Skocz do zawartości
rysio

Żarniki xenonowe - firmy, jasności

Rekomendowane odpowiedzi

Masz palniki D2s przerobione na H7 czy D2S??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hejka,

 

Lampy oryginalne xenonki Helli - D2S :) Troche juz zmeczone zyciem ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Brales zarniki od obu ? Ja musze miec 6000k - 4300 po prostu sa dla mnie za zolte - tak je odbieram - moze mam cos spaczone we wzroku ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od obu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Kisila, nie wiem, czy czytales, ale TUTAJ masz cos nie cos o jasnosciach palnikow xenonowych :cwaniak:

Moze sie przyda :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Krawcol - tak pamietam tego posta - nadal nie jestem pewien ktore zarniki kupic - ty cos wybrales w koncu - moze mi cos polecisz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poco przesadzasz. w standardzie masz 4300, 6000 to juz naprawde dobre swiatlo jest. zołtego tam wogole nie widac, wiec nie wiem gdzie masz te przeblyski. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol - tak pamietam tego posta - nadal nie jestem pewien ktore zarniki kupic - ty cos wybrales w koncu - moze mi cos polecisz ?

Nie mialem na razie czasu na zakupy :/

Ale mysle, ze hak juz nadejdzie czas zakupu, to zdecyduje sie na 4300K. Nie zalezy mi na niebieskim kolorze-chce miec jak najwiecej swiatla :)

A tam jest ewidentna roznica miedzy 4300K a 6000K wynoszaca 500lmn... Wszystko masz w moim poscie :cwaniak:

Pozdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mysle, ze hak juz nadejdzie czas zakupu, to zdecyduje sie na 4300K. Nie zalezy mi na niebieskim kolorze-chce miec jak najwiecej swiatla

A tam jest ewidentna roznica miedzy 4300K a 6000K wynoszaca 500lmn...

 

ja własnie kupiłem zestaw 6000k i wedłog mnie swiatło jest ładne ale za bardzo ciemne i zdecyduje sie jednak na 4300k bo te o wiele lepiej doswietlaja droge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

No to teraz zamieszaliscie mi Panowie w glowie .. i to dosc konkretnie ....

Sam juz nie wiem ktore kupic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisila, Kup Philips'a 4300K, a nie się długo zastanawiasz ;)

Tabelka z 206club.net dokładnie pokazuje co w trawie piszczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
No to teraz zamieszaliscie mi Panowie w glowie .. i to dosc konkretnie ....

Sam juz nie wiem ktore kupic

Kisila, Kup Philips'a 4300K, a nie się długo zastanawiasz

Tabelka z 206club.net dokładnie pokazuje co w trawie piszczy

Dokladnie :ok: Wedlug tabelki 4300K daja najwiecej swiatla-bedziesz miec najjasniej przed samochodem. Im wiecej lumenow, tym lepiej :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

W sumie to moze macie i racje - jedno pytanie dodatkowe - poprzednie zarniki ( oryginalne ) swiecily stosunkowo slabo ale na bialo - potem znajomy od którego kupilem auto zmienil zarniki ( tez na 4300) - te swiecily wyraznie mocniej ale za to wyraznie maja przebarwienia zoltego ( w plamie swiatla bialego widac plame zoltego - szczegolnie widoczne na przeciwko bialej sciany w garazu ). Czego moze to byc przyczyna ? Krzywa banka zarnika ? Czy mechanik jak montowal to lapami obmacal i teraz tluszcz sie wypalil ? czy tez podroby i tak maja ?

Chce miec pewnosc ze jak kupie zarniki philipsa - to one beda philipsa - a nie odpadem z linii produkcyjnej....

Najgorsze jest to ze wymiana zarnikow to zdjecie zdezaka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to ze wymiana zarnikow to zdjecie zdezaka :(

kup sobie zwykłe soczewki B5, a wymiana żarówki trwa kilka minut(trzeba przeelutować 2 kabelki) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Boommax - mam nadzieje ze to bylo w kategorii zartu - to nie byloby rozsadne zamieniac bixenony helli na zwykla soczewke ....

//a jakby inaczej :D....jak narzeka na zdejmowanie zderzaka, to dałem mu alternatywę-boommax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to moze macie i racje - jedno pytanie dodatkowe - poprzednie zarniki ( oryginalne ) swiecily stosunkowo slabo ale na bialo - potem znajomy od którego kupilem auto zmienil zarniki ( tez na 4300) - te swiecily wyraznie mocniej ale za to wyraznie maja przebarwienia zoltego ( w plamie swiatla bialego widac plame zoltego - szczegolnie widoczne na przeciwko bialej sciany w garazu ).

 

Masz tutaj jak wyglądają żarniki Philips 4300K od gościa, którego podałem Tobie kilka postów wyżej

02082007372zf3.th.jpg

02082007373cj8.th.jpg

 

Lewa strona xenon, prawa zwykła H7 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

No i swieca bardzo ok - w sensie rowno i z dobrym rozkladem - przynajmniej na zdjeciu ...

Tak czy inaczej moje swieca gorzej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Kolezanki i Koledzy :cwaniak:

Spotkalem sie jakis czas temu z palnikami D1S... Jaka jest roznica miedzy nimi a D2S, ktore nadaja sie do oryginalnych Bi-xenonow do 3BG :?:

Kiedys gdzies przewinal mi sie artykul o D4S, ale to juz zupelnie inna bajka montowana w Lexus'ie...

Ale wracam do pytania-jaka jest roznica miedzy palnikiem D2S a D1S :?::zdziwko:

 

EDIT//

Znalazlem informacje, ze D1S ma zintegrowany zaplonnik/starter, a D2S to goly palnik/zarowka... Czy jeszcze jakies roznice sa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT//

Znalazlem informacje, ze D1S ma zintegrowany zaplonnik/starter, a D2S to goly palnik/zarowka... Czy jeszcze jakies roznice sa :?:

Z tego co pamiętam to chyba nie, po za tym, że D1s są montowane do np.Audi A6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności