Skocz do zawartości
Gość agmuz

Ogrzewana szyba przednia

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dałeś za wiązkę i gdzie kupiłeś? i wszystko działa ok?

 

Za wiązkę z włącznikiem, który jest nie do kupienia w rynku wtórnym zapłaciłem 150 zł :D :D Ogłosiłem się na FB, że szukam takiego włącznika, a kolo odpisał że ma, a do tego też wiązkę, bo auto, które miał na części, posiadało grzaną szybę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogłosiłem się na FB

 

Podeślesz info na PW co to za grupa, że takie rarytasy się trafiają? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podeślesz info na PW co to za grupa, że takie rarytasy się trafiają? ;)

 

Kolego pewnie chodzi o FACEBOOK-a

Np. masz tu...

http://allegro.pl/vw-audi-przekaznik-podgrzewania-szyby-3b0951253-i5110898062.html

Gość ma wiązkę dodatkowo za 160zł i te 29zł przekaźnik ale jeszcze nie odpisał mi czy wyłącznik też jest w komplecie bo moim zdaniem trochę drogo chce....ja mam włącznik nowy za około 135zł i potrzebuję tylko co najwyżej kostki do podłączenia i przekaźnik a resztę sam ogarnę bo sam włącznik już rozpracowałem z pomocą forumowiczów i po moich testach stwierdziłem że działa prawidłowo podświetlenie i włączanie też a timer trzyma około 3,5min po włączeniu i się wyłącza samodzielnie;)

Muszę tylko wiązkę skręcić i podłączyć wszystko do kupy bo szybę mam już ponad rok a jeszcze nie grzeje:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pewnie chodzi o FACEBOOK-a

 

To, że na fejsie to ja wiem tylko chodziło mi o konkretną nazwę bądź link do tej grupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że na fejsie to ja wiem tylko chodziło mi o konkretną nazwę bądź link do tej grupy ;)

 

Polskie passaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniakow passata...

jestem nowy na forum to wybaczcie jak przywitam sie nie w tym miejscu:)

Kupilem niedawno passiaka 3bg z 2004 roku i mam na pokladzie podgrzewana przednia szybe!

Jest ona nowa ma przejscie sprawdzilem z bratem na wtyczkach jest prad ale niestety nie sprawdzilem jaki tylko probowka i swiecila i masa tez jest a szyba nie grzeje, wlaczajac przycisk slychac tykniecie lampka na nim sie pali po okolo 4 minutach sie wylacza ale szyba nie odmarza!

Moje pytanko jest takie czy zna ktos wartosci pradu ewentualnie opory jakie powinna dawac szyba?

wiem ze w a4 b6 badz b7 jest sterownik ktory jej nie zalacza jak sa warunki nie spelnione ale tu nic nie widzialem wiec obstawiam ze zasada dzialanie jest taka sama jak w fordzie...wlacznik bezpiecznik przekaznik i szyba....

 

 

oryginalnie moj passek byl 2.5 automat 4x4 ja kupilem go po przekladce na 1.9 manual 4x4 ale po za silnikiem napedem i ecu nic nie bylo przekladane a pomimo to szyba nie grzeje...

Dodam ze wedlug kodow wyposazenie altek powinien byc 140A a aku 82ah a aku zostal 82ah ale altek mam 120A czy tp jest przyczyna ze mam za malo pradu w instalacjiii??

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt .2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich maniakow passata...

jestem nowy na forum to wybaczcie jak przywitam sie nie w tym miejscu:)

Kupilem niedawno passiaka 3bg z 2004 roku i mam na pokladzie podgrzewana przednia szybe!

Jest ona nowa ma przejscie sprawdzilem z bratem na wtyczkach jest prad ale niestety nie sprawdzilem jaki tylko probowka i swiecila i masa tez jest a szyba nie grzeje, wlaczajac przycisk slychac tykniecie lampka na nim sie pali po okolo 4 minutach sie wylacza ale szyba nie odmarza!

Moje pytanko jest takie czy zna ktos wartosci pradu ewentualnie opory jakie powinna dawac szyba?

wiem ze w a4 b6 badz b7 jest sterownik ktory jej nie zalacza jak sa warunki nie spelnione ale tu nic nie widzialem wiec obstawiam ze zasada dzialanie jest taka sama jak w fordzie...wlacznik bezpiecznik przekaznik i szyba....

PROSZE POMOCY....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

oryginalnie moj passek byl 2.5 automat 4x4 ja kupilem go po przekladce na 1.9 manual 4x4 ale po za silnikiem napedem i ecu nic nie bylo przekladane a pomimo to szyba nie grzeje...

Dodam ze wedlug kodow wyposazenie altek powinien byc 140A a aku 82ah a aku zostal 82ah ale altek mam 120A czy tp jest przyczyna ze mam za malo pradu w instalacjiii??

 

Sprawdź tak:

przy temperaturze minusowej jak masz szron na szybie.

Powyłączaj wszystkie nawiewy i odbiorniki, a włącz tylko grzanie szyby.

Jak silnik chodzi to po kilku minutach szron powinien się roztapiać.

Włącznik działa przez 2 minuty dlatego trzeba go ponownie włączać.

 

Druga opcja.

Jak odpalisz zimny silnik i włączysz grzanie to światło w kabinie lekko przygaśnie jeśli nie to szyba nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzana szyba jest duza i nie grzeje się szybko. Jak mam taką w galaxie i o ile podgrzewanie jest super jak jest para od wewnątrz na przedniej szybie o tyle rozmrażanie szyby trwa dłużej niż 3 minuty. powiedziałbym ze więcej jak 7 zaleznie od temperatury.

inn sprawa to przejscie prądu na szybie - tam najprawdopodobniej jest kilka obwodów równoległych wiec częsc szyby może być uszkodzona a przejście pokazuje reszta. wtedy jednak część szyby by grzała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100 za włącznik? Łoho... ja mam na stanie takowy z gniazdem i kawałkiem przewodów i nie wiem co z nim począć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co z nim począć

Marcin, dorób do niego grzaną szybę. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co, skoro mam Webasto postojowe;p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Widzę, że w moim passacie mam zamontowaną podgrzewaną przednią szybę, ale nie wiem jak to podgrzewanie włączyć. Na climatronicu mam od lewej strony nawiew na przednią i tylnią zybę, na środku off i dual, a z prawej auto i AC. Pomoże ktoś czy napewno mam to podgrzewanie?? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem. Widzę, że w moim passacie mam zamontowaną podgrzewaną przednią szybę, ale nie wiem jak to podgrzewanie włączyć. Na climatronicu mam od lewej strony nawiew na przednią i tylnią zybę, na środku off i dual, a z prawej auto i AC. Pomoże ktoś czy napewno mam to podgrzewanie?? Z góry dzięki.

 

Piszesz w temacie B5 a posiadasz pasasata B6 ???

 

Lewe pokrętło przycisk górny , takiej ikony szukaj

foto31b.JPG

Edytowane przez waski1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pomyliłem się i nie w tym miejscu to wpisałem. Niestety nie posiadam takiego przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w 100% masz podgrzewaną??? raczej nie sądze żeby ktoś wymieniając szybę nie mając grzania, wstawił sobie podgrzewaną i nie dorobił włącznika do niej. Zdarza się że ktoś miał ogrzewaną i ze względu na oszczędność wstawił sobie zwykłą w drugą stronę raczej się nie zdarza, a jak już to dorabia całość do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są widoczne te prążki w szybie, więc napewno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie odnośnie tej szyby. Mam taką w aucie które kupiłem, ale mam problem z jej uruchomieniem. Z linków tych niemieckich wnioskuje że mam oryginalna instalacje w passacie b5fl. Włączając przełącznik włączania ogrzewania świeci się na pomarańczowo, a z tego co przeczytałem w tym wątku powinien się świecić na czerwono. Sprawdziłem napięcie na wtyczkach które idzie do szyby biorąc masę z silnika i po włączeniu ogrzewania pojawia się 14v napięcia. We wtyczce która idzie do przekaźnika jest też napięcie na pinach 3 i 5 12v a na którymś małym 10v. Przekaźnik sprawdziłem podłączając do głównych pinów napięcie i sprawdzajac opór na tych pozostałych nóżkach. Cyka i wygląda na sprawny. Opór obu części szyb nie przełącza 2 ohmow, a jednak szyba nie grzeje. Poza tym przy akumulatorze nie znalazłem bezpiecznika 70a ani tego s3 5a. Są to sprawdziłem wszystkie dostępne bezpieczniki w płycie przekaźników o były ok.

 

Moje pytania, skąd szyba bierze masę ? Jak wyjąć ten przełącznik od grzania szyby z konsoli środkowej? Co jeszcze mogę sprawdzić? I gdzie powinny być te bezpieczniki ? Czy jakieś warunki powinnny być spełnione żeby grzanie szyby się włączyło? Jak włączę ogrzewanie i zapala się w przełączniki ta pomarańczowa dioda to słychać że alternator ciężej pracuje, czy to znaczy że grzeje, tylko np tak słabo że nie widać efektów? Dodam że po 5 minutach przełącznik gaśnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak stwierdziłes ze nie grzeje? Passat w 2004 roczniku ma raczej jeszcze nagrzewnicę elektryczną i szyba musi sie z nią podzielic prądem. Jak wszystko razem włączysz a zakładam ze masz alternator 120 A to tmoze byc za malo mocy by wszystko grzalo. Powinno wyłaczyc nagrzewnicę z braku pradu i całą nadwyżkę wsadzic w szybę, ale rzeba by sprawdzić co faktycznie się załącza i co grzeje. Inna sprawa ze jak jest mocno zimno efekt grzania szyby moze nie byc powalający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd szyba bierze masę ?

Z taśmy przykręconej do dachu auta (widać ja po zdemontowaniu lampki kierowcy). :ok

 

I gdzie powinny być te bezpieczniki ?

Jeśli wszystko jest ori to musisz mieć przykręconą do plusa aku dodatkową czarną obudowę w ktorej jest bezpiecznik 60A.

 

Czy jakieś warunki powinnny być spełnione żeby grzanie szyby się włączyło?

Tak, rozruch silnika bo włącznik potrzebuje sygnału pracy alternatora. :ok

 

zapala się w przełączniki ta pomarańczowa dioda to słychać że alternator ciężej pracuje, czy to znaczy że grzeje

Jak świeci na pomarańczowo, to znaczy ze timer się uruchomił i odlicza czas pracy.

 

czy to znaczy że grzeje, tylko np tak słabo że nie widać efektów?

Z twoich pomiarów wynika ze tak, tylko tak jak napisał Robert jak masz na dworze np. z -15'C to na rozmrożenie szyby w 30 sek. to raczej bym nie liczył.

 

Dodam że po 5 minutach przełącznik gaśnie.

No to chyba coś jest z nim nie tak, mój mierzyłem wielokrotnie i za każdym razem co do sekundy wychodziły 2 minuty. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Właśnie w stu procentach nie stwierdziłem, bo po ostatnim grzebaniu nie zamarzła mi szyba ani nie zaparowała na tyle, żebym mógł jednoznacznie to stwierdzić. Ostatnio sprawdzałem organoleptycznie, czy chociaz minimalnie cieplejsza szyba jest, ręką od wewnątrz. Muszę zostawic auto na noc na dworzu i pozwolić jej zamarznąć, wtedy rankiem sprawdzić ;) Moze faktycznie grzeje tylko nie tak mocno jakbym się spodziewał ;) wiem że na pewno przełącznik nie robi się czerwony.

 

Możliwe że bezpiecznik jest przykręcony do drugiego plusowego przewodu, gdzieś przy szynie plusowej i przekaźnikach? Bo w podszybiu na pewno go nie ma, jest coś takiego jak na tym zdjeciu http://www.passatplus.de/umbauten/frontscheibe/sicherungshalter.jpg ale tam jest tylko rozgałęzienie, bez bezpiecznika :) Może jednak instalacja dołożona była przez poprzedniego użytownika, nie mam auta od nowości więc zgadywałem po tym że jest taka wiązka jak w tym niemieckim temacie :)

 

Zrobię konkretny test i jakby nie grzało to sprawdzę jeszcze napięcie na wejściu szyby z masą wziętą z tej taśmy, oraz zmierzę z zegarkiem w ręku po jakim czasie ten przełącznik się wyłącza (może jest jakiś inny i nie zaświeci się na czerwono).

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :) Po weekendzie dam znać co i jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności