Skocz do zawartości
Gość MMarcu

Odgrzybianie klimy

Rekomendowane odpowiedzi

byłem przedwczoraj na oczyszcaniu układu klimatyzacji, facet oczyścił niby parownik, wymienił jakiś zawor (rzeczywiscie był zabity) i nabił ponowni klimatyzacje czynnikiem. W ten sam dzień wspaniale chłodziło i przestało wreszcie śmierdzieć, ale za to na drugi dzień kicha, włączam klimatyzację a tu leci mi ciepłe powietrze. za jakiś czas usłyszałem syczenie spod maski, wydaje mi się że dochodziło z tych rurek od układu kimatyzacji. Czy to możliwe że gość troszke przesadził z ciśnieniem i wysadziło jakąś uszczelkę i poleciał czynnik? dodam że jak włącze klime zaczyna za chwileczke wskakiwać na kolejny bieg wiatraków, powietrze ostro zapiernicza, ale ciepłe powietrze leci z kratek wentylacjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

poszlo mi 1,5 butelki piankowego srodku (plak i Kcos), psikalem w wyloty przy wylaczonej klimie, przy wlaczonej w obiegu zamknietym we wlot pod nogami pasazera, gdzies tam od strony filtru p.pylkowego probowalem ... i capi.. nawet gorzej bo poza skarpetami wali teraz "perfumami" (chyba wiodacy skladnik tych g... piankowych "odswiezaczy" po 20cosPLN to "perfumy" + pianka po goleniu)

za to niecale pol butelki poszlo na inne moje auto gdzie byl dostep do parownika -> pelny sukces (wali tylko perfumami)

Z moich doswiadczen wynika ze trzeba dostac sie do parownika albo probowac porzadniejszych srodkow (wurth? - on nie jest piankowy chyba?)

Da sie w tym aucie jakos do parownika dostac bez robierania polowy tapicerki? Moze przeciskac jakos cienki wezyk pomiedzy skrzydlami wiatreaka czy cos w tn desen - wolalbym jednka widziec co czyszcze...

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc,

poszlo mi 1,5 butelki piankowego srodku (plak i Kcos), psikalem w wyloty przy wylaczonej klimie, przy wlaczonej w obiegu zamknietym we wlot pod nogami pasazera, gdzies tam od strony filtru p.pylkowego probowalem ... i capi.. nawet gorzej bo poza skarpetami wali teraz "perfumami" (chyba wiodacy skladnik tych g... piankowych "odswiezaczy" po 20cosPLN to "perfumy" + pianka po goleniu)

za to niecale pol butelki poszlo na inne moje auto gdzie byl dostep do parownika -> pelny sukces (wali tylko perfumami)

Z moich doswiadczen wynika ze trzeba dostac sie do parownika albo probowac porzadniejszych srodkow (wurth? - on nie jest piankowy chyba?)

Da sie w tym aucie jakos do parownika dostac bez robierania polowy tapicerki? Moze przeciskac jakos cienki wezyk pomiedzy skrzydlami wiatreaka czy cos w tn desen - wolalbym jednka widziec co czyszcze...

Przemek

 

przemek4net ; Znacznie skuteczniejsze jest odgrzybianie w specjalistycznej firmie , niż stosowanie środków w sprayu . Cena niewiele wyższa lub zbliżona do ceny środka Wurth.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze nie na temat,ale czy ktos moze mi powiedziec ile moze kosztowac skraplacz klimatyzacji do mego autka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki ze nie na temat,ale czy ktos moze mi powiedziec ile moze kosztowac skraplacz klimatyzacji do mego autka?

 

pawelb6 ; Skraplacz klimy nr kat. 3B0 260 401 cena 380zł ;)

 

http://www.czesci.v10.pl/skraplacze,klimatyzacji,volkswagen,passat,p49006.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za zamiennik jakiś skraplacza z InterCarsa płaciłem 180PLN i dziala jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzięki,dzisiaj podjade do fachowca zobaczymy za ile mi sprzeda i czy napewno trzeba go wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten skraplacz zazwyczaj trzeba wymieniac gdy byl narażony na działanie wilgoci np: w przypadku gdy miales rozszczelniony układ, zero czynnika przez dłuższy czas. Jak kupisz nowy to nie odtykaj dwóch otworów w tym skraplaczu. Powinno się je dopiero odetkać bezpośrednio przed montażem, ze wzgledu na jego budowe skraplacz chłonie wilgoć bardzo szybko, zawilgocony nie będzie poprawnie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to niecałe pol butelki poszło na inne moje auto gdzie byl dostep do parownika -> pelny sukces (wali tylko perfumami)

 

No właśnie u mnie tez śmierdziało, przeczyściłem plakiem i jest ok. Ale czuć sam zapach. Plak odkażający byl o zapachu leśnym bo innego nie mieli. Teraz śmierdzi strasznie w aucie tym niby "zapachem" ktory kojarzy mi sie tylko z zapachem toaletowym. Da sie jakos usunac ten zapach? Jak nie to może ktos wie z doświadczenia ile sie bedzie utrzymywal? Glowa az od niego boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzybianie plus czyszczenie ozonem całego wnętrza auta w norauto kosztuje 55zł i usługa jest warta tych pieniędzy. W sumie nabicie (poprzedniemu właścicielowi się nie chciało i wiem, że to prawda), odgrzybienie i czyszczenie ozonem ksoztuje tam porównywalnie do takiej usługi u mojego znajomego, tylko on używa jakiegoś kosmicznego środka chyba w płynie, bo podłącza do wlotu obiegu wewnętrznego coś, co wygląda jak nebulizator (ciężcy astmatycy wiedzą o co chodzi ;) ) i dokręca tam buteleczkę z środkiem.

Efekt podobny, cena podobna, choć wnętrze samochodu ma trochę inny zapach. Ale ani tu ani tu nie śmierdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarface

Byłem przedwczoraj w Norauto,odgrzybianie klimatyzacji 69pln,czyszczenie ozonem 99pln,diagnoza gratis,ogólny przegląd klimatyzacji z napełnieniem179pln i terminy na tydzień w przód,osobiście kupiłem nowy filtr kabinowy + odgrzybiacz w sprayu do którego poidchodziłem z pewnym dystansem ale dało radę i teraz elegancki chłód idzie z klimatyzacji bez zbędnych zapaszków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś schemat tuneli biegnących pod podłogą i wychodzących pod fotelami? bo staram sie zlikwidować smród w aucie... ale nie moge znaleźć przyczyny... dodam ze z wentylatorow czuć świeże powietrze... w jednym miejscu widać małe zmoczenie ... ale bardzo stare ... i juz suche ... jak zagladalem do tuneli wo wyciągnołem troche karmy dla psa (poprzedni właściciel. 6 godzin sprzatalem sierść) i wydaje mi sie ze jest tego tam wiecej... bo po paru dniach odświeżania wszystkiego smród powrócił ;/

 

Wymiotować sie chce.... a niedługo bede zmieniał welur na skóre z alcantrą wiec, chce przy okazji zajrzeć pod podłoge.

 

Schemacik bardzo by mi ułatwił pracę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś schemat tuneli biegnących pod podłogą i wychodzących pod fotelami?

Schemacik bardzo by mi ułatwił pracę ;)

 

Poniżej układ "wentylacji podłogowej"; elementy # 30-32.Powodzenia.;)

Do elementu 33 jest dołączony element 32 który rozdziela nadmuch bezpośrednio na stronę lewą/prawą

 

b5wentylacjatunelty.th.pngb5wentylacja.th.png

 

EDIT

 

Na poniższych rys. jest to samo w szczegółach.

Element #9 - kierownica powietrza na nogi oraz elementy #20-25 to kanały rozprowadzające powietrze pod przednie fotele. #20 i #21 są połączone z #9 od przodu przy śrubce #8 (rys 1).

 

b5klimakierownicapowiet.th.pngb5klimakierownicapowiet.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ... a masz może schemacić od miejsca ktore pokazałeś do rozdzielenia na lewą i prawą stronę ? byłbym bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzy pod dywany może jest woda-wilgoć jak jest sucho to wypierz dywany waniszem na

mokro ściągnij wodę odkurzaczem piorącym powinno pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje ze zabiore sie zato jak rozpruje całe wnętrze

 

bo zamierzam kupić skóre z alkantrą... (sportowe siedzienia) ... a na darmo nie bede rozbierał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam granaty forche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0lo

Ma ktoś może zdjęcie ukazujące miejsce filtra kabinowego i wentylatora? Nie wiem za bardzo jak tam się dostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może zdjęcie ukazujące miejsce filtra kabinowego i wentylatora? Nie wiem za bardzo jak tam się dostać...

 

Rysunki są zamieszczone - przewiń w górę; mój post#133.

Filtr znajdziesz na podszybiu (na rys element 47), silnik dmuchawy (rys. element 10)w kabinie za schowkiem przed pasażerem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może zdjęcie ukazujące miejsce filtra kabinowego i wentylatora? Nie wiem za bardzo jak tam się dostać

 

Jal otworzysz maskę to filtr znajduje się po lewej stronie przy podszybiu (patrząc od przodu samochodu) umiejscowiony jest w takiej jakby szufladzie przykryty plastikiem, który jest przymocowany jedną śrubką zakręcaną śrubokrentem (gwiazdka), a wentylator znajduje się pod filtrem kabinowym.;)

 

 

spóźniłem się;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności