Skocz do zawartości
Gość MMarcu

Odgrzybianie klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MMarcu

Czy ktoś wie, w jaki sposób odgrzybia sie klimę w B5 (2002) - podobno wystarczy kupić specjaly środek w sprayu ale co dalej?

 

EDIT by kubelt - zmienilem oznaczenie modelu i przenioslem do odpowiedniego dzialu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest dla passata B5 ale IMHO w B6 wszystko bedzie tak samo. Przepis wziety z http://www.passat3b.de/, pozwolilem sobie przetlumaczyc:

"Wstrzyknac srodek do czyszczenia ukladu klimatyzacji w kazda kratke wentylacyjna w kabinie a nastepnie otworzyc maske i wyciagnac filtr kabiny (jak nie wiesz jak to daj znac, wytlumacze). Wlaczyc silnik oraz klimatyzacje, ustawic ja na 25 stopni gdyz inaczej przelaczy sie na obieg zamkniety i nie osiagniemy zamierzonego efektu. To, co pozostalo ze srodka do czyszczenia klimy po wpuszczeniu do kratek wentylacyjnych wstrzyknac w strone zoltego wentylatora za miejscem filtra kabiny. Po oproznieniu puszki pozostawic klime pracujaca w trybie ECONO przez jakies 5 minut by wszystko sie wysuszylo. Skrecic wszystko do kupy i cieszyc sie ze swiezego powiewu :-)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

Dzięki, na pewno wypróbuję Twój przepis. A możesz przybliżyć gdzie jest ten filtr kabiny, bo nie wiem. I jeszce czy masz do polecenia jakiś konkretny środek do czyszczenia czy to wszystko jedno generalnie (pytam, czy np. po niektórych nieprzyjemnie pachnie :shock: a po innych spoko 8) ?). Wyjeżdżam za tydzień za granicę i zastanawaim się, czy warto przed robić taki manewr, czy lepiej na tydzień nie bo nie wywietrzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

Zastosowałem się do wskazówek Kubelta i jest OK. Generalnie proste. W takim Pasku trzeba tylko wiedzieć jak dostać się do filtra kabiny, a jest to proste, wystarczy zdjąć podszybie (odpina się uszczelkę wzdłuż podszybia i się je wyciąga po prostu). Po wyjęciu filtra widać już żółty wentylator i można działać zgodnie ze wskazówkami Kubelta. Polecam wszystkim, bo środek w sprayu można kupić nawet za 14,99 (taki kupiłem w supermarkecie Carrefoure :), nazywa się Wiper, nie miał rurki, ale wykorzystałem rurkę czerwoną z WD-40), widziałem też w sklepach przy stacjach obsługi za 50-60 zł. Taka usługa kosztuje od 100 do 150 zł a jak mój kolega skorzystał to stwierdził, że pewnie jak by sam rozpylił i nie żałował środka, to efekt byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ostanio bylem nabic klime i..porozmawialem na temat odgrzybiania tego przydatnego urzedzenia.Robil mi to moj kolega,wiec raczej mi nie sciemnial.Z preparatami do fukania psikania to jest tak ze,to sa raczej odswiezacze :? Aby totalnie zrobic tak jak powinno to byc trzeba rozebrac caly kokpit wyciagnac chlodnico-nagrzewnice i wyczyscic (jak to okreslil)caly sciek.Moj wniosek jest taki ze w serwisie za 150zl.nabijaja nas w butelke :evil: Dowiedzialem sie w jaki sposob uniknac smrodziku...banal w zimie trzeba raz na miesiac uruchomic klime na maxa tak na 10 minut i latem nieprzyjemny zapach bedzie tylko wpomnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem :) że nawet jak na klimie sie nie jeĽdzi ( bo np komuś szkodzi-znam kilka osób ... ) to trzeba przynajmniej raz w miesiacu klime właczyć na maxa na kilka minut... bo inaczej bedzie sajgon ;) i po klimie..

 

PS odnośnie podszybia... ma ktoś moze z was namiary... na taka plastikowa "polke" ktora od wersji 2001 jest w pasku w "komorze deszczowej" ?? Tam gdzie jest aku i płyn od hamulców... w 2001 jest taki patent :) Zastanawiam sie czy to przypadkiem nie jest lepsze dla auta jak tam mu sie tak normalnie nie leje woda ?? Jak to pierwszy raz zobaczyłem to prawie noz mi stana w gardle że tam tak sie leje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde byłem setki razy na tej www :) i ani razu nie zwrocilem na to uwagi :D Dziex POZDRO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

Generalnie takie odświeżenie też eliminuje jakieś grzyby a więc za cenę ok 14 zł warto taką operację wykonać. U mnie praktycznie nic nie capiło, zrobiłem to mając an uwadze bardziej ubicie ewentualnych grzybów czy ich zaczątków (po 2 latach). A co do robienia tego w serwisie to zgadzam się, że nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo jeszcze odgrzybiania to w te miejsca nawiewu na nogi tez wpuszczalisice?? w przednie i tylnie rurki ?? Czy tylko w te kratki w konsoli ? i po bokach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

ja psikałem w kratki w konsoli przedniej, w środku i po bokach, pod siedzeniami nie psikałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinity

ja chcialam tylko stwierdzic że gdy temperatura spadnie poniżej 7 *C to nie uruchomi się chłodzenie z klimatronika więc ten 10 minutowy sposob to chyba nieporozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do odkażania klimy polecam nie aerozol a piankę w spraju. Jest troche droższa ale za to skuteczna, lepiej się rozprowadza. Ma też specjalną rurkę z głowiczką na końcu. Ja w swoim autku (b5) aplikowałem ten środek przez nawiew klimy po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego. Zresztą na pojemniku jest wszystko dokładnie opisane, po polsku również. Dla zainteresowanych mogę podać nazwę tej pianki. Działa świetnie. Polecam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych mogę podać nazwę tej pianki. Działa świetnie. :))

 

Jakbyś mogł to byłbym wdzieczny... u mnie co prawda jeszcze nic nie czuc (no moze przy uruchomieniu przez pierwsze pare sekund, ale minimalnie) ale przed zimą jeszcze bym to klimkę przeczyścił

 

Pozdrawiam

Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

Co prawda to nie mój cytat, ale ja użyłem piankę Wiper Active Cleaning by bottari - odświeżacz do klimatyzacji (cytuję co jest napisane na puszce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i podaję nazwę tego środka: AIRO CLEANER firmy CRC. Łatwo go poznać, bo na opakowaniu ma zdjęcie climatronica :) Firma ma stronę w necie, podaje adres www.crcind.com[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passatwv

Tutaj montaz http://www.passatplus.de/umbauten/wasserkasten/wasserkasten.htm

Czy ktos z was moglby to przetlumaczyc a zwlaszcza chodzi mi o to ze nie mogezdjac tej plastikowej półki i nie mogę wyjąć akumulatora. Po prostu nie miesci sie w otworze i trzeba zdjąć tą półke plastikową. Tylko jak? A tak nawiasem jaki byście polecili aku do 1.9 tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spojrz moze do naszego warsztatu :)

 

[ Dodano: Nie Lis 27, 2005 10:12 am ]

Bede dobry grupowicz i dam ci linki bezposrednie bo widze, zes nowy :)

http://warsztat.vw-passat.pl/wycieraczki.html

http://warsztat.vw-passat.pl/kons_wycier.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz uszczelkę komory silnika od strony szyby i wówczas zdemontujesz ten plastik pod szybą

Tutaj montaz http://www.passatplus.de/umbauten/wasserkasten/wasserkasten.htm

Czy ktos z was moglby to przetlumaczyc a zwlaszcza chodzi mi o to ze nie mogezdjac tej plastikowej półki i nie mogę wyjąć akumulatora. Po prostu nie miesci sie w otworze i trzeba zdjąć tą półke plastikową. Tylko jak? A tak nawiasem jaki byście polecili aku do 1.9 tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

czy ktoś ostatnio kupował jakiś odgrzybiacz,np. na Allegro???Podajcie jakiś dobry i sprawdzony odgrzybiacz..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności