Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam radyjko Unidena 520XL i ma tak podlaczone jak Dardi (w malym schowku-polce pod kierownica), tylko grucha przerzucona na strone pasazera miedzy drazkiem zmiany biegow a radiem. Radyjko podlaczone do zapalniczki ale nie na wtyk tylko "od wewnatrz" na stale do instalacji do zapalniczki (obwod ten sam ale zamocowane na stale).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam w schowku pod kierownicą tak jak Dardi, tylko gruszke przewieszoną za kierownicą z lewej strony na prawą ... zasilanie podłączone do instalacji zapalniczki od środka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

nie zgodzę się z kolegą "WW" przewód 1,5mm2 można obciążyć nawet do 16,5A przy temperaturze otoczenia do 25st.C Przewoźne CB radio pobiera prąd do 2A (i nawet takie zabezpieczenie na przewodzie plusowym jest montowane) więc przewód 1,5mm2 w zupełności wystarczy pod warunkiem że przewód nie będzie zbyt długi. jeśli kabel będzie za długi i za cienki spadek napięcia na nim spowoduje iż odbiornik będzie miał za nizkie napiuęcie. dobra wystarczy tej teorii jeśli ktoś chce to tu : http://www.technokabel.com.pl/obciazalnosc.html znajdzie jaki przekrój przewodu potrzebny jest na jaki prąd nie zapominajcie jednak iż zawsze taniej wyjdzie dać kabel o jedno oczko wyżej niż wymieniać wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piero28, tak spytam

co Ty masz pod zapalniczką?

antyradar? :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Koledzy,

a ja po długim zastanawianiu :cwaniak: i przymierzaniu kupiłem radyjko Harry II i wsadziłem go do schowka po lewj stronie kierownicy (w B6). Podczas jazdy schowek jest otwarty i wystaje z niego radyjko (na ok 3 cm, przy czym głośniczek wcale nie jest zasłonięty), a po jeździe wyciągam radyjko, zamykam schowek i jakby nigdy w nim nie było Cb-radia... (antenę mam na razie na magnes, więc po schowaniu antenki w ogóle nie widać, że korzystan z CB-radyjka...) :hurra:

Grucha leży albo w schowku w drzwiach, albo, jeśli rozmawiam, przewieszona przez lewe kolano.

Wkrótce prześlę fotki.

Pzdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Witam, obiecałem fotkę więc przesyłam.

Nadmienię, iż jestem wysoki, więc fotel kierowcy jest odsunięty do tyłu. Otwarty schowek z CB nie przeszkadza podczas jazdy oraz przy wsiadaniu i wysiadaniu z autka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piero28, tak spytam

co Ty masz pod zapalniczką?

antyradar?

To jest termometr,zegarek i voltomierz w jednym. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekwawa

Witam,

 

ja mam radyjko Uniden 520 XL i mam je wciśnięte pomiędzy tunel środkowy a fotel pasażera + mam podłączony głośnik zewnętrzny (od starego zestawu głośnomówiącego).

 

Radyjka nie widać gruszka jest na kolanie i wszystko gra.

 

PS. Taki montaz ma tylko sens jak podłączy się głośnik zewnętrzny bo inaczej raczej słabo słychać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za rozwiazaniem całe CB w gruszce. Używam Cobry 75 WXST. Wiem, że jest wielu przeciwników tego rozwiązania ale jest bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek od początku i jedna rzecz rzuca się w oczy. O ile umiejscowienie radia to kwestia modelu (auta i radia), wygody obsługi, bezpieczeństwa użytkownika i samego urządzenia i każdy robi jak mu wygodnie, to nie mogę uwierzyć, że cokolwiek z ergonomią ma wspólnego przewieszenie gruszki przez kolano, kolumnę kierownicy, położenie w schowku itp. Panowie, naprawdę jest to dla Was wygodne? :zdziwko:

Osobiście używam może mało widowiskowego patentu, ale na pewno o niebo wygodniejszego i praktycznego - zapach samochodowy, np AmbiPur pozbawiony "słoiczka" i wycięty tak, żeby można było zamocować gruszkę. Całość wsadzona zgodnie z przeznaczeniem w kratkę nawiewu. Blisko, wygodnie, bez wiercenia i nic się nie wala po aucie. Polecam.

 

Swoją drogą, ciekawe co się dzieje z gruszką położoną na kolanie podczas awaryjnego hamowania lub wypadku... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

no ja z gruszka na kolanie jezdze i jest to bardzo wygodnie. w niczym mi nie przeszkadza, zeby ja wziasc do reki nie musze odrywac wzroku od drogi wiec jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby ja wziasc do reki nie musze odrywac wzroku od drogi

 

to zupełnie jak ja :hyhy:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie leży nad radyjkiem we wnęce pod kierownicą a jak jest duży ruch w eterze to kolano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda fotek nie ma (wrzuce niedługo), ale cb mam przykręcone do tunelu środkowego od strony pasażera. Bardzo dobre rozwiązanie i nie zajmuje sporo miejsca. Zasilanie oczywiście poprowadzone bezpośrednio do akumulatora. Zazwyczaj grucha przewieszona jest przez lusterko, ale jak więcej sie rozmawia to na kolanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w polce pod kierownica i gruche na kolanie albo na tunelu pomiedzy lewarkiem zmiany biegow a radiem.

Teraz zamontowalem w schowku na okulary po lewej stronie pod wlacznikiem swietel.

Mocowanie gruchy - na male wkrety pomiedzy dolna czescia nawiewu a deska tak zeby nie zniszczyc dechy.

Kable na razie prowizorka,bo bede zmienial antene, ale musze poprowadzic ladnie dolem kable i bedzie ok.

 

Ponizej fota (sorki za brud w aucie, byl przed myciem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

a mi sie wlasnie nie chce zmiescic tam moj harry II ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekwawa

Widziałem jeszcze jedno rowiazanie:

 

można znaleźć w necie kieszeń taką jak na tradycyjne radio tyle że z otworem i mocowaniem do CB (do bardziej popularnych)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem jeszcze jedno rowiazanie:

 

można znaleźć w necie kieszeń taką jak na tradycyjne radio tyle że z otworem i mocowaniem do CB (do bardziej popularnych)

 

Pozdrawiam

 

No tak ale, że większość ma w samochodzie radio i ta opcja odpada niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekwawa

No tak ale, że większość ma w samochodzie radio i ta opcja odpada niestety.....

 

Nie wiem jak w B3 ale w B5 jest możliwość zainstalowania 3x DIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności