Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak...

Jeśli zależy Ci (tak jak mnie) jedynie na odsłuchu CH19 i komunikacji z innymi userami eteru na tymże kanale, nie zmieniasz często wartości SQUELCH, RFGAIN'a, MICGAIN'a itp. to proponuję moje rozwiązanie. Radyjko zamocowałem na środkowym słupku. Zasilanie z zapalniczki tunelu środkowego, kabel antenowy zamaskowany pod listwą, gruszka na lewym udzie i naprzód :ok:

c1200b710d81580em.jpg

1cff51f6383b75a8m.jpg

2456ef4a791c9aefm.jpg

76c5a9aae477affdm.jpg

Jak będzie taka potrzeba to pokażę fotki "uchwytu montażowego" ;P

całość kosztowała "mniej niż zero". Plastikowy uchwyt (ten wokół radia) zrobiłem z czarnej listwy plastikowej. Po podgrzaniu jej opalarką zrobiła się plastyczna. W takim stanie owinąłem ją wokół radia i poczekałem do wystygnięcia. Po odkształceniu się (do kształtu obudowy radia) jest sztywna i zachowuje postać "ramki". Przykręciłem ją wkrętami. Pod spodem jest kątownik tak by radio nie zjechało w dół.

Zrobiłem tak już kilka tysięcy km i wszystko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ravson

Moim zdaniem najwygodniejszym rozwiązaniem jest zapakowanie radia w tunel pod popielniczkę (przynajmniej w b4). Wszystkie funkcje pod ręką i na widoku, nie przeszkadza w czasie jazdy, wtyczka zasilająca pod zapalniczkę na krótkim kablu (nie trzeba się bujać żeby gdziaś go umocować bo lubi się podyndać), głośniczek pakuję pod ręcznym, gruchy nie mocuję na uchwycie bo go nie mam, a poza tym radio jeździ tylko w trasy dłuższe niż siedlce - warszawa więc trzy do dziesięciu razy w roku więc radyjko często wyjeżdża z autka i zależy mi na tym żeby nie trwało to (montaż i demontaż) pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najwygodniejszym rozwiązaniem jest zapakowanie radia w tunel pod popielniczkę

potwierdzam. Lecz ja mam radio na stałe i zależało mi na na tym, by nie rzucało się w oczy, nie przeszkadzało i żebym miał odsłuch CH19.

W większości radyjek głośnik jest pod spodem i jakiekolwiek jego zasłonięcie utrudnia odsłuch (chyba że mamy dodatkowy głośnik zewnętrzny). Najlepiej jest je podwiesić (kumpel ma w nogach pasażera - pod schowkiem). Ale jak jest ktoś większy to może nogą stuknąć. Stwierdziłem, że nie bawię się gałkami radia w czasie jazdy (raz nastawione wartości wystarczają mi zupełnie), nie zmieniam kanału itd. Montaż na słupku środkowym wydał mi się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Tak też uczyniłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ravson

Navkol - oczywiście w przypadku takich założeń jak Twoje masz rację. Przedstawiłem tylko swój sposób na radio (mam dodatkowy głośnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Navkol - oczywiście w przypadku takich założeń jak Twoje masz rację.

 

I tylko w przypadku takich założeń ponieważ żeby mieć optymalny zasięg radio wymaga częstej regulacji.

U mnie jezdzi jak chyba u wiekszosci kolegow miedzy fotelem pasazera a tunelem - swietne miejsce, poza tym ze trzeba je stamtad wyjmowac a to mnie niestety wkurza. Planuje na wiosnę (jak juz sie ociepli) rozłożyć radio i przedni panel zamontować pod zaslepką (tam gdzie gniazdo VAG) a resztę radia umiescić gdzies za schowkiem pasażera. Na gniazdo VAG tez znajde gdzies miejsce - rzadko sie go używa wiec nie musi być na wierzchu)

 

Pozrdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie między tunelem a fotelem pasażera jest przykręcone na stałe i uważam że jest to najlepsze miejsce, wszystko pod ręką, kable wszystkie schowane. Jedyny minus to fotel pasażera nie da się przesunąć max do przodu.

1004771in9ro0.jpg

 

1004770nv2ot0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dałem bardziej do przodu, nic nie blokuje i również chwalę sobie to rozwiązanie.

 

490f5d6c729c198f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damszk, mały OT, co to za pojemnik koło lewarka biegów? teksturę ma podobną do plastików na tunelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec, podstawka na napoje, opcja za dopłatą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ormowiec, podstawka na napoje, opcja za dopłatą

 

hehe tez mam takowy ;) Ale zdemontowany do umycia ;) I jeszcze nie zamontowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navkol napisał/a:w większości radyjek głośnik jest pod spodem i jakiekolwiek jegozasłonięcie utrudnia odsłuch. Ja mam wpółce na książkę serwisową pod kierownicą . Odsłuch jest doskonały bez dodatkowego głośnika, widoczność oraz dostęp do pokręteł również dobre. CB TTI TCB770+ML-145 Sirio. :vw::cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojemnik na napoje to bardzo przydatna sprawa :). a ja cały czas walcze z masą na relingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie radyjko mam zamontowane między fotelem pasażera a tunelem środkowym (wciśnięte nie przykręcane).

 

Antenka zamontowana na relingu (konieczne było zeszlifowanie kawałka relingu do którego jest przyczepione mocowanie - bez tego były problemy z masą).

 

A i jeszcze wymieniłem kabel anteny na dwa razy dłuższy (nie bawiłem się w sztukowanie).

 

W efekcie bardzo fajnie działa.

 

PS: Special thenks to Chodi za fachową pomoc w doborze sprzętu i zestrojeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Ja w swoim tak to rozwiazalem:

 

7f81fcff6127a04dm.jpg

 

W czasie jazdy mic przykrecony (wtedy podlokietnik podnosze na max i mam swobodny dostep do cb, ale po ustawieniu na ch19 moge rowniez podlokietnik tylko delikatnie uchylic i bez problemu sie opierac). Na parkingu, lub kiedy nie uzywam odkrecam gruche, wkladam do schowka gdzie zamontowane jest radio, zamykam podlokietnik - i po radiu nie ma sladu.

 

Wszystkie kable (antenowy, zasilania cb) pochowane. Zasilanie podpiete bezposrednio do zacisku 30 i 31, radio smiga bez przekrecania kluczyka z pelna moca. Antenowy schowany w tunelu srodkowym, dalej pod kanapa, i na koncu pod tapicerka w bagazniku. Antenka President ML145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamon

W sprawie mocowania cb w samochodzie to mam ciekawy pomysł, może się komuś spodoba i go wykożysta. Mianowicie kupić trzeba rzep z klejem do mocowania. Jedną część rzepa przyklejamy do radyjka a drugą w dowolnym miejscu w aucie. Szybki montaż i demontaż radyjka oraz brak konieczności wiercenia :) trzeba jedynie przemyć alkoholem powierzchnie na które przyklejamy rzep. Rzepy występują również w kolorze czarnym. Pozdrawiam. W razie pytań piszcie [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamon

Jeśli ktoś ma problem z głośnikiem w radyjku (jest zasłonięte), mam dwa rozwiązania:

a. dodatkowy głośnik :) (ale ten jest banalny i wszystkim znany)

b. w miejsce wejścia dodatkowego głośnika (dżek) można podłączyć słuchawki i słuchać sobie radja nie przeszkadzając innym.

U mnie podłączyłem zwykłe słuchawki od odtwarzacza mp3 lub innego ustrojstwa i nie było problemu mimo że wejście w radiu jest monofoniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Waśnie ja mam tak samo; żona mi suszyła głowę że w samochodzie hałasuje i spać nie może... i sprawiłem sobie słuchaweczkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka pomysłów, gdzie przyczepić CB. Pierwszy z nich to po lewej stronie (podobnie jak ma Rainmann777), ale pomysł umarł, bo wydawało mi się, że to nie wygodne. Druga opcja to była w schowku pod sterownikami klimy. Pomysł także umarł, bo to jedyny praktyczny schowek w moim pasiu.

 

A jak umieściłem, to przedstawia fotka.

f3d3d66ab1be18d3.jpg

 

Muszę tylko skrócić kabel od zapalniczki, bo się pląta...

Radio umieściłem w idealnym miejscu (według mnie). Jest pod ręką, mogę fotel podsunąć maxymalnie do przodu przy sprzątaniu i nikomu nie przeszkadza. Grucha też w idealnym miejscu. Pod ręką i nie trzeba celować w uchwyt (wsadzana od boku).

 

Co do antenki..

Zwykła magnesówka umieszczana na dachu jakieś 10cm przed anteną do radia. Kabelek schowany pod wykładzinę w bagażniku i w kabinie, także nie plącze się pod nogami, nie przeszkadza, a wychodzi tylko do radia spod dywanika. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności