Skocz do zawartości
Gość agmuz

Ogrzewana szyba przednia

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie kupić przycisk ogrzewania PRZEDNIEJ szyby do 3BG. Na allegro szukałem i ani jednego nie ma a w srewisie pewnie majątek kosztuje. Może ktoś wie jaki ma numer i ile kosztuje i gdzie można go zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David

 

Przełącznik podgrzewanej przedniej szyby( z przełączaniem czasu) 3BG - 3B0 959 622 01c ; cena ok. 109 zł.Można kupić np.w ASO ;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z przełączaniem czasu
a co to znaczy może to, że sam się wyłącza po ogrzaniu szyby??? A gdzie kupić taki przełącznik taniej (czytaj urzywany)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to znaczy może to, że sam się wyłącza po ogrzaniu szyby??? A gdzie kupić taki przełącznik taniej (czytaj urzywany)?

 

"Szroty" ,może na Alledrogo .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro właśnie nie ma ani jednego :( może ma ktoś taki na zbyciu ale wątpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Allegro właśnie nie ma ani jednego :( może ma ktoś taki na zbyciu ale wątpie...

 

Pozostaje Ci tylko ASO , bo niewiele jest Passków z podgrzewaną przednią szybą , więc i na "szrocie " będzie z tym elementem wielki problem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW zadzwon do ASO i zapytaj, tu masz nr. czesci: 3B6 962 109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JurekW zadzwon do ASO i zapytaj, tu masz nr. czesci: 3B6 962 109
To nie ja potrzebuję ten włącznik tylko David .

 

EDIT

Włącznik 3B6 962 109 01c kosztuje ok. 385 zł .W/g Etki włącznik o nr części 3B0 959 622 01c jest stosowany w Passacie 3BG.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli

nr części 3B0 959 622 01c jest właściwy

natomiast

nr części 3B6 962 109 01c pochodzi z B6

czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli

nr części 3B0 959 622 01c jest właściwy

natomiast

nr części 3B6 962 109 01c pochodzi z B6

czy tak?

3B6 962 109 01c ;z Passata 3C nie - jest inny nr. Ale czy to ważne ,jeśli cena jest ponad

trzy razy wyższa!Szukaj 3B0 959 622 01c.;)

 

EDIT

 

3B6 962 109 01c był stosowany w Passacie od 05/2002 do 06/2005

3B0 959 622 01c stosowany 11/2003 do 06/2005

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie : Kupiłem vw passata B5 i nie bardzo wiem czy w ogóle mam i jak się posługiwać przednią szyba podgrzewaną.Tzn. z lewej strony na drzwiach jest joystick do regulacji lusterek , a pomiedzy nimi jest narysowana szyba , po tym sądzę ze jest to podgrzewanie szyby przedniej. Proszę o informację w jakiej pozycji to ma być cały czas i jak się posługiwać tą szyba tz . czy jak jest w pozycji skierowanej na szybie to czy szyba się grzeje? A co z lusterkami podgrzewanymi jak są właczane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lewej strony na drzwiach jest joystick do regulacji lusterek , a pomiedzy nimi jest narysowana szyba , po tym sądzę ze jest to podgrzewanie szyby przedniej

 

:) Kolego ta ikonka to nie podgrzewanie szyby przedniej lecz podgrzewanie lusterek :)

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz joystick ustawiony na tą "szybę" to grzeją Ci lusterka. Więc jeżeli nie używasz grzania to ustawiaj ten joystick na pozycję L lub R, żeby lusterka ciągle nie grzały, bo popalą Ci się maty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do podgrzewania przedniej szyby służy przycisk zaznaczony na czerwono. W większości przypadków niestety w tym miejscu mamy zaślepkę, która szpeci kokpit... :(

 

beznazwy1kyv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi , faktycznie już do tego doszedłem że nie jest to wcale podgrzewanie szyby przedniej lecz lusterek :). Pozdrawiam.

 

Szczególnie dzięki Sooper za dodanie fotki :-) To wszystko wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, bo najprawdopodobniej popaliły mi się maty grzewcze w lusterkach...

Kupiłem passata , ale nie wiedziałem że jak jest ustawiony joystic w pozycji środkowej to maty cały czas grzeją.

Powiedzcie mi koledzy czy ciężko wymienić takie maty w lusterkach, zamówiłem już maty na allegro ale nie wiem do końca jak zdemontować lusterka. Proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko odchylasz maksymalnie w dół i z góry wkładasz palce i odciągasz wkład ku dołowi. Wkład zeskakuje z zatrzasków, odpinasz przewody i możesz brać się za wymienianie mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi koledzy czy ciężko wymienić takie maty w lusterkach, zamówiłem już maty na allegro ale nie wiem do końca jak zdemontować lusterka. Proszę o pomoc .

 

 

Witaj, aby wyjąć wkład lustra:

a. ustaw lustro regulacją w maksymalnie odchylonej pozycji do dołu.

b. chwyć za górną krawędź wkładu lustra i delikatnie szarpnij, powinno wyskoczyć z zaczepów.

c. wypnij dwie zapinki doprowadzające prąd do maty,

Z pozostałymi pracami możesz się przenieść do stanowiska na stole.

d. nożem do tapet oddziel plastikową ramkę od powierzchni maty,

e. tym samym nożem oddzielaj delikatnie matę od wkładu lustra, uważaj na farbę z "lewej" strony lustra jeśli ją uszkodzisz będziesz miał skazę na wkładzie z prawej strony.

f. zmyj resztki kleju z ramki i szkła benzyną ekstrakcyjna (dość ciężko schodzi)

g. przyklej nowy wkład do szkła, uważaj z której strony masz zasilanie.

h. przyklej ramkę

 

Osobiście do przyklejania używałem kleju montażowego z Castoramy. Można też silikonem. Użyłem kleju ponieważ moja mata, nie miała naniesionego kleju fabrycznie.

 

Jeśli mata będzie miała wyjścia elektryczne z przeciwnej strony niż posiada otwory ramka, wywierć w ramce nowe otwory.

 

Pozostaw wkład do wyschnięcia spoiwa ramki, maty, szkła (jeśli kleisz klejem ).

Montaż w odwrotnej kolejności do demontażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że włącznik przedniej grzanej szyby ma timer. Czy ktoś wie jaki zakres czasu ma ten timer, tzn jak długo szyba grzeje po włączeniu? Tylna szyba wyłącza się sama po ok 10 minutach, czy przednia tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności