Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ktos pomoze z tymi amorami i sprezynami ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ktos pomoze z tymi amorami i sprezynami ??
wbij z tym pytaniem tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/74396-Pytanie-o-numery-cz%C4%99%C5%9Bci-ETKA-cz2?highlight=etka+czesci możesz też zapytac GURAL-a na PW lub w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/991-Kody-wyposa%C5%BCenia-pojazdu wstawić foto wlepki z bagażnika a koledzy ci pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Jakie amorki wystepuje w 4motion 2002r prosze o numery tych amorkow oraz jakie kuoic sprezyny

pozdr

 

Tylne i jedyne jakie są na rynku to 556 281 Sachs katalogowo z 3B ale pasują tez do 3BG.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki mielke zrobie fotke dzisiaj i wrzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na amorki SACHS tył

http://allegro.pl/sachs-amortyzatory-tyl-passat-b5-b6-audi-a6-osl-i2323202190.html

 

aukcja przedstawia je jako gazowe ?? czy są dostępne jakieś gazowo-olejowe z tej firmy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylne i jedyne jakie są na rynku to 556 281 Sachs katalogowo z 3B ale pasują tez do 3BG.
kolego ja mam u siebie Monroe z tyłu więc chyba nie tylko Sachs robi do 4motion(chyba że jest jakaś różnica między 3B a 3BG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar wymienic u siebie amortyzatory.Mam do was pytanie ,poniewaz ceena na allegro amortyzatorow firmy BILSTEIN to przedzial 300-350pln za komplet.Mechanik u ktorego bede to robil rowniez zaporponowal mi ta firme jednak w cenie 300pln za sztuke , mowiac ze na allegro nie sa to pewnie oryginalne amortyzaatory i ze sa gorszej jakosci , czy rzeczywiscie tak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są SACHS gazowo-olejowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam zamiar wymienic u siebie amortyzatory.Mam do was pytanie ,poniewaz ceena na allegro amortyzatorow firmy BILSTEIN to przedzial 300-350pln za komplet.Mechanik u ktorego bede to robil rowniez zaporponowal mi ta firme jednak w cenie 300pln za sztuke , mowiac ze na allegro nie sa to pewnie oryginalne amortyzaatory i ze sa gorszej jakosci , czy rzeczywiscie tak jest??

 

Pisałem! Jak byłem zachwycony po wymianie to radość trwała krótko...Po 40tys 1 tylny wylany ,drugi "jak żaba"

Przody doprowadzają mnie do szału!!! Stukają.Myślałem że to wachacze ,ale nie.(Zresztą koledzy wcześniej pisali o napier---alaniu tych amorów).

Nie wierzyłem-sam się przekonałem,nie polecam.

Aha ,amory z grawerką i numerami (nie naklejka).

Made in germany.

Z rozsądnych cen (nie sportowe) tylko KYB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakie do mnie idą amorki na przód? passat 1.9tdi ATJ 4motion. KYB mogą być? tylko jaki nr? czy sachs też nie wiem jaki nr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie amorki wstawić do 2,8 benzyna 4 motion 2001 rok, kombi. Co polecacie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Amorki z Allegro , w cenie 300 za komplet, bez różnicy, czy pisze na nich Bilstein, Sachs , czy Monroe , to zwykła chińszczyzna ...

 

Przerabiałem to w kilku autach . Nie polecam takich zakupów .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tylko kayaba się liczy bo chińska nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wlasnie bede wymienial Bilsteiny B6 na katalogowe Monroe niestety B6 sa za twarde nie da sie jezdzic po naszych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś pomóc i napisać jakie w oryginale montowane były amorki do mojego Passata. I przy ich wymianie jakie elementy jeszcze należy wymienić? Jak jeszcze na forum był HHa i jak z nim rozmawiałem to polecał tylko kayabe excel-G.

Edytowane przez GCK01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w passacie b5 najtasze kayaby i po 60tys od wymiany sa zwyczajnie juz slabe (50% miasto i 50 trasa ale niekoniecznie autostradowa) - na trzepakach okolo 65% sprawnosci

w exeo mam ori i przy przebiegu 90tys sa duzo twardsze niz te najatansze kayaby( po 160zyla jakies 2.5 roku temu kupione)

W exeo pewnie sa sachsy ale tak pisze z doswiadczenia ze szmelcgrupa a nie ze to ogladalem, o ile pamietam w passacie ori byly sachsy

 

Wybralem wtedy kayaby bo straszyli ze te najtansze bilsteiny stukaja (a nie chcialem placic po 300pln za porzadnego amorka) - jak ktos chce jezdzic wiele lat autem jeszcze to doradzam zainwestowanie w lepsze amorki bo przy ich wymianua kupa roboty

od gory amorka jest poduszka a dodatkowo jest oslonka.... te *******y sa po okolo 20pln/sztuke - kazdy decyduje czy je wymienia tez

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są warte ale popytaj u naszych komercyjnych sprzedawców na forum. Być może taniej dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I przy ich wymianie jakie elementy jeszcze należy wymienić?

podłączam się do pyt. bo nie było odp.

na wiosnę planuje założyć gwint. Jakie jeszcze elementy by należało wymienić?

Wiem że tuleje tylnej belki napewno. Słyszałem jeszcze o poduszkach nad amortyzatory przód + tył?)... Co to za elementy, mógłby mi ktoś tu wrzucić zdjęcia tych poduszek "gum", oraz ile tego kupić?

No i jakieś linki najlepiej z allegro:)

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wszystkich przestrzec przed amortyzatorami firmy Kayaba. W zeszłym roku, dokładnie 7 maja wymieniałem oba tylne amortyzatory. Przejechałem na nich 20tys. km(do dziś, przed chwilą wróciłem z warsztatu) i oba na sprawdzeniu wykazały 12% i 14%. Nie były w żaden sposób męczone, nie było głupoty na ręcznym czy czegokolwiek innego - ot normalna jazda z omijaniem dołków. Przednie amortyzatory(sachs) za to mają jeszcze sprawność na poziomie 75%, po przejechaniu 60tys km w 5 lat. Na KYB skusiłem się, ponieważ zostały one mi zachwalane przed większość użytkowników, nikt nigdy się na nie nie skarżył.

Auto wyposażone jest w zawieszenie 1BE i pod takie były kupowane amortyzatory...

 

NIE POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności