Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na zbiorniku zrobię od 1100 do nawet 1500 km. To mój zeszłoroczny rekord:

trasa Białystok -Zakopane(jazda w tunelu powietrznym za autobusem 80-90km/h), trochę po Zakopcu i okolicach plus trasa powrotna 100-120km/h normalnej jazdy.

 

A swistak zawija w sreberka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrocilem z polski do wloch w polsce nalalem pod korek i przejechalem 1000km i jeszcze moge zrobic jakies 50km, 600km z predkoscia okolo 100km/h, reszta ponad 140km/h

na kompie srednie spalanie 6,2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wrocilem z polski do wloch w polsce nalalem pod korek i przejechalem 1000km i jeszcze moge zrobic jakies 50km, 600km z predkoscia okolo 100km/h, reszta ponad 140km/h

na kompie srednie spalanie 6,2l.

 

Jak najbardziej realne, wynik taki jak mój, ale jak ktoś parę postów wcześniej napisał, że po mieście robi 900 km! Normalnie szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój przy mojej nodze w mieście pali 6.8-8.5 l/100km tylko wg mnie nie ma co porównywać małego miasteczka z wielkim zakorkowanym miastem jakim jest Wrocław;)

za to trasa 4.2- 5.3l (klima i butowanie) wynagradza mi moje częste wizyty na stacji w mieście;)

Na zbiorniku po korek trasa Wrocław- Kołobrzeg- Wrocław z załadowanym autem i sporym śniegiem na drodze obeszło się na jednym tankowaniu, a zaraz za tabliczką Wrocek zapalił się piąty pasażer miedzy obrotomierzem, a prędkościomierzem:D . Wyszło 1050km z tym, że jakieś 80km po kołobrzegu zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompie średnie najmniejsze spalanie jakie miałem to było 3.9 ! Średnio na baku 60litrów robie do 1100 km, przy czym na komputerze pokazuje srednio 4,4-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasztet przy jedzie miejskiej i podmiejskiej pali 8 do 8,5 L,

trasa koło 130 km\h 6,5 L, kolega ma to samo tylko zwykły napęd i podobnej jeżdzie ciężko zejść poniżej 8 L w trasie różnica podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI AFN 110 KM variant podniesiony do ok 143km.

Jednak styl jazdy ma znaczenie korci mnie deptać na maxa i są skutki trasa predkość do 140km/h 7,8l poniżej nie próbowałem bo to jest trasa nie będę mulił 90-tką na autostradzie ale max kiedyś zrobiłem do pustego baku 860km, a jak trzymałem mu 200km to spalanko 9,7

miasto 8.5 jak idzie to pedał w podłogę do 9 podskakuje ale teraz zima grzanie i stanie w korkach doszedł do 10,3 l 600km na baku do rezerwy 60l niestety będę musiał odpuścić żeby łykał mniej , ale turbiny tfu tfuu jeszcze nie wypluł.

ps: na shell diesel vpower do 80km wiecej na baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6Q 2.5TDI tip 180km

w trasie 900-1000km ale bak 70l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ostatni raz. Wątek jest - ile przejedziesz na baku. O spalaniach naszych aut mamy inne wątki. Każdy kolejny post z adnotacją spalania będzie karany ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zatankuje po korek to przejadę swoim passkiem nie więcej jak 1300km przy ekstramalnie dobrych warunkach na trasie jazda 120km/h. Ale to wynik z obliczeń bo w praktyce nie jeżdżę tyle po trasie i nie udało mi się jeszcze zrobić na baku więcej jak 900km. Przyczyną jest tryb mieszany i ciężki but ;P . Obliczenia poparte próbą przejechania 100km Gorzów-Szczecin i dotankowałem auto przed wyjazdem po korek i po dojechaniu też po korek. Ku mojemu zaskoczeniu spalił mi 4.9l/100km

 

Piszecie (niektórzy) że robicie 1200km z łatwością nawet po mieście hmm jaki wy macie zbiornik????? Mi do full wchodzi 64l ON i ani ani więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 do ponad 400. Zależy od stylu jazdy, warunków i czy miasto, czy trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

 

Piszecie (niektórzy) że robicie 1200km z łatwością nawet po mieście hmm jaki wy macie zbiornik????? Mi do full wchodzi 64l ON i ani ani więcej.
a czy probowales wcisnac odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

950 km na 64 L, tryb mieszany, ale przez 1/3 niedogrzany jezdzi (do pracy mam 10 km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też pokazuje tak w granicach 1200 a najniżej jak zszedłem to 4,6l ale bez klimy i80km/h silniczek 1,9 130 kucy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te wasze wyniki w seryjnych AFN-ach to myślę, że mój pali jak smok...

Zawsze leję do pełna i rezerwa zapala mi się ok 930-950 km - schemat trasy zawsze ten sam więc wynik jednolity (jak przyszaleję to czasem niecałe 900km, a nogę mam ciężką :-D)...

I zawsze zaraz zalewam go ponownie - nie lubie śmigać na oparach ;) - więc pewnie 1k ledwie bym przekroczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi:p

Moj eXPassat tj Passat 1.9TDi w kombi i w tiptronicu z silniczkiem AVF zawirudowanym do ciut ponad 160km, przejezdzal na zbiorniku od 600km do okolo 800km, lecz nigdy nie udalo mi sie wyjezdzic baku do sucha. Srednio przejezdzalem tak okolo 620km i sie rozerwa zapalala , w zme przy okolo 580 km i jak się po mieście latalo to też tak.

 

Jak już chcesz być taki śmieszny to patrz na daty postów a potem cytuj/ Łysy

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po wyplacie zalalem do pelna zrobilem 100 km pojechalem na stacje a tu !!!!!! jeszcze 15 l weszlo.......!!!!!!

dodam ze mam tiptrona 115 1.9 tdi i pali bardzo duzo....hm mam usterke w turbinie czasami sie rozlacza i musze sie zatrzymac i odpalac od nowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja po wyplacie zalalem do pelna zrobilem 100 km pojechalem na stacje a tu !!!!!! jeszcze 15 l weszlo.......!!!!!!

dodam ze mam tiptrona 115 1.9 tdi i pali bardzo duzo....hm mam usterke w turbinie czasami sie rozlacza i musze sie zatrzymac i odpalac od nowa....

 

a odpowietrzałes przy nalewaniu ,jak nie to zaden pomiar ,po odpowietrzaniu 10 wchodzi dodatkowo, jak juz ci pistolet odbije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ten odpowietrznik dajcie fotę bo pierwsze słyszę aby 10l więcej weszło po odpowietrzeniu;/ A to aby bezpieczne jak jest upał nie rozsadzi zbiornika?

 

Jeśli jest tak jak mówicie i wejdzie jeszcze 10l to ja na trasie przejechać powinienem 1500km na zbiorniku hmm ciekawe.

 

Mam tylko taką małą dygresję ja nigdy nie jadę z pełnym zbiornikiem. Stacje są co kawałek a poco wozić ze sobą dodatkowe 40kg. to taki mały pasażer. ????????

Edytowane przez Pasman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po wczorajszej trasie (jakies 700km) średnia wyszła 5,8l/100km, ogólnie to mi wyszło około 1100km na baku. Kiedy śmigam po wioskach to robie około 900km na baku. Silnik w opisie... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności