Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż może i fajny, ale dla mnie mija się z celem tego typu robota,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jest rozwiazany problem gdzie wkładac cb, jest schowane ładnie ;) ale to pracochłonne jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
winiak kolega WW ćwiczył montaż Alana 87 w B5, spróbuj napisać do niego, może coś wymyślił ;-)

 

 

I w efekcie zamocował go obok nóg pasażera. Próba przeróbki na odłączana czołówkę została zarzucona z uwagi na planowana zmianę samochodu i to nie na paska.

Ale od tego czasu sporo się zmieniło. Mam za sobą kilka montaży Prezydenta Johnsona przerobionego na oddzielny panel. Polega to na odkręceniu panela i przedłużeniu wszystkich połączeń. Johnson dlatego, że ma tylko 2 potencjometry a reszta sterowania jest na przyciskach i w gruszce. Płaska czołówkę, skrócona o głośnik, przykręcałem w dowolnym miejscu samochodu, głośnik osobno a wyjście gruszki wg życzeń kierowcy. Radyjko lądowało albo pod półką bagażnika w sedanach albo w schowku na apteczkę lub z boku bagażnika kombi - gdzie było miejsce.

Niestety nie trafił się ani jeden Passat.

Teraz zaś pojawiło się radyjko Albrecht z fabrycznie odłączaną czołówką na 2 metrowym kablu. Może to być gotowe rozwiązanie dla wielu z nas.

O jakości samego radyjka nie wypowiem się, bo jeszcze go w łapkach nie miałem.

Edytowane przez WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego unidena włożyłem pod kierownicę - mam schowek gdzie mieści się idealnie. Kable puściłem przy konsoli środkowej i wszystko siedzi jak należy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie serwisówke trzymasz teraz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli książkę serwisową?

a po co mi ona podczas jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co mi ona podczas jazdy ?

 

Jak to co ? Przecież kilometry się nabijają podczas jazdy ... jak nie będziesz woził to przy sprzedaży zaraz będzie widać, że licznik kręcony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie łapię tego myślenia... co ma książka do licznika? Po co ją wozić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ma książka do licznika? Po co ją wozić???

Hehe, to taki żart!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, a czy pasażer nie "obkopuje" Ci radia? Rozumiem, że ustawienie radia masz takie, że nie ogranicza ruchów fotela w maksymalne położenie w przód? Sprawa ostatnia, z jakiego materiału jest wykonany tunel, do którego przykręciłeś radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz ja Walkera miałem zamontowanego troszkę dalej bardziej do schowka fotel miał pełny zakres a zamknięcie schowka opadało na radio. Tunel wykonany jest z plastiku jak sie przewiercisz to dajesz 2 blacho-wkręty i trzyma, albo śrubki i op zdjęciu mieszka dać podkładacze i nakrętkę od środka . Nie wiem jak jest w wersjach z Automatem "chodzi mi oczywiście o wnętrze tunelu środkowego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam pytanie do tych co rozbierali srodkowy tunel w pasku b5. chcialbym u siebie ladnie zabudowac cb w miejscu gdzie jest popielniczka.radio chcialbym zrobic w pozycji lekko pochylonej tak zeby wyswietlacz byl skierowany tak na srodek podsufitki,tylko czy tam jest miejsce??mam cb tti 770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mocno rozmyślałem gdzie w swoim b5 zamontować CB Uniden 520. Wybór po wielu przemyśleniach padł na mały schowek tuż pod włącznikiem świateł. No i powstał problem za szerokiego radia do wnęki schowka, dlatego schowek przeszedł następująca modernizację:

 

- wycięcie boku schowka, od strony drzwi, tak aby można było wsunąć CB

picture.php?albumid=364&pictureid=1744

picture.php?albumid=364&pictureid=1743

picture.php?albumid=364&pictureid=1742

wycięcie to wykonałem lutownicą, "paląc plastik" ze względu na utrudniony dostęp. Swoją lutownicę wyposażyłem w długi grot z drutu 1,5 mm2. Uprzednio wyciągnąłem gumową podkładkę z wewnątrz. Gdybyście zabierali się za takową operację pamiętajcie o tym ,iż wycięcie to musi być pod kątem ze względu na budowę schowka.

 

-następnie, aby CB można było wsunąć należy dokonać nacięć na przedniecj części schowka. Nacięcia wykonane brzeszczotem.

picture.php?albumid=364&pictureid=1739

 

Wsunięte CB w wykonany otwór i nacięcia umożliwiające wsunięcie radia prezentuje się następująco:

picture.php?albumid=364&pictureid=1747

picture.php?albumid=364&pictureid=1746

picture.php?albumid=364&pictureid=1734

picture.php?albumid=364&pictureid=1733

 

-Z tyłu ścianki wykonałem dwa otwory. Jeden większy celem przeprowadzenia wtyku anteny. Drugi mniejszy celem przełożenia oryginalnego kabla zasilającego wraz z bezpiecznikiem:

picture.php?albumid=364&pictureid=1741

picture.php?albumid=364&pictureid=1740

 

 

 

 

Efekt końcowy:

 

picture.php?albumid=364&pictureid=1737

picture.php?albumid=364&pictureid=1736

picture.php?albumid=364&pictureid=1735

 

Powyższe modyfikacje nie wymagają żadnego dodatkowego montażu CB ponieważ siedzi ono bardzo ciasno i nie telepie sie na żadnych dziurach. Głośnik nie wymaga żadnego montażu w innym miejscu ponieważ akustyka jest poprawna. W pobliżu mamy skrzynkę bezpieczników z których możemy zasilić tak jak chcemy CB, tzn. + po stacyjce, lub po przekręceniu kluczyka. Tuż obok również znajduje się słupek plastikowy, którym to możemy swobodnie zejść kablem CB i progami pociągnąć instalację antenową w pożądane miejsce. CB jest pod ręką i nie rzuca się mocno w oczy. W przypadku przyciemnionych szyb i wyeliminowania srebrnej części podłączenia gruchy praktycznie wogóle nie widoczne. Gruszkę montujemy w dowolnym miejscu. Ja zamontowałem na drzwiach (w wolnej chwili zrobię foty zmodyfikowanego oryginalnego uchwytu i miejsca zamocowania, które nie ingeruje w tapicerkę).Warto pomyśleć o kilku diodach LED zamontowanych nad CB celem jego podświetlenia (w moim przypadku zostanie to wykonane później). Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, iż osobie praworęcznej na początek będzie ciężko się przyzwyczaić do leworęcznego obsługiwania CB.

Zdjęcia niestety podczas montażu wykonywałem telefonem stąd ta kiepska jakość.

Edytowane przez ptaq_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak zamontowane zabawki

P5164341.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja posiadam CB-radio Cobra, więc jest tylko gruszka razem z głośniczkiem. Kabel wychodzi z tunelu środkowego, przed siedzeniem pasażera, a zaczep na gruszkę umieściłem bardziej z przodu, mniej więcej w lini schowka, ale tak żeby nie przeszkadzał przy maksymalnym przysunięciu fotela do deski rozdzielczej, no i oczywiście żeby był w zasięgu ręki. Super sprawa - jeśli tylko nasłuchuję to guszka jest w zaczepie. Jeśli chcę rozmawiać, to kładę gruszkę w miejscu na kubek, obok dźwigni ręcznego. Nie polecam montażu po stronie kierowcy, gdyż łatwo zahaczyć nogą, poza tym niewygodnie się sięga po gruszkę. Jeśli macie radio oddzielnie i osobno gruszkę z mikrofonem, to proponuję przykręcić je do tunelu środkowego, między fotelami ( oczywiście zależy od rozmiarów radia - sądzę jednak że przed kupnem dokonaliście pomiarów:p) a gruszkę przewiesić przez radio - nie będzie spadać, gdyż będzie przytrzymywana przez fotel.

Edytowane przez Marchans
błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wielkości radyjka. Ja mam TTI880. Radyjko ogólnie duże gabarytowo więc odpadają schowki. Można takiego wielkoluda zamontować pod schowkiem po lewej stronie kierownicy, albo tak jak ja na tunelu środkowym po prawej stronie. Tylko trzeba pamiętać, żeby odpowiednio umieścić - fotel musi mieć swobodną regulację. Pasażerowi to wogóle nie przeszkadza. Grucha wisi przy przycisku awaryjnych na uchwycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam pytanie do tych co zamontowali radyko w tej puleczce na ksiazke serwisowa , ja mam w tym momecie tam zestawi nokia do telefonu ale chcial bym go przelozyc w inne miejsce a tam zalozyc cb i teraz pytanie ? czy radyko uniden 520 miesci sie tam bez problemu czy trzeba cos tam wycinac ? gdzie najlepiej wpiac sie w elektryke zeby np. po wylaczeniu zaplonu sie cb wylanczalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności