Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat Zamieszczone przez N_I_N_J_A Zobacz posta

Ja niedawno pobiłem swój rekord. Po dotankowaniu wyszło 5.7l/100km tylko i wyłącznie trasa nad morze i z powrotem.

To musiałeś dość mocno cisnąć lub mało ekonomicznie jechać. Duże spalanie jak na trasę

Według mnie to dobre spalanie.Ja w swoim aucie mam spalanie na trasie wahające się od 5.6(rzadko się zdarza) do 6l/100km,jeżdżąc do 120km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno pobiłem swój rekord. Po dotankowaniu wyszło 5.7l/100km tylko i wyłącznie trasa nad morze i z powrotem.
To musiałeś dość mocno cisnąć lub mało ekonomicznie jechać. Duże spalanie jak na trasę

Jak na 4x4 paska 5,6 to bardzo dobry wynik. Śmieszą mnie ludzie którzy piszą że im pali 4,5 l. Ale skoro to ma im poprawić chumor to niech sobie piszą, ja i tak w to nie uwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, stały napęd na cztery koła, cały bagażnik zapakowany, tempomat 120km/h: A1 (od Torunia) i kawałek S6. Plus do tego droga krajowa z prędkością nie większą niż 100km/h. W 1.9AVF 4x4 spokojnie można wykręcić ponad 1000km na jednym baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zatankowałem ~57l ON, do rezerwy przejechałem 1179km, czyli bez problemu mógłbym moim Passatem przejechać 1300km na jednym baku. W porównaniu z moim poprzednim autem, które żłopało Pb95 (aż strach było wyjechać w jakąś trasę, bo na baku wychodziło ~850km a silnik tylko 1.8) to Passat bije go w przedbiegach. A moc porównywalna.

:on::passatfan

Edytowane przez Mat#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zatankowałem ~57l ON, do rezerwy przejechałem 1179km, czyli bez problemu mógłbym moim Passatem przejechać 1300km na jednym baku. W porównaniu z moim poprzednim autem, które żłopało Pb95 (aż strach było wyjechać w jakąś trasę, bo na baku wychodziło ~850km a silnik tylko 1.8) to Passat bije go w przedbiegach. A moc porównywalna.

:on::passatfan

Taa a mój to jak 800 zrobi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zatankowałem ~57l ON, do rezerwy przejechałem 1179km, czyli bez problemu mógłbym moim Passatem przejechać 1300km na jednym baku. W porównaniu z moim poprzednim autem, które żłopało Pb95 (aż strach było wyjechać w jakąś trasę, bo na baku wychodziło ~850km a silnik tylko 1.8) to Passat bije go w przedbiegach. A moc porównywalna.

:on::passatfan

 

Ta a świstak siedzi. Bak ma 62 litry rezerwa ma 7l czyli powinna Ci się zapalić przy 55l. Powiedz jak chcesz zrobić 120km na 5 litrach???

to daje 4l na 100km,

Poza tym spalanie które podałeś to 4,8 (57/ 1179).

 

Proponuję wkoncu zacząć liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta a świstak siedzi. Bak ma 62 litry rezerwa ma 7l czyli powinna Ci się zapalić przy 55l. Powiedz jak chcesz zrobić 120km na 5 litrach???

to daje 4l na 100km,

Poza tym spalanie które podałeś to 4,8 (57/ 1179).

 

Proponuję wkoncu zacząć liczyć.

 

Marcinie - ja liczyć umiem. Zauważ jednakże, że obniżenie spalania do 4,7/100 już wystarczy do spokojnego przejechania tych 1300km. A od 4,8 do 4,7 nie jest daleko... Bo tylko ~1l mniej musiałbym zatankować. Ale czy warto aż tak oszczędzać? Te 6 zł? Mnie dystans, który pokonałem na tej ilości paliwa zadowala i nie marudzę. Jakbym chciał jeździć na 3l/100km to bym sobie VW Lupo kupił. A Passat swoje waży (prawie półtorej tony) i przy takich rozmiarach auta taki dystans jest bardzo bardzo OK.

 

Da się - na tempomacie po idealnej drodze i w idealnych warunkach (wiadomo temperatura, nawierzchnia, odpowiednie ciśnienie w oponach i etc.) jadąc... pardon - wlekąc się ~70km/h na 5. biegu. Nie wiem ile wtedy spala, bo nie mam komputera, który pokazywałby mi spalanie ale podejrzewam, że mniej jak 4l/100km (bądź równe 4l/100km), bo obroty przy takiej prędkości na tym biegu to ~1500 ale czy warto oszczędzać tą szklankę ON kosztem szybszego zużycia różnych podzespołów samochodu? Moim zdaniem (i na pewno nie tylko moim) - NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się - na tempomacie po idealnej drodze i w idealnych warunkach

Na tempomacie spali więcej i nigdy nie będziesz miał idealnych warunków bynajmniej w Polsce jakie drogi mamy każdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w długi weekend udało mi się przejechać 1002 km do rezerwy: jazda 100% trasa:

 

1/3 trasy z pełnym obciążeniem, maxymalnie delikatna jazda 70-80 km/h (komputer wskazywał średnie spalanie 4,2)

reszta raczej średnio oszczednie 90 - 100 a chwilami to i 150km/h na blacie zagościło (zależało mi na czasie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam zawsze pali 6.5-6.7 trasa 50/50 miasto/ poza miastem. Normalna jazda bez szaleństw. 4l to pali ale polo bluemotion a nie passat, no chyba że z górki, wtedy masz 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To musiałeś dość mocno cisnąć lub mało ekonomicznie jechać. Duże spalanie jak na trasę

 

Spadłem z krzesła... Teraz się podniosłem i dalej nie wiem czy śmiać się , czy płakać. Passat AVF, 4x4, trasa nad morze, czyli pewnie ciepło - klima. To nie jest AFN, bądź oszczędny 1Z w Golfie III, tylko ciężki i mocny passat.

Superb 1 AWX chip 171KM
Skoro Twoje auto to superb jeszcze z podniesioną mocą do 171KM, przy czym spalasz 5.7l/100KM przy ostrej i mało ekologicznej jeździe, to ja chcę do Ciebie do szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro Twoje auto to superb jeszcze z podniesioną mocą do 171KM, przy czym spalasz 5.7l/100KM przy ostrej i mało ekologicznej jeździe, to ja chcę do Ciebie do szkoły.

 

W żadnym wypadku nie jeżdżę ostro, lecz ecodriving. Co do rad, to myślę, że rzeczywiście mógłbym kilka sprzedać. Ale raczej kazdy poradzi sobie sam metodą prób i błędów.

 

Moja Skoda nie jest ekonomicznym samochodem. W mieście na krótkich odcinkach zużycie 10/100 nie jest rzadkością. Ogólnie z tego co czytam ten wątek (oceniam go jako bardzo wartościowy), silniki AWX w żadnym wypadku nie są ekonomiczne. Z tego co koledzy piszą, jest spora różnica w oszczędności silników 101KM - palą mniej. Ktoś pisał, żę udało mu się osiągnąć 4,0 l/100 - w moim przypadku nie jest to możliwe.

 

Wczoraj robilem trasę do łodzi beznadziejną zapchaną drogą i średnie mi wyszło 5,2 mimo bardzo wolnej jazdy. Ale dużo było stania w korku, przejazd przez warszawę i łódź, non stop na klimie.

 

Na tym zbiorniku chcę pobić rekord - w większości jazda po trasie i cicho liczę na 1300km

Na razie jest jak na obrazku

2012-05-10-718_1.jpg

 

Tzn mam już 900 i srednie z komputerka 5.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tankowanie - przejechalem 1135km, komputerek pokazywał pozostały zasięg 170km, rezerwa jeszcze się nie włączyła. Wlałem 58,65l co daje z podzielenia średnie spalanie 5,17l

2012-05-17-770.jpg

 

Po wczorajszym tankowaniu przejechałem 310km ze średnim spalaniem 4,5l/100, komputerek pokazał rezerwę zasięgu 1300km czyli razem 1610km. Po tych 310km wskazówka poziomu paliwa ledwo się ruszyła. Jazda drogami lokalnymi zgodnie z przepisami czyli 90kmh

 

Ogólnie Szkoda pali mniej po czyszczeniu przepływomierza, wymianie filtra i po tym jak się cieplej zrobiło

2012-05-18-827.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie tankowanie - przejechalem 1135km, komputerek pokazywał pozostały zasięg 170km, rezerwa jeszcze się nie włączyła. Wlałem 58,65l co daje z podzielenia średnie spalanie 5,17l

[ATTACH=CONFIG]83112[/ATTACH]

 

Po wczorajszym tankowaniu przejechałem 310km ze średnim spalaniem 4,5l/100, komputerek pokazał rezerwę zasięgu 1300km czyli razem 1610km. Po tych 310km wskazówka poziomu paliwa ledwo się ruszyła. Jazda drogami lokalnymi zgodnie z przepisami czyli 90kmh

 

Ogólnie Szkoda pali mniej po czyszczeniu przepływomierza, wymianie filtra i po tym jak się cieplej zrobiło

[ATTACH=CONFIG]83113[/ATTACH]

 

może i masz rację . mi średnio wychodzi ok, 900 km na zbiorniku.

 

ALE NIE PO KUPOWAŁEM PASKA ,ABYM MIAŁ SPALANIE JAK W PANDZIE 1.3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie też coś dodam. W majowy weekend majowy udało mi się osiągnąć spalanie 5.3. Pasek jak w opisie, w samochodzie 5 osób , bagaże i klima non stop. Koła 17 cali. ALE, żeby nie było kolorowo to prędkość w granicach 80-90. Mało kiedy łapałem 100. Jeździłem: Przemyśl - Solina, powrót. Później okolice Krynicy, Sromowce Wyżne, Zakopane, powrót do Przemyśla. Teren więc raczej górzysty. W sumie takie spalanie to pierwszy raz złapałem. Z reguły to mam jakieś 6.5 - głównie po Przemyślu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trasa Dąbrowa Górnicza (centrum) - Iława (wioska obok niej) -420km w jedną stronę + 200 po lokalnych 'drogach'. Na dachu dwa rowery, w bagażniku zmywarka, ja z żoną i bagaż żony (i mój plecak), jakiś dywan i rupiecie typu narzędzia oraz T-Cut do polerki :) Spalanie w/g komputera 6,5l. Prędkość maks 120kmph. Dodatkowo w jedną stronę jechaliśmy objazdem przez Radomsko, gdyż na trasie był wypadek. Na pełnym zbiorniku od zaświecenia żebraka przed wyjazdem do ponownego zaświecenia, zrobiłem 1019km. W sumie ciesze się z tego wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weekend majowy. 46 litrów(shell) zrobione 800 km. trasa 90%.Prędkośc 100-120 km/h. Czasem do 160 km/h. Spalanie 5,75 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marko2402

ile od zapalenia sie kontrolki paliwa sie pszejedzie passat b5 1997 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel? ja zrobiłem kiedyś 70 km natomiast dalej nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile od zapalenia sie kontrolki paliwa sie pszejedzie passat b5 1997 rok

 

 

rezerwa to chyba 8-10l więc zależnie od jazdy ze 150 mozna przejechac

Edytowane przez Adam626GD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności