem umowiony wiec czekam ,ale mozesz zadzwonic do ASO i sie zapytac o akcje serwisowa z 21 maja lub 27 teraz juz nie pamietam i moze to byc ta akcja wiec ...

 

ja juz po wymianie chodzi o pompe w zbiorniku paliwa ;) A numer tej akcji to 20M5 tak mam w papierach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest prawdą - nie mam czujnika deszczu i mam dodatkowy ruch wycieraczek

 

 

 

ja mam wersję "polską" i mam dodatkowy ruch wycieraczek

 

A ja przeczytalem dla pewności drugi raz instrukcję w temacie wycieraczek i nie ma tam ani słowa o dodatkowym ruchu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vvalery

To tzw. ścieranie kropli dać się przeprogramować. Ja to w Touranie wyłączyłem, bo tylko rozmazywało i pasy w górnej części szyby zostawały (nie mam czujnika deszczu).Natomiast w Jettcie mam czujnik deszczu i ta funkcja na szczęście nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie rozumiem. Jedni mają drudzy nie. Skoro w instrukcji nie ma o tym słowa to skąd to przetarcie się bierze. Może w roczniku 2005 było standardowo z jakimś starszym softem. Trochę to niewytłumaczalne. U mnie w kompie nic nie ma o wycieraczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by to sprawdzić ;) Jeśli masz dostęp do VAG-COM'a to podaj mi:

1. Wartość bitu 5 z bajtu 03 ze sterownika wiązki (09)

2. Kodowanie (5 cyfr) w sterowniku wycieraczki (podsterownik wiązki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs
Właśnie tego nie rozumiem. Jedni mają drudzy nie. Skoro w instrukcji nie ma o tym słowa to skąd to przetarcie się bierze. Może w roczniku 2005 było standardowo z jakimś starszym softem. Trochę to niewytłumaczalne. U mnie w kompie nic nie ma o wycieraczkach.

 

Mowa o przetarciu przy przestawieniu wycieraczek na pozycje auto?? Jesli tak to mam to równierz nawet jesli szyba jest sucha ( Highline z kwietnia 2008 polski salon )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o tym ze jak masz wylaczone wycieraczki i se pryśniesz szybę to u niektórych po lilku ruchach wycieraczek, po chwili następuje jeszcze jeden dodatkowy ruch tak jak np w fordach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowite ile można w kółko wałkować taki drobiazg jak dodatkowy ruch wycieraczek

 

BTW - w mondeo nie mialem tego - kplega valery to chyba ma wszystko odwrotnie niz ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niesamowite ile można w kółko wałkować taki drobiazg jak dodatkowy ruch wycieraczek

 

BTW - w mondeo nie mialem tego - kplega valery to chyba ma wszystko odwrotnie niz ja

 

A gdzie ja pisalem o mondeo ?????

To chyba nie jedyny ford na świecie bo są jeszcze chyba focusy. Większość tutaj nie ma tego ruchu więc raczej Twój pasek jest dziwny.:D Dzwoniłem do ASO i też gały zrobili na ten dodatkowy ruch, ale się nie dziwię bo ASO to ASO.:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - mój pasek jest dziwny,

 

podziwiam ludzi którzy dzwonią do ASO zapytać o dodatkowy ruch wycieraczek , ze im sie chce dzwonić w sprawie takiej pierdoły i ze im nie szkoda na takie rzeczy czasu i pieniędzy za telefon

 

ludzie z ASO odbierając takie telefony zapewne mają z tego kupę zabawy i obstawiają czy w następnym tygodniu Valery zadzwoni zapytać czy ASO coś wie o szerokości lusterka wewnętrznego bo jedni mają tak , inni inaczej a w fordach było na zielono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak - mój pasek jest dziwny,

 

podziwiam ludzi którzy dzwonią do ASO zapytać o dodatkowy ruch wycieraczek , ze im sie chce dzwonić w sprawie takiej pierdoły i ze im nie szkoda na takie rzeczy czasu i pieniędzy za telefon

 

ludzie z ASO odbierając takie telefony zapewne mają z tego kupę zabawy i obstawiają czy w następnym tygodniu Valery zadzwoni zapytać czy ASO coś wie o szerokości lusterka wewnętrznego bo jedni mają tak , inni inaczej a w fordach było na zielono

To jeden z dłuższych wątków na tym forum... i czego dotyczy :eek:?

Ja mam czujnik deszczu i nawet nie wiem czy mam jakiś dodatkowy ruch czy nie, bo w sumie co to zmieni? Wycieraczki działają i chyba o to chodzi.

No ale może sprawdzę, zawsze kumplom w pracy będę mógł poopowiadać jakie to mam zaje... auto :D a i na forum będzie o czym popisać.

Proponuję teraz poruszyć kolejny kontrowersyjny temat:

Czy jak wkładacie kluczyk do stacyjki i następuje odblokowanie kierownicy, to czy kierownica drży? Jeżeli tak to w którą stronę? Boję się, że jest z tym coś nie tak. :) :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolejny post Off Topic będzie nagradzany ostrzeżeniem, kto zbierze dwa będzie mógł pójść do ASO zapytać się bo tutaj będzie miał 45 dniową przerwę w pisaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności