Skocz do zawartości
rysio

Żarniki xenonowe - firmy, jasności

Rekomendowane odpowiedzi

hee he wyczyscie soczewki w zenonach to bedziecie mieli lepsze swiatlo :hyhy:

 

Opislalem ta czynnosc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a co panowie powiecie na Xenon H7 6000 K, D2S,D2R Zestaw Xenonowy Ksenony?

podobno można włożyć do każdego H7 i w efekcie zabrać sobie jak się zmienia samochód. Zainteresowała mnie wasza dyskusja więc pytanie do użytkowników: ktoś przećwiczył taką zamianę? Zawsze byłem chory na xenony, ale trafiła mi się fajna maszyna bez... Ale dalej lubię mieć jasno przed samochodem niż nie mieć. Proszę o opinie na temat takiej wymiany zwykłych H7 na taki zestaw: na allegro sprzedaje to user ArturSzyty.

Nie podaje linka bo za 3 miesiące będzie do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler, dlaczego chcesz zainwestować w gorszej jakości zestaw, za tą sama kwote sprzedający oferuje przet.Koito+żarówki Philips'a ....problem jednak tkwi w tym, że przy tym co Tobie polecam trzeba trochę pokombinować(ja wiedziałem co trzeba zrobić, to całość łącznie ze zdjęciem plastików zajeła mi ok.30-40minut....po prawej stronie jest strasznie mało miejsca) i najważniejsze wydaje mi się dla Ciebie, to to, że gdy chcę to moge zenony zdjąć w bardzo krótki okres czasu bez uszczerbku dla ori instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE rozumiem?? dlacze sie upieracie na wstawienie ZENONOW do PASSATA 3BG na H7??

 

Przecierz TO sa TYLKO dlugie siwatla !!

ZENONY maja to do siebie ze musza sie rozgrzac kilka sekund zanim zaczna porzadnie swiecic.... a dlugimi sie pstryka ON...OFF...ON...OFF. Przy takiej pracy, ani przetwornice ani palniki za dlugo nie wytrzymaja :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE rozumiem?? dlacze sie upieracie na wstawienie ZENONOW do PASSATA 3BG na H7??

 

Przecierz TO sa TYLKO dlugie siwatla !!

ZENONY maja to do siebie ze musza sie rozgrzac kilka sekund zanim zaczna porzadnie swiecic.... a dlugimi sie pstryka ON...OFF...ON...OFF. Przy takiej pracy, ani przetwornice ani palniki za dlugo nie wytrzymaja :wpale:

_________________

ale o czym Ty mówisz??

My piszemy o zenonach na krótkich, a Ty na długich z jakiej racji?? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pasku zdaje mi się i mijania i drogowe są na H7. Chyba, że mnie ktoś sprostuje i okaże się, że mijania są na H1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE rozumiem?? dlacze sie upieracie na wstawienie ZENONOW do PASSATA 3BG na H7??

 

Przecierz TO sa TYLKO dlugie siwatla !!

 

zuse coś pokręcił kompletnie ;) W soczewkach mamy H7 + H7 ... dlatego tak ładnie się nadają xzenonki do tych lampeczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ładnie ... można zamontować przetwornice i palniki zamiast H7 w soczewkach ale pod żadnym pozorem nie polecam zestawów Made In China. Te przetwornice w tych zestawach to są nieudolne kopie bez jakichkolwiek zabezpieczeń typu ekranowanie i separacja od reszty instalacji elektrycznej auta. Polecam przetwornice firmy DENSO lub jakiekolwiek inne wyciągnięte z auta z ori xenonami. Takie przetwornice posiadają odpowiednie ekranowanie i nie będą się wam dziać cuda z instalacją elektryczna. Najczęściej są to zakłócenia radia oraz CB radia. Słabsze odbieranie stacji oraz zasięg CB ograniczony do 1km + starszne zkałócenia. Znam osobiście też przypadek że przy odpalniu tych chińskich zenonów wariowały wskaźniki w zegarach przez klikanaście sekund aż do momentu ustablizowania i zmniejszenia napięcia na robocze w przetwornicach. Jedyne co godne uwagi to palniki xenon przystosowane do monatażu pod H7 bez żadnych przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax kilka postow wyzej cooler pisal o wstawieniu zenonow do H7..no chyba ze ja cos przegapilem :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boommax kilka postow wyzej cooler pisal o wstawieniu zenonow do H7..no chyba ze ja cos przegapilem
no właśnie do H7, a niby jaką masz żarówke w ori soczewkach, jak nie zwykłą h7??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem przyjemosc rozebrania reflektorow, wyjecia soczewek z obudowy. JAKOS NIE WIDZE MOZLIWOSCI WSADZENIA tam zenonow...zupelnie inne odblysniki no i mechanizm (przeslona) swiatel dlugich. Poza tym nie wiem czy ori soczewki i odblysniki sa przystosowane do AZ takiego strumienia swatla jakie daja zenony !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse czy moje świecą żle ?? przystosowałem nawet mocowanie tych soczewek pod H7 do palników D2S ... jedyne czego nie ma to zmiana ustawienia lustra że w momęcie jak załączają się długie to soczewka też zaczyna świecić wyżej. Poza tym nie widzę różnicy ... no może Twoje teraz świecą jaśniej bo wyczyściłeś soczewki :) niedługo swoje też wyczyszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios...zenony u Ciebie sa zrobione 1 klasa :ok: ... jestes merytorycznie przygotowany do takich prac...elektroniczne wyksztalcenie zobowiazuje :hyhy:

 

...ale jak sam widziales/widzielismy w 90% druciarstwa zenonowego powoduje ze H7 swieci nie tylko plasko na droge ale rowniez "plasko" we wszystkich kierunkach :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się zwłaszcza jak taki zenon jest montowany do lamp odbłyśnikowych ... tragedia, powinni takich łapać, wiązać i taką lampą zenonową swięcić przec całą noc po gałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

Mam już za sobą montaż zestawu pod H7. Jeżeli chodzi o oświetlenie drogi to efekt jest rewelacyjny. Wydaje mi się, że lampy są dobrze wyregulowane i nikogo nie oślepiam. Jeżeli chodzi o przetwornice to nie miałem do tej pory żadnego problemu z instalacją elektryczną w aucie. Pozdrawiam. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość said

Witam,

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem Passata 3B z założonymi xenonami (nieogrinalne tylko założone ponad rok temu przez poprzedniego właściciela). Zaraz po włączeniu świateł (jakąś minutę) wszystko jest ok, tzn świecą ładnie na biało i rozświetlają dokładnie całą przestrzeń przed samochodem. Po krótkim czasie światło robi się coraz ciemniejsze i nie białe tak jak na początku (gdy patrzy się na reflektory to wszystko jest ok nie widać żadnej różowej poświaty) tylko oświetlony obszar robi się ciemniejszy. Jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem Passata 3B z założonymi xenonami (nieogrinalne tylko założone ponad rok temu przez poprzedniego właściciela). Zaraz po włączeniu świateł (jakąś minutę) wszystko jest ok, tzn świecą ładnie na biało i rozświetlają dokładnie całą przestrzeń przed samochodem. Po krótkim czasie światło robi się coraz ciemniejsze i nie białe tak jak na początku (gdy patrzy się na reflektory to wszystko jest ok nie widać żadnej różowej poświaty) tylko oświetlony obszar robi się ciemniejszy. Jaka jest tego przyczyna?

żarniki chińskie poprostu chyba się zużyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o takich żarnikach do B5 FL

Odpuść, i przyjrzyj się tym:

http://olx.pl/oferta/xenon-zarowka-ksenon-palnik-d2s-philips-85122-CID5-ID9sRw7.html#fb9747f0ee

 

Czy to prawda że żeby wymienić trzeba demontować zderzak?

Trzeba wysunąć lampy czyli niestety zrzucić zderzak. :hyhy

 

P.S. Aleś odgrzał mega schaboszczaka. :haha

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności