Skocz do zawartości
Gość MMarcu

Odgrzybianie klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość apollo

witam. wie może ktoś czy w okolicy Gliwic jest jakaś stacja zajmująca się nabijaniem klimy i obługą naprawą proszę o odpowiedż dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

A czy we wszystkie kratki można beztrosko wpsikiwać piankę? Są one dosć szczelnie połaczone? mam na mysli czy nie może się zdarzyć że poleci sobie pianka na jakieś elementy elektroniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten sposób jest zły:

co to da jak psikasz w kratki ??

nie lepiej zrobić tak: wyjmujesz filtr "kabinowy"-ten w podszybiu i widzisz dmuchawę,włączasz na klimatroniku nawiew tak na 1\2 nadmuch na wszystko co możliwe(nogi,środek,szyba) i psiukasz piankę delikatnie ,nie za ostro na dolną część łopatek dmuchawy i tak powtórzyć tą czynność ze trzy razy.(10-15min)

masz wtedy pewność ,że środek przejdzie przez parownik i będzie on odgrzybiony a jak psikasz w kratki to na ile procent wiesz że środek dojdzie do parownika i załatwi to świństwo ???

mile widziane komentarze :P

ja tak zrobiłem i jest super, żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooosiu
Czy ktoś wie, w jaki sposób odgrzybia sie klimę w B5 (2002) - podobno wystarczy kupić specjaly środek w sprayu ale co dalej?

 

EDIT by kubelt - zmienilem oznaczenie modelu i przenioslem do odpowiedniego dzialu

Witam .Jak możesz to podaj nazwę tego śroka , i efekty (chciąłbym zrobić to usiebie)Dzięki.Może ktoś urzywałczegosi nego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooosiu

Czy ktoś robił ultra we Wrocku????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś robił ultra we Wrocku????

Witam.

podłączam się do pytania ,tzn. czy ktoś czyścił ultradźwiękami klimę we Wrocławiu ?

No i gdzie i za ile ,i czy rzeczywiście warto odgrzybić ultradźwiękami?

Czy jest to tylko nabijanie w butelkę i wyciąganie kasy?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

Dopóki jest pianką, niczemu nie zaszkodzi. Jak się skropli, to może poplynąc np na wlącznik awaryjnych itd. Myslę, że ważne, abyś po wpsikaniu pianki od razu przeszedł do pozostałych czynności odgrzybiania, aby wysuszyć piankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie ultradzwiękami polega na tym, ze roztwór środka grzybo i bakteriobójczego plus coś tam rozbija się na mgiełke za pomocą ultradzwieków. Taka mgiełka jest dość trwała i bez problemu dotrze do każdego zakamarka klimatyzacji. Wiec nie jest to ściema.

Np takie urządzonko Wynn'sa:

http://www.wynns.pl/top/do%20klimatyzacji/WYW%2068470%20klima.php

http://www.expertdetailing.ro/en/25_22_index.php -na dole strony jest filmik jak to działa

I tak sobie myślę, jak ktoś ma w domu ultradźwiękowy nawilżacz powietrza (cena nowego 300-400zł, można już kupic za 150 zł) to wystarczy kupic preparat Wynns'a: Airco-Clean, do dostania na Allegro za 50 zł plus kawałek elastycznej rurki i czyszczenie ultradzwiękowe może sam zrobić w bardzo prosty sposób. Nie widze powodu, dla którego to nie miałoby działać tak samo skutecznie jak wykonane w wyspecjalizowanym warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirekm11 niezly pomysl z tym ultradzwiekowym nawilzaczem .... pytanie tylko czy wtedy klima ma byc wlaczona czy nie? jesli tak to chyba na wewnetrzny obieg ... co myslisz?

Mam w domu taki nawilzacz i sklaniam sie do zrobienia testu , na filmiku widac ze preparat jest dosyc rzadki wiec powinno to zadzialac ... Czy ktos wie jaki sklad chemiczny ma ten preparat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematu zbytnio nie drażyłem bo będę czyścił klimę dopiero na jesieni. Pomyślalem sobie, ze sposób użycia powinien być na opakowaniu środka. Jak nie będzie to jakoś sobie dam radę. Z tego co widze w internecie, klimatyzacja powinna być właczona i ustawiona na recyrkulację (wewnętrzny obieg):

http://www.wynnswa.com.au/menu7_07.html

http://www.wynns.net/assets/ACMagazine.pdf

a wylot pary czynnika czyszczącego oczywiscie tam gdzie atmosfera kabiny jest zasysana do klimy, czyli, o ile się nie mylę, pod nogami pasażera. Są tam trzy kwadratowe otwory. Po wszystkim osuszyć klimę. Pojemność buteleczki z preparatem to 100 ml, więc nawet najsłabsze nawilżacze powinny dać sobie radę z ta objętościa w pól godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjacekkx, żeby dotarło do parownika to majster trzeba schowek wyciagnać potem odkrecić dekiel za schowkiem i jakieś 30cm masz parownik ;) Wtedy to pożadnie odgrzybisz :)

 

mirekm11 ciekawy pomysł z tymi ultradzwiekami i nawilzaczem :) trzeba bedzie chyba spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh szkoda, ze nie przeczytalem tego. Ja dzisiaj sobie kupilem jakis w sprayu i od razu zabralem sie do rzeczy ale wg instrukcji z puszki, tj: Nawiem max, temp min, obieg wewn i na economy. Psikalem do srodkowego nawiewu na konsoli. zaczelo mi po chwili wydmuchiwac pianke delikatnie, a pozniej myslalem ze zwariuje:/ Radio samo sie wlaczylo i zaczelo podglasniac, a na koniec klima sie sama zalaczyla i na klimatroniku wszystko zaczelo sie swiecic i glupiec. PO jakis 20 min wlaczylem i to samo, zrobilem na off i co chwila pyakalo jakby teb klik przy przelaczaniu na auto albo od kierunkow w sumie nie wiem co to bylo. Na wyswietlaczu dalj glupoty jakies. Za nast pol godziny wszsytko wrocilo do normy i jest OK na szczescie, no chyba ze znowu cos zwariuje. <odpukac> co ja przezylem, echhh:)

 

pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby zalalo elektronike? wyglada na zwarcie, moze ten srodek jakis trefny: woda i mydlo .... ja pare dni temu robilem odgrzybianie Airco Cleaner-em i jak na razie wyglada (a wlasciwie pachnie) OK, nastepnym razem zrobie test z uzyciem nawilzacza ultradzwiekowego (tak jak opisane w tym watku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sadze ze musialo zalac cos i jakies zwarcie, no to akurat byl jakis K2 do dezynfekcji klimy, juz wiecej tego nie kupie, a to co mi zostalo wywalilem do smieci:) u mnie tez ladnie pachnie:) z kazdego otworu wywania sie zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem spray Wurth-a, ale w instrukcji jest napisane żeby włożyć wężyk do rury skraplacza i tam rozpylić.

Mam pytanie więc, gdzie jest ta rura skraplacza u czy nie lepiej zdjąć filtr kabinowy i właśnie tam wpuścić płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

a ja potraktowałem moją klimę ozonem...usuwa wszelkie bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy.przy okazji wymieniłem też filtr kabiny, bo tylko wtedy cały ten zabieg ma sens - za wszystko w norauto zapłaciłem 120 pln...ale bez żadnych przygód i bez straty czasu, którego nie mam :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ali-g po lewej stronie schowka, u dołu wychodzi taki wężyk odprowadzający wodę z parownika. Możesz zdjąć ten wężyk, włożyć rurkę odgrzybiacza do króćca, z którego zdjąłeś wężyk i tamtędy wtrysnąć preparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto (koszt preparatu) usługa ta to ok. 50 złociszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wazonik

Przeszedłem ten zabieg w sobotę, ultradźwięk i filtr 130 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jackrally, powiedzcie mi jeszcze czy lepiej rozpylić przez tę rurke skraplacza czy pod filtr kabinowy?

 

Nie wiem czy warto (koszt preparatu) usługa ta to ok. 50 złociszy.

 

Preparat kupiłem za 46zł, wystarcza na 2 odgrzybiania wiec wychodzi 23zł.

Oczywiście można dać to do zrobienia komuś i zapłacić 50zł, ale czy użyje preparatu Wurth-a, albo innego o podobnej jakości - wątpie :/

 

No i niektórzy wolą zrobić pewne rzeczy sami :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności