Skocz do zawartości
Gość MMarcu

Odgrzybianie klimy

Rekomendowane odpowiedzi

to jest do wnętrza kabiny i kanałów a nie do całej klimy

a w jaki sposób chcesz tym "wyczyścić" osuszacz praownik lub inne elementy klimy

Panie kolego jak chcesz wyczyścić osuszacz?? Jak dla mnie osuszacza się nie czyści tylko wymienia co jakiś czas. Odsyłam do lektury:

http://klimatyzacja-samochodowa.net/

Czyści się kanały nawiewów, parownik itp. W tych elementach najczęściej gromadzi się woda (wilgoć), która jest przyczyna wytwarzana się grzybów a co dalej idzie nieprzyjemnego zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega pomylił pewnie parownik z osuszaczem.. zdarza sie..

 

u mnie nie dało się wyczyścić parownika inaczej jak przez wymontowanie, mechaniczne wyczyszczenie i po składanie wszystkiego do kupy - teraz jest różnica.. przy okazji wymieniłem klimę na klimatronik - to jest dopiero różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko odnośnie odgrzybiania klimy. znalazłem na allegro takie oto preparaty:

http://allegro.pl/item1017893976_carplan_odgrzybiacz_klimatyzacji_promocja.html

 

http://allegro.pl/item1017988665_profesionalny_odgrzybiacz_z_atestem_kent_300ml.html

 

jeden rozpyla się w samochodzie a drugi jest w postaci pianki no i nie wiem czy do kratek się go rozpyla czy tam gdzie filtr kabinowy ale to w późniejszym czasie będzie potrzebne.

 

który z nich polecacie? który będzie lepszym zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio uzupełniałem czynnik chłodzący i zacząłem wypytywać gościa z warsztatu o środek, który zakupiłem do odgrzybiania - wurth. Usłyszałem od niego, że nie powienienem tego używać do klimatronica, bo tam są elektroniczne klapy i może to im zaszkodzić. Do manuala jak najbardziej. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w passacie B5 FL znajduje się odpływ kondensatu pod samochodem? jak się do niego dobrać? Chciałbym go przepchać i rozpylić preparat WURTHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast nie polecam preparatu "Atas Clim". Szczególnie tego o zapachu "leśnym". Co prawda sam środek może i dobry, bo nie śmierdzi mi już z nawiewów zapachem grzyba (czyli takie jakby pety od fajek), ale teraz za to mam wyziew z kratek jak z publicznego kibla na PeKaPe, albo jakbym miał dwa miliony chińskich choinek "Wunderbaum" pochowanych w kabinie. Wietrzyłem auto, klima pracowała na gorąco i na zimno, wentylator mieszał cały dzień - dalej jak wsiadam do wozu to muszę pierwsze kilka minut się aklimatyzować.

Brat w swojej BMW zapodał środek K2 - i jego zapach jest rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima powinna byc odgrzybiana co roku po zimie, ja robie w ten sposob ze co drugi rok odgrzybiam w serwisie (nikt tego lepiej nie zrobi) a co drugi rok samemu. Kupuje srodek bezobsługowy. Wlaczasz klime na maksa, zamykasz obieg i stawiasz srodek w tym miejscu gdzie wentylacja zasysa powietrze z kabiny i odpalasz puszke. Oczywiscie wychodzisz z auta i go zamykasz. Po 10 - 15 min akcja zakonczona. Taki srodek kosztuje ok 25zl. Mozna tez srodek wpuszczac od strony filtra kabinowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(nikt tego lepiej nie zrobi)

 

Nie podzielam Twojej niezachwianej wiary w ASO - jest wiele miejsc, gdzie usługę wykonają lepiej.

 

Kupuje srodek bezobsługowy. Wlaczasz klime na maksa, zamykasz obieg i stawiasz srodek w tym miejscu gdzie wentylacja zasysa powietrze z kabiny i odpalasz puszke.

 

Tzw. "granat" nie jest IMO optymalnym pomysłem ze względu na ograniczoną możliwość penetracji najbardziej zagrzybionej części, czyli parownika. Poza tym nie należy tego robić przy włączonej klimie, ponieważ wytwarza się wtedy warstewka szronu na parowniku ograniczając dostęp do warstwy grzyba.

 

IMO najbardziej optymalnym sposobem jest wtryśnięcie srodka na pracujący wentylator nawiewu, po zdjęciu filtra ppyłkowego, w trybie ECONO. Penetracja środka jest wystarczająca i nie ma dużo pracy. Można też zdemontować schowek (7 śrub) i wentylator (3 śruby), wtedy parownik widać jak na dłoni. Jednak pracy jest sporo.

 

Jeszcze jedno: bezwzględnie warto dbać o regularne wymiany filtra. U mnie, pomimo dziesięciu lat eksploatacji, parownik nie jest brudny, wygląda jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio znalazłem super firmę która robi usługi usuwania grzyba i przykrych zapachów z samochodu i klimy chyba też. Tzw Ozonowanie trwa 30 minut koszt to 80 zł ale warto raz że czuć Świerze powietrze to i zapach papierosów zniknął podobno na zawsze.

Firma to Ozon Fresh gdzieś koło Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie klimy. mam Climatronic i pryskają mi kropelki wody obok wyświetlacza tego climatronic. Dzieje sie jak włącze AUTO. Czyżby to koniec freonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita mam też problem kupiłem niedawno auto i dziwny zapach w nim jest ,z klimy i z nawiewu nic nie czuć ,czy to początki grzyba w klimie .Chcę sprawdzić ten środek może ktoś go używał i jakie ma spostrzeżenia

http://moto.allegro.pl/item1032206567_bezinwazyjne_odgrzybianie_klimatyzacji_hit_sezonu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wita mam też problem kupiłem niedawno auto i dziwny zapach w nim jest ,z klimy i z nawiewu nic nie czuć ,czy to początki grzyba w klimie .Chcę sprawdzić ten środek może ktoś go używał i jakie ma spostrzeżenia

http://moto.allegro.pl/item103220656...it_sezonu.html

 

 

Jak byś trochę poczytał posty wyżej, to nie zadawałbyś takiego pytania!!!

 

Jeszcze raz zobacz co napisał maciej__W i się dowiesz,że ten środek jest do d..y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę byłem na ozonowaniu.

Natchnął mnie Krzych01.

http://www.ozonfresh.pl

Po zabiegu trochę dziwnie pachniało i od razu poznałem tez zapach z basenu, gdzie woda jest ozonowana (+ chlorowana).

Dzisiaj jest już ok, nawet nos wsadziłem do kratki i świeżynką pachnie.

Zapach papierosów też zlikwidowany (na pewno wróci bo nadal palę).

Edytowane przez Paluch64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosztuje 60zł , zabieg trwa 60 min , pracownik włącza urządzenie wewnątrz pojazdu z załączonym silnikiem i włączonym nawiewem na max. Po tym czasie należy wywietrzyć dokładnie wnętrze i po ozonowaniu. Pozdrowienia.

 

byłem u kolegi w warsztacie (50 zł) za obsluge...zrobił to w 30 minut oczywiście na włączonym silniku i włączonym nawiewie w zamkniętym obiegu....urządzenie te ozonuje powietrze i skutecznie zabija wszelkie grzyby i zarazki....

 

nie wygląda piorunująco ale chyba działa bo u mnie nic nie śmierdzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACTINA

Ciekawe czy to cena dla "kolegi" no bo znacznie taniej niż ja (79zł za 30 min).

Urządzenie coś w wymiarach wys 15/ szer 15/ długość 50. Na górze ze 2/3 przełączniki i diodowy wskaźnik zadanego czasu.

Opcje ustawienia klimy takie jak u Ciebie.

Z nudów przez 30 min rozmawiałem o usłudze i okazało się, że popularna jest w domach i mieszkaniach do usuwania prawdziwków i obcych zapaszków (pod warunkiem usunięcia źródła, np woda pod dywanikiem). Nie dzisiaj mi mówić o skuteczności ale porównanie do puszek to jak 90/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te środki MOIM ZDANIEM są do d.... W zeszłym roku "odgrzybiałem" (teoretycznie) takim środkiem w sprayu i tylko wstydu się najadłem kiedy pojechałem do gości serwisujących klimy samochodowe w celu sprawdzenia poprawności działania i stanu płynu. Spytali mnie czy mają robić odgrzybianie? Ja na to, że nie bo kupiłem spray i to zrobiłem. Spytali mnie czy zgadzam się na to żeby mi sprawdzili (nieodpłatnie) stan odgrzybienia. Zgodziłem się. Wyjeli jakiś płyn, odczynnik czy coś i zaczeli sprawdzać. Przez główny wlot powietrza po wyjęciu filtra na jakąś pałeczkę pobrali osad z kanału dolotowego powietrza i dodali to do tego odczynnika, i w tym samym czasie dali mi ulotkę do poczytania jak to działa (ten środek). Po chwili zabarwiło się to na jakiś tam kolor, nie pamiętam jaki i pokazało ogniska grzybów. Wierzę w ten środek bo mają coś takiego u mnie w pracy w laboratorium nawozów i to DZIAŁA. Poprosiłem ich o odgrzybianie (przez azotowanie) i to naprawdę działa. W kabinie była mucha, bo to lato było, po dziesięciu minutach nie musiałem jej już ganiać. Sama padła. Tak więc koledzy teśrodki to KANT, który w kanałach klimy zostawia tylko pachnący osad. I TYLE.

Edytowane przez latinoo_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, mam poważny problem.

Chciałem zaoszczędzić na serwisie klimy, więc kupiłem za 25 zł papierowy filtr kabinowy i środek odgrzybiający z rułką który tak jak pare stron wczesniej pisaliście wpsikuje sie w pusty pojemnik z filtrem zamyka go a następnie w środku w każy wylot i włącza klime na ful...

I tu problem bo nie potrafię wymienić filtra kabinowego., odkręciłem jedną śrubkę wieczka które tylko wystaje i wyciąłem stary filtr ale nie potrafię założyć narzazie wieczka bo przeszkadza mi czarna blaszana (nie wiem jak to nazwać) okapnica z pod szyby. Czy ktoś wie czy ją można zdjąć?? z tego co mi sie wydaje bo mocno przylega do szyby prawdopodobnie jest na jakimś fabrycznym kleju lub silikonie. Proszę o szybką odp.

 

---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

 

prosze o pomoc jak tego ie poskręcam to jutro nie wyjade do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc koledzy teśrodki to KANT, który w kanałach klimy zostawia tylko pachnący osad. I TYLE.

Popieram w całej rozciągłości. Prawdziwe preparaty do odgrzybiania śmierdzą, ale są skutecznie o ile nie jest już za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na odgrzybianiu klimy ozonem, w jednym samochodzie już śmierdziało bo dawno nie było robione, gościu włożył taką małą skrzynkę na kablu do samochodu obieg zamknięty 30min. następnie filtr kabinowy wyjąć i 15 min w filtr rurką i czuć świeżość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz koledzy jedno pytanie- czy w ogole jest sens profilaktycznie czyscic klimę jesli nic nie smierdzi przy jej używaniu ?!

Moim zdaniem nie, raczej powinno sie interweniowac dopiero kiedy zacznie pojawiac sie smród, przykry zapach itp z Waszej klimy.

Ja na razie nie stosuje tego "cudownego"praparatu bo klima działa super,ale oczywiscie każdy robi jak uważa, moim zdaniem nie jest to potrzebne kiedy klima jest sprawna mam na mysli tu że nie pojawia sie przykry zapach !!!!

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie co Wy sądzicie na ten temat !!!!

 

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

 

a kiedy pojechałeś na ten przeglą, odgrzybianie to juz smierdziało u Ciebie z klimy ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności