Skocz do zawartości
Gość yasioo

Jakie przeguby, numery katalogowe przegubów dla wersji silnikowych.

Rekomendowane odpowiedzi

być może masz wersję skandynawską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnie to bywa.Moj znajomy kupil kiedys Audi 80 B3 i musial wymienic chyba przegub czy cosinnego w zawieszeniu,nie pamietam dokladnie i okazalo sie,ze samochodzik byl uderzony i ktosmadry wstawil przednia ćwiartke od B4 :rotfl:

Wiec po jednej stronie wszystko bylo jak nalezy a po drugiej trzeba bylo brac czesci od B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem przy wymianie przegubów, bo jak takowy kupiłem to się okazało, ze jest za mały (ten wewnętrzny miał za mały rozstaw śrub :przestraszony: I co się okazało? Że w benzyniakach są trzy różne rozmiary przegubów (wewnętrznych - bo zewnętrznę sa wszystkie takie same). A więc są 100-tki, 110-tki i 120-tki - chodzi tu o średnicę przegubu. Napisąłem - bo może się komuś to przyda, zeby nie był zdziwiony :przestraszony: , tak jak ja na początku. POZDRO... :cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co wy wypisujecie????????

Zawinił tu sprzedawca!!!!!!!!!!!!!!!

Sprzedał Ci przegub od wersji 90KM jesty on mniejszy i nie będzie pasował do wersji 110KM silnik AFN.

Poprostu sprzedawca źle popatrzył do katalogu.

Jak następnym razem będziesz wybierał się do sklepu podaje odpowiednie wymiary dla silnika 110KM(81KW)

Rozmiary:

A 38(zęby zewnętrzne)

B 27(zęby wewnętrzne)

C 59,5mm

D 98mm

E 34mm

Pasuje on również do:

AUDI A4 / A4 AVANT

-2.5TDi 9/97r-11/00r

-2.6 95r-11/00r (manualna skrzynia)

-2.8 9/95r-11/00r

 

 

 

AUDI A4 QUATTRO

-2.5TDi 9/97r-11/00r

 

AUDI A6 / A6 AVANT / A6 QUATTRO

-1.9TDi (81kW, 110KM) 2/97r-...

-2.4 2/97r-...

-2.4 V6 2/97r-...

-2.5TDi 7/97r-...

-2.8 2/97r-...

 

AUDI A8

-2.8 3/94r-3/96r

 

AUDI A8 QUATTRO

-2.8 3/94r-3/98r

-4.2 3/94r-3/98r

 

VOLKSWAGEN PASSAT / VARIANT

-1.9TDi (81kW, 110KM)

-1.9TDi (96kW, 130KM)

-2.5TDi 7/98r-...

-2.8 30V 10/96r-...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin33

piotrmag1 jestes w bledzie z tym przegubem.Poza tym źle mnie zrozumiales dostalem dobry przegub do 110 ps ale ja musze kupowac od 2.5 v6 tdi poniewaz 2.5 l ma grubsze polosie i wlasnie takie ja mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjusz79

ciekawe ja właśnie wymieniłem przegub w 1.9 tdi 110 km afn z 98 roku i był normalny w katalogu taki jak przewidziany dla tego modelu bo sprawdzałem ze sprzedawcą a nie żaden od 2.5 tdi

przegub pasuje bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin33,Szwagier ma Audi 2.5 V6 i (pewnie cię zaskocze) ma identyczne przeguby ale,skoro uważasz że sprzedawca, który Ci wciska taką bujde ma racje to OK,może to jakiś twój znajomy i nie chcesz go urazić(rozumie).Szkoda tylko że pozbyłem się mojego uszkodzonego przegubu :kwasny: zobaczyłbyś że wszyscy mają od 2.5 V6.

lucjusz79,Miałeś dobrego sprzedawce który znał się na rzeczy i miał dobre katalogi.Nie dziwne więc że za 1 razem sprzedał ci dobry przegub

Pozdrawiam Piotrmag1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin33

piotrmag1 nie ma co sie sprzeczac .Ten moj stary przegub byl troszke wiekszy od tego 110afn wiec tylko zalozylem posta zeby sie tylko dowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi piotrmag1, przegub 110KM AFN jest taki sam jak 2,5 V6.

http://www.przeguby.pl/sklep/catalogue/produkt.php?id=4808

 

Bardziej chodzi tu o Nm niż o konie mechaniczne. Większy moment napędowy musi mieć mocniejsze części.

Jeżeli sprawdzicie to jest większy nawet od przegubu 1,8T który jest taki sam jak 1,9 TDI 90 koników. :cwaniak:

 

 

Marcin33 a jakie masz oznaczenie silnika? Piszesz 110KM a to nie jest wszystko....

Stopki też nie masz.... :krzeslem::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin33

Powiem wam ze sam sie zdziwilem przy ostatniej wymianie opon zobaczylem ze sruba ktora trzema przegub jest 27 a w nowo zakupionym przegubie sruba byla 24 (lecz pozniej go odmienilem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Monger

Witam,

w moim pasku 3BG też szykuje się wymiana przegubów i zastanawiam się czy będą pasować te od 2,5 TDI (grubsze) czy nie zawracać sobie głowy i montować ori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monger, Musisz dobrać półosie(przeguby)dokłądnie do nr silnika i do mocy.Nie kupuj na oślep,bo będziesz miał podobny problem jak Marcin33, czyli auto rozebrane a ty masz w rękach zły przegub :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

w moim pasku 3BG też szykuje się wymiana przegubów i zastanawiam się czy będą pasować te od 2,5 TDI (grubsze) czy nie zawracać sobie głowy i montować ori?

Ale w czym masz problem,jeśli masz TDI to firma Lobro robi dla vw i kosztuje 237zł na allegro,ja wymieniłem i śmigam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

Ja zalozylem taki Glaenzer Spicer 301961 (GKN Germany) na razie jest ok pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomas

Witam. Co do przegubu. To też się wypowiem wymieniałem też w moim pasku przegub zewnętrzny i dopiero za 3 wymianą w sklepie mi pasował. (trudno dobrać z katalogu według rocznika itp) najlepiej trzeba wszystko wymierzyć policzyć ząbki i dopiero pasować coś z katalogu. Bo okazało się że przegub pasował od paska młodszego o rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dojść po nr katalogowym :) a można też po ząbkach ;] mi teraz padła osłona na przegubie, mam nową :) w tym tyg będzie wymieniana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

walna mi lewy przegub,chcialem dzisiaj kupic w Focie,ale powiedzieli,ze sa dwa rodzaje(roznia sie iloscia zebow),moze ktos z kolegow wie jaki ma byc do mojego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJM? ATJ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D0 498 099 D

Dx

E

EX

 

 

A jaka skrzynia biegów? Najlepiej podaj kod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności