Skocz do zawartości
bartek.w

Problem z wycieraczkami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z moimi wycieraczkami. Objawia się on tym, że czasami przy pierwszym spryskaniu szyby od zapalenia samochodu wycieraczki nie rozpoczynają swojej pracy - jadę dalej, szybę mam zalaną płynem a one nic! Dopiero pociągnięcie dźwigni drugi raz do siebie lub po prostu w górę powoduje, że zaczynają pracować.

 

Jest to troszkę wkurzające i niebezpieczne, gdy np. jadę po autostradzie i przez 5 sekund nie widzę nic co mam przed sobą.

Czy ktoś z Was miał coś podobnego?

 

Wybieram się z tym do ASO (w sierpniu kończy się gwarancja), ale obawiam się, że usłyszę standardowo "Nie ma błędu w komputerze, sorry!"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Ja mam dokładnie tak samo. Tez muszę z tym do ASO podjechać, daj znać co u Ciebie wykryli i czy coś naprawili.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi swita ze chodzi w ten sposob o spryskiwanie relfektorow, ale glowy nie dam. zajrzyjcie do instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo z tymi wycieraczkami. Trochę to denerwuje, gdy sie jedzie i nic nie widać przez pewien czas. W instrukcji napisano, że może to się zdarzać przy niższych prędkościach.

Jak byłem na przegladzie to serwis powiedział, że tak juz musi być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się zdarza właśnie przy większych prędkościach (>80 km/h) a wtedy to już nie jest byle co...

 

No nic - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ttoommeekk

dopisuje sie do tego wątku z tym samym problemem. Jade na przeglad za 3tys km i ciekawe czy cos z tym zrobia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam To samo:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Czyli tak ma być skoro tylu z nas to zauwazyło. Serwis jak zwykle ma racje ;-).

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśny Władek

Niekoniecznie. Ja tego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie. Ja tego nie mam.

a masz kseny i spryskiwacze reflektorow?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśny Władek

Ano nie mam, ale mam czarną tapicerkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to wina tego że wszystko w tym aucie jest sterowane cyfrowo, a nie analogowo, duzo informacji idzie jedą linią can i sterownik potrzebuje troche więcej czasu na interpretacje sygnałów, mnie to też wkurza , tak samo jak automatyczne wycieraczki, w poprzednim modelu działały bezbłędnie, a tu to jest po prostu tylko kolejny bezużyteczny bajer przy liście wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano nie mam, ale mam czarną tapicerkę:)

ano widzisz bo to opozneinei ma wlasnei zwiazek ze spryskiwaczami reflektorow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Ja mam Xenony ze spryskiwaczami i nie mam tego problemu co wy ale problem jest z czym innym. Jak włącze cznujnik deszczu i np zgasze auto z ustawieniem w pozycje "auto" to po wyjechaniu z garażu za nic w świecie wycieraczki sie nie włanczaja musze na nowo ustawic przekladnie na 0 a potem znowu na "auto"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa w sprawie wycieraczek numeru nie pamiętam i tak dla info.Jest najnowsza akcja z 21 maja ,jak bylem w aso ostatnio to nie mieli opisu do tej akcji więc polecam zajrzeć do nich i spytać

A tak na marginesie to gościu który powiedział ,że tak ma być z tymi wycieraczkami to musiał się nieźle napalić czegoś .:D

Z tego co się orjętuje to na dzień dzisiejszy jest jakieś 5 akcji naprawczych.

Pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Zglosze problem w ASO. Co do czujnika deszczu to u mnie dziala bezblednie i zawsze go uzywam. Oczywiscie jest tak ze po wylaczeniu silnika trzeba ustawic na 0 i znowu na auto. Dziwne ale tak juz jest.

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andy97

Mam również problem z wycieraczkami, jednak zdażyło się tak dopiero dwa razy. Zauważyłem jednak jeszcze jedno dziwne zachowanie wycieraczek. Po wyłączeniu silnika wycieraczki wykonują minimalny ruch w dół, ok. 1cm. Ale może to akurat jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśny Władek

A czy akcje serwisowe obejmują tylko samochody kupione u dealara w Polsce czy też zagranicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że to wina tego że wszystko w tym aucie jest sterowane cyfrowo, a nie analogowo, duzo informacji idzie jedą linią can i sterownik potrzebuje troche więcej czasu na interpretacje sygnałów

Ludzie, to nie ODRA 3, te sterowniki obrabiają miliony informacji w 1ms - tego wogóle nie odczujesz. Problem tkwi gdzie indziej, może to kwestia pracy napisanego programu ale nie szybkość pracy sterownika. Dzięku temu, że wszystko jest na CANie masz w aucie 1km przewodów a nie 15km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam również problem z wycieraczkami, jednak zdażyło się tak dopiero dwa razy. Zauważyłem jednak jeszcze jedno dziwne zachowanie wycieraczek. Po wyłączeniu silnika wycieraczki wykonują minimalny ruch w dół, ok. 1cm. Ale może to akurat jest normalne

To akurat też zauważyłem ale pozostałych objawów opisywanych w tym wątku nie mam.

Pasek z xenonami skrętnymi + spryskiwacze ale bez czujnika deszczu.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności