Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec założyłem czujniki parkowania co polecił FEDWO zajebiaszcze nie ma błedu zarówki polecam

 

No super! Trochę roboty jest, ale efekt jest tego wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec założyłem czujniki parkowania co polecił FEDWO zajebiaszcze nie ma błedu zarówki polecam

 

Opisz jak i czym wierciłeś otwory na czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego zestawu jest dołączone odpowiednie wiertło. Otwór jest idealnie dopasowany do czujnika. Dokładane czujniki maja lekko wystający "kołnierz", który zasłoni ewentualne niedoskonałości krawędzi wywierconego otworu.

 

Przy okazji: Marcin, wielkie dzięki za Ringi! Dzisiaj pokazałem je żonce i wyraźnie była zadowolona!!! Czego to nie robi się dla kobiet:fajny

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz kolega odpowiedział jest w komplecie tylko nie był zdejmowany zderzak no i troche to trwało około 5 godz.ale warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcie zderzaka to 20 minut.

Zrekompensowało się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że podepnę temat: posiadam nieoryginalne czujniki z centralką o symbolu: 28F5. Czy posiada ktoś jakiś schemat do takiej centralki, żeby moi "spece" mogli się tym zająć..nie będę dodawał ze czujniki nie chodzą i narazie nie wiadomo dlaczego. Oczywiście nie widać ich na kompie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno było by szybciej nie ja to zakładałem kolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie odczucia na temat takiego czegoś? :)http://allegro.pl/super-zestaw-monitor-lcd-7-kamera-cofania-i1540087281.html Warto to kupować czy znacie jakąś lepszą opcję z kamerką cofania? Powiem tylko, że posiadam navi VW MFD2 DVD.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakis czas byl spoks z pipczeniem parktronika ,ale znowu sie pojawia .

Zdejmowanie grila juz opanowane ,obydwa czujniki z zewnatrz nie mialy juz powloki chromowej . Po wyjeciu z grila i z gumek chrom w okolo czujnika odpadal ,a pod nim byl taki bialy proszek .

 

STA60159.JPG

 

Tak jak myslalem pipczenie jest przez srodkowy lewy ,siedzac w aucie . Po zimie pod jego powloka byl taki gesty plyn ,ktory zmienil sie w bialy proszek . Tak mi sie wydaje ze to sol tam sie zebrala .Napeczniala powloke zerwalem i wyczyscilem z tej substancji ,lecz to nie pomoglo . Odziwo srodkowy prawy tez nie ma powloki ,nawet byl mazniety lakierem i dziala OK . Wiem bo kolega sprawdzal fejsem i wywala tylko srodkowy lewy ,moze po wyjeciu obydwu i wyczyszczeniu ,teraz pipczenie bedzie z powodu obydwu ,tego nie wiem .Czujniki maja date ,sa od nowosci auta ,wiec troche polataly .

 

 

STA60209.JPG

 

Musze wymienic obydwa chromowe ,macie jakies sprawdzone ,niezadrogie aktualne zrodlo ? Chcialem jeszcze zapytac o jakim oznaczeniu kupic najlepiej ,zamiast obecnych 3C0 919 275 K ,bo z tym numerem to pewnie juz nie robia .

 

Od tylu na obydwu czujnikach ,tam gdzie trzymaja je te noski ,widac takie pekniecia ,gulke i mala dziurke ,czy tamtedy poszla do nich woda , czy to normalne ?

 

STA60211.JPG

 

Czy ktos wie do czego te otwory w mocowaniu czujnikow sa ?

Jakies takie dziwne ,w jednym inaczej sa rozmieszczone i w kolejnym tez .

Tak wygladaja jakby byly gwozdziem robione .

 

STA60201.JPG

STA60203.JPG

 

A ten numer dotyczy kostki .

 

STA60143.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania orginał nowe skrajne uchwyty p assistance z salonu aso wraz z tasmą przylepną koszt pary 50 zł plus wysyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów wie jaki numer ma oryginalny moduł parkowania, podobno też pasuje ze skody. Zapomniałem dodać, że potrzebuję moduł do OPS.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem, w ASO powiedzieli mi że wymienia się dwa lub cztery sztuki ja mam z przodu cztery sztuki a szwankuje lewy skrajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym panom z servisu do końca nie wierzył :) dziś w 15min wymieniłem 2 chromy i wszystko działa dla zainteresowanych mogę podać namiary skąd brałem ai chętnie dowiedział bym się też czegoś o OPS Co trzeba dołożyć do RDC 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak nie mam wyjścia 12V w bagażniku to skąd wziąć zasilanie do centralki?? czy w wiązce, w której biegnie kabel do wstecznego jest kabel zasilający??

 

p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd wziąć zasilanie do centralki??

Zorientuj się, jaką moc pobiera centralka, u mnie były to ~3 Waty. Jest to tak mała moc, że podpiecie pod swiatło cofania nie powoduje żadnych nastepstw. Wszystko co potrzebne jest do podpięcia, znajduje się w prawym boczku bagażnika.

Aha, jeżeli twoja centralka bierze większe ilości prądu, będziesz musiał zasilanie zbocznikować przez dodatkowy przekaźnik. Jest to proste, jak bedziesz potrzebował pomocy daj znać.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam wyjścia 12V w bagażniku

Popatrz no dokładniej, powinieneś mieć gniazdo zasilania 12V w bagażniku, po prawej stronie na boczku. Być może, że to gniazdo nie będzie potrzebne. SPRAWDŹ jaki pobór mocy mają czujniki cofania. Jest to kluczowe, bo być może nic nie trzeba będzie kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie centralka Valeo pobiera <300mA,czyli około 3,6 W. Czy będzie sygnalizacja przepalonej żarówki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy będzie sygnalizacja przepalonej żarówki??

Nie będzie. Już Ci napisałem na prw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, Twoja centralka nie powinna powodować błędów w sygnalizacji przepalonej żarówki. Jednak powinieneś być przygotowany na najgorsze, to zamieszczam "szybki schemat" podłączenia z bocznikowaniem żarówki.

bocznikowanie przeka?nikiem.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czujniki wymienione .

 

Stare chromy nr. 3C0919275K.

 

Kupione tu http://allegro.pl/show_item.php?item=1557506625.

 

Dostepne byly :

3C0919275K ,3C0919275N,3C0919275J - informacja z ASO ,zamiast K moze byc N natomiast J nie . Wzrokowo sa identyczne ,podobno parametry moga miec inne . Jakie nie wiem ,moze na inne odleglosci ustawione .

 

Choc inni tu http://allegro.pl/show_item.php?item=1553003926 pisza ,ze J K i N to to samo , jaka prawda nie wiem .

 

N dziala OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności