Skocz do zawartości
bartek.w

Problem z wycieraczkami

Rekomendowane odpowiedzi

A czy akcje serwisowe obejmują tylko samochody kupione u dealara w Polsce czy też zagranicą?

wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek

wycieraczki powinny się włączać po każdym spryskaniu z opóźnieniem [ustawialne vag] 3 ruchy i po chwili jeszcze raz, jeśli tak nie jest to jest to usterka. ruch 1 cm to zmiana ułożenia pióra co 2 zatrzymanie i nie jest to usterka. a jeśli chodzi o pozycję auto. to wycieranie uruchomi się po przekroczeniu 20 km/h samo i nie muszę nic przełączać....:) tak samo jak na 1 biegu po zatrzymaniu przestaje wycierać a po ruszeniu dalej działa.

cisnąć serwisy ile wlezie. nota bene na słowa "przeczytałem na forum" doradcy w serwisie dostają białej gorączki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fanzol
Witam!

 

Mam problem z moimi wycieraczkami. Objawia się on tym, że czasami przy pierwszym spryskaniu szyby od zapalenia samochodu wycieraczki nie rozpoczynają swojej pracy - jadę dalej, szybę mam zalaną płynem a one nic! Dopiero pociągnięcie dźwigni drugi raz do siebie lub po prostu w górę powoduje, że zaczynają pracować.

 

Jest to troszkę wkurzające i niebezpieczne, gdy np. jadę po autostradzie i przez 5 sekund nie widzę nic co mam przed sobą.

Czy ktoś z Was miał coś podobnego?

 

Wybieram się z tym do ASO (w sierpniu kończy się gwarancja), ale obawiam się, że usłyszę standardowo "Nie ma błędu w komputerze, sorry!"...

 

 

Zgodnie z instrukcją obsługi wycieraczki uruchamiają się od razu powyżej 100 lub 120 km/h (nie pamiętam teraz dokładnie, nie mam instrukcji przed sobą) natomiast przy wolniejszej jeździe jest czas zwłoki... i tak to rzeczywiście działa u mnie..

 

pozdrawiam:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśny Władek

Dzięki za informację Wazzi:)

Ciekawe kiedy będzie jakaś akcja serwisowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z instrukcją obsługi...

 

A mógłbyś sprawdzić, gdzie w instrukcji to jest napisane? Szukałem w rozdziale o reflektorach, wycieraczkach, czujniku deszczu i nie mogę znaleźć... :(

 

I druga sprawa - dlaczego ten czas zwłoki jest różny (zależy od prędkości?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fanzol
A mógłbyś sprawdzić, gdzie w instrukcji to jest napisane? Szukałem w rozdziale o reflektorach, wycieraczkach, czujniku deszczu i nie mogę znaleźć... :(

 

I druga sprawa - dlaczego ten czas zwłoki jest różny (zależy od prędkości?)?

 

 

instrukcja Zeszyt 3.1 Obsługa strona 79, Automatyczne mycie i wycieranie szyby...

 

czujnik deszczu działa powyżej 16 km/h - strona 81

 

pozdrawiam

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem i jest to dla mnie straszną bzdurą. "Wycieraczki włączają się z niewielkim opóźnieniem" - nie wiem czy 5 sekund przy prędkości ~90km/h to niewielkie opóźnienie... To przecież ponad 100m przejechanych z zalaną przednią szybą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instrukcja Zeszyt 3.1 Obsługa strona 79, Automatyczne mycie i wycieranie szyby...

 

czujnik deszczu działa powyżej 16 km/h - strona 81

 

pozdrawiam

:)

 

E nie no nie rbcie sobie jaj. Jak to działa powyżej 16 km/h? Czyli co? Jak stoję w korku lub ślimaczym tempem się poruszam i pada, to nic nie widzę, bo czujnik nie łapie? U mnie (choć mam staroć według waszych fur) to działa on zawsze, nawet na postoju. Coś napada i zgarnuje (mniej lub wiecej napada - zależy jaką czułość ustawię). A faktem jest, że po wyłączeniu auta znów muszę wyłączyć i włączyć wycieraczki, by działały z czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fanzol
E nie no nie rbcie sobie jaj. Jak to działa powyżej 16 km/h? Czyli co? Jak stoję w korku lub ślimaczym tempem się poruszam i pada, to nic nie widzę, bo czujnik nie łapie? U mnie (choć mam staroć według waszych fur) to działa on zawsze, nawet na postoju. Coś napada i zgarnuje (mniej lub wiecej napada - zależy jaką czułość ustawię). A faktem jest, że po wyłączeniu auta znów muszę wyłączyć i włączyć wycieraczki, by działały z czujnikiem.

 

Po załączeniu auta trzeba przekroczyć magiczne 16 km/h a potem już działają cały czas (nawet stojąc w korku)...

Ja mam u siebie ustawione na auto cały czas i nie muszę ich włączać i wyłączać po każdym uruchomieniu samochodu.

Na początku, gdy wsiadałem do samochodu w czasie deszczu, to miałem też wrażenie że trzeba ruszyć wycieraczkami żeby zaczęły działać automatycznie, ale wystarczy przekroczyć tę "magiczną" prędkość i zaczyna działać. Nie jest to wygodne gdy rusza się w ulewie bo przez chwilę nic nie widać - ale działa.

 

pozdrawiam:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik uruchamia się za pierwszym razem po przekroczeniu ok. 20km/h (chyba razem z blokadą drzwi, może to jest 16km/h, nie wiem), po czym działa już cały czas.

Można go też po uruchomieniu silnika pogonić np. zwiększając czułość czujnika deszczu lub po prostu przesuwając dźwignię o jedną pozycję w gorę/dół i z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wycieraczki powinny się włączać po każdym spryskaniu z opóźnieniem [ustawialne vag] 3 ruchy i po chwili jeszcze raz, jeśli tak nie jest to jest to usterka. :)

 

Tak to jest w raczej w Fordach a nie w Passacie. U mnie wyciera normalnie bez zadnych opóźnien i wkurzającego ostatniego opóźnionego zamachu kiedy szyba jest już sucha.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek
Tak to jest w raczej w Fordach a nie w Passacie. U mnie wyciera normalnie bez zadnych opóźnien i wkurzającego ostatniego opóźnionego zamachu kiedy szyba jest już sucha.:P

 

jest opóźnienie tzn. po jakim czasie od uruchomienia spryskiwacza uruchomi się wycieraczka [zauważ że nie od razu leci płyn z dysz] można ten czas zmieniać [vag com prowadzi za rączkę] tak aby wycieraczka ruszyła po dokładnym zmoczeniu szyby. ostatni zamach powinien nastąpić tylko powyżej jakiejś prędkości [ gdy pęd powietrza wypycha wodę spod piór na szybę...] jeśli chodzi o czujnik deszczu to zauważyłem że w pewnym zakresie prędkości szyba w okolicy lusterka jest mniej zmoczona deszczem niż w polu widzenia[aerodynamika] stąd opóźnienie działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego dodatkowego ruchu, a jak coś to mozesz zaglądnąć w instrukcję tam wszystko pisze.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnego dodatkowego ruchu, a jak coś to mozesz zaglądnąć w instrukcję tam wszystko pisze.;)

Hmm no ja mam dodatkowy ruch po paru sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączony czujnik deszczu i dlatego masz dodatkowy ruch - u mnie takowego nie ma, za to był w Focusie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam czujnik deszczu zgadza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz jasne ci z czujnikami mają, a ci bez nie mają tego dodatkowego ruchu ruchu, który w fordzie wkur.. mnie do białości.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - ja mam czujnik deszczu i tego ruchu nie mam...

 

W poprzedniej wiadomości miałem na myśli, że przy włączonym czujniku i powiedzmy, stojąc na światłach (lub jadąc z niewielką prędkością), po zmyciu szyby zacznie Ci płyn spływać w dół szyby, co zostaje wykryte przez czujnik i zmyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam czujnika i mam dodatkowy ruch wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz pewnie wersję dla Angoli albo Amerykanów.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności