Jump to content
Guest agmuz

Ogrzewana szyba przednia

Recommended Posts

Guest agmuz

proszę o opinie posiadaczy grzanej szyby przedniej - czy faktycznie jest to rzecz bardzo praktyczna?

Guest Kisila

Hej,

Mialem takowa w mondeo i foce. Zabawka jest super choc wymaga cierpliwosci - sprawdza sie glownie zima zamiast skrobania - pamietac trzeba jedank o tym iz zabiera to 3-4 minuty zanim rozmrozi szybe.

Niektorym osobom przeszkadzaja druciki wtopione w szybe - noca rzszczepiaja swiatlo co jest kapke klopotliwe ...

Ogolnie gdybym mogl miec to...bym mial ;)

Pozdrawiam

Guest ra11

Z tego co sie dowiadywałem, ponieważ również chciałem wymienić na dogrzewaną to zakup takiej szyby z montazem wychodzi w granicach 1300 zł. Sam Pan od szyb rzucił mi propozycje czy nie lepszym rozwiązaniem było by webasto. Za 1500 zł to już nówke można wyhaczyć. A co webasto to webasto. Cieplutko, szyby odmrożone na czas no i silniczek odżyje zimą. Osobiscie dałem sobie spokój z szyba i czekam na ogrzewanie postojowe.

Co o tym myslicie?

Guest jurasw

Zdecydowanie jestem za Webasto włączone w układzie chłodzenia. W zimie ,,bajka'' szczególnie przy zasilaniu ON. :610:

Guest Kadafi
proszę o opinie posiadaczy grzanej szyby przedniej - czy faktycznie jest to rzecz bardzo praktyczna?

mozesz zrobic przekladke z 3bg, ale oprocz samej szyby jest straszne babranie w kabelkach z przylaczenia, wiec sama szybe bym sobie odpuscil na twoim miejscu. jak pisza chlopaki - webasto wymiata, natomiast szyba dlugo sie grzeje i chyba lepiej (szybciej) poskrobac recznie...

natomiast szyba dlugo sie grzeje i chyba lepiej (szybciej) poskrobac recznie...

Kupujesz taki psikacz-odmrażacz do szyb i pięknie schodzi. Tylko trzeba przedtem luźny śnieg usunąć. A WEBASTO jest superaste :641:

Guest No limits

Owszem taki rozmrazacz w zimie sie sprawdza ale szyba czasem w zimie paruje jak jest duzo osob na pokladzie itp, ja tam bym chcial miec podgrzewana przednia szybe w aucie, w fordach swietnie sie to sprawdza

Guest Kadafi

jak masz full typa na pokladzie i ci paruje to na chwile zalaczasz climatronik i jest gitarka.jak climatronika nie masz to otierasz boczne szybki i tez jest gitarka :> ludzie w maluchach i polonezach nic nie mieli a jezdzili po siwecie i tez bylo im dobrze :>

Guest No limits

hehe, przez lata opanowalem te sposoby , ale w zimie czasem narzekam ze w byle fordzie u ojca jest ogrzewanie przedniej szyby a w moim passacie z climatroniciem tego nie ma - mnie by sie przydalo

Nie zawsze otworzysz szyby bo czasem leje deszcz okropnie

Sam mialem malucha i pamietam jak przy -20 C jedna reka prowadzilem a druga trzymalem skrobaczke i skrobalem szybe od wewnatrz bo zamarzala :)

czy wy macie coś do POLONEZÓW :614: :614: :614: sam mam poldka :D gdy znudzi mi się jazda paskiem (cały czas z włączonym ESP-bo bezpieczniej) to biore poldka i się tłuke, jazda na ręcznym, palenie gumy itp :D fajna zabawa zwłaszcza zimą gdy jest ślisko tylko gdy szyba zamarza co 20 sekund to już jest troche wkur#$%^&* :644: jakaś szpachla do odśnieżania przedniej szyby to podstawa w mroźne dni w poldku, bo ogrzewanie które tam jest to g#$%^ daje (czytaj: nie działa :D ), a i ostatnio panowie policjańci chcieli mi dać 6 punktów i 500 zł za brawurową jazdę poldkiem :D zkończyło się na upomnieniu, ale powiedzieli mi "i tak cię jeszcze złapiemy, a wtedy nie będzie już tak ci wesoło" miałem rozwalony trójkąt, gaśnice 2 lata po terminie, i rozwalone napinacze od pasów :D bo w końcu to auto do tłuczenia a nie do normalnej jazdy

sorka że zrobiłem off topic :D ale jakoś tak mi się rozpisało :D

Guest Kadafi

....to ja raczej bym wola poszalec paskiem a w szczegolnosci gdybym mial varianta to bym mu dupskiem zarzucal w zimie... a tak oof topic to zmien w podpisie navi MDF na navi MFD bo zdaje sie ze MDF to Medium Density Fibreboard - jest to średniogęsta płyta z włókien drzewnych... :610:

już poprawiłem :D pomyłka klawiszowa :P sorka :D i dzięki za zwrócenie uwagi :)

a i szkoda mi paska do "jazdy bokiem" ja dbam o niego i go szanuje :P nawet gumy nie przypaliłem chyba nigdy nim :D szkoda mi go poprostu katować :D co nie oznacza że nie lubie szybko jezdzić :D a od katowanie to jest poldek :D (w ziemie poldek z łopatą do śniegu w lewym ręku :D co by szybe wyczyścić :D )

Też mam Poldka - samochód na zakupy, szybka jazda poldkiem dostarcza naprawdę dużo wrażeń, specyficzne zawieszenie też, ostre zakręty musisz "wyliczać" precyzyjnie, fajnie się jeździ, Passat to trochę jak niemiecji żołnierz: wykonuje rozkazy bez zbędnej zwłoki, a do Poldka się podchodzi z wyczuciem. Inna sprawa że każdy tylnionapędowy samochód zimą to jest fun, jakiego żaden przednionapędowy wózek nie dostarcza. Mam jeszcze Mercedesa w automacie 2.8l benzyna, do tego potwora zawsze czułem szacunek i po jeździe nim zawsze mam poczucie potęgi (codziennie jeździ żona do pracy, pasek dla niej to złom, i źle się w nim czuje, do Poloneza sie w ogóle nie dotyka). Dużo sztywniejsza buda, zero skrzypienia plastików: tak się powinno robić samochody. Żeby nie zawłaszczenie Merca przez żonę to w życiu bym paska nie kupił, ale nie narzekam, 1.8T też może być. Ale pozostaje niesmak samochodu "bez duszy". Mercedes ma duszę, świetne zawieszenie - dziury na których pasek mi skrzypi plastikami dla niego nie istnieją - i fajny automat.

Guest Kadafi
Mercedes ma duszę

przyznaje racje - tez mialem GWIAZDE. jak juz wsiadziesz to nie zmienisz na nic innego... no u mnie sie potoczyly sprawy nieco inaczej ale do MB jeszcze powroce...

Guest No limits

eee Mercedes :/ pewnie i ma dusze ale to nie dla mnie, dla mnie dusze ma Subaru lub Lancerek ;) ale narazie VW

Wczesniej przed VW mialem 2 Mercedesy. Jeden to MB 190E 2.3 benzynka/gaz a drugi MB 124 300D ... te samochody naprawde mają duszę :) zwlaszcza 124, jezeli chodzi o trakcje i wyciszenie zawieszenia to musze powiedziec ze MB z 93r bije VW Passata z 03r na głowe. Pewnie to tez troche wina różnych opon i profilu. W MB bylo 205/55/R16 a w VW mam 215/45/R17. Do MB 124 300D nie bałem sie wlać pół na pół ropy i oleju ze smarzalni a do VW wole nie ryzykować :P Pozdrawiam.

A co to wszystko ma wspólnego z ogrzewaną przednią szybą. Przenieście się do OT.