Skocz do zawartości
Fokus

Wahacze DACHSTEIN Germany

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa wahacze górne Dachstein, prawa strona wymienione w ubiegłym roku. Przejechane lekko ponad 10 tys. km i już zaczynają się odzywać.

Nie polecam.

identycznie u mnie - rok temu wymienione wszystkie górne przednie i tylne z lewej oraz prawej strony i przednie już musiałem wymienić bo stukały i miały luzy:( założyłem teraz master sporty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie to samo tak chwaliłem wahacze dachstein i wytrzymały górne lewa str 8 tys i się posypał jeden z nich szkoda pora na zmianę ale juz na inną firmę podobno regenerowane z bytomia sa ok dużo taksówkarzy je zakłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo :( w marcu 2010 wymieniłem oba dolne banany (tak około 10 kkm przejechane) a teraz prawy juz do wymiany - ale szajs nie kupujcie tego bo szkoda kasy i nerwów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Febi jest tzw. "pakowaczem" tak samo jak Hans pries z tym że FEBI ma porządnych producentów między innymi "Bilstein".

LEMFODER

FEBI

SIDEM

MOOG

 

kolejność ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega założył dachsteina i przy ustawianiu zbieznosci końcówka się odkształcała:), a chciał zaoszczędzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zalezy ale moje gorne dachsteiny maja po 10 tys i po przegladzie technicznym zadnych zastrzezen.

 

Lemfordera powiedzial sobie, ze do auta nie zaloze nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem moje "chińskie" :) dachsteiny - załozyłem te które wcześniej wymontowałlem (orginały) - oczywiscie zregenerowane w firmie w k-cach. Dachsteiny miały takie objawy :

- jeden sie zatarł (gałka nieruchoma)

- drugi miał takie luzy że na każdej dziurze tak sie czaskał że nie szło wytrzymać.

 

Spec od regeneracji powiedział że poprzecina je kątówką żeby ich czasem nikt nie chciał zregenerować.

ps. na te zregenerowane daje 80 kkm gwarancji

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano Tatuś ciachnąłeś,tylko jak się tak człek zagalopuje,choć to bardzo pokrewne tematy.Pozdrawiam:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko zakładać Lemfordery i TRW nic więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- jeden sie zatarł (gałka nieruchoma)

 

Bo ma tak być zeby sworznia nie dalo sie ruszyc ręka.

Panowie tylko zakładać Lemfordery i TRW nic więcej .

 

Ta, zaklada lemfordery ktore padaja szybciej niz dachsteiny. Na ori lemfordera trudno trafic. I cena tez taka, ze lepiej wymienic sobie dwa razy te master sporty lub dachsteiny jak lemfordery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś przejrzał więcej aukcji, to wszystkie są z dwuletnią gwarancją :fajny

Tylko potem jest problem, żeby ją wyegzekwować w przypadku zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi szanowne k...sy z lemfordera powiedzialy, ze jak mam wybity jeden wachacz musze wyslac caly komplet.

Robota to kilka stowek dla mechanika,ja to robie sam ale czasu duzo zajmuje. A tymbardziej, ze zazwyczaj nikt nie trzyma tych wachaczy bo po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

 

Jakbyś przejrzał więcej aukcji, to wszystkie są z dwuletnią gwarancją :fajny

Tylko potem jest problem, żeby ją wyegzekwować w przypadku zawieszenia.

 

 

 

z 12 miesieczna gwarancją też sa jak bys przejrzał wiecej aukcji kolego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z 12 miesieczna gwarancją też sa jak bys przejrzał wiecej aukcji kolego :P

A może być i z tygodniową :D I tak ci odpiszą, ze to wina użytkownika, uderzenie w dziure czy też krawężnik i pożegnaj sie z gwarancją :D

A w gwarancji jest też napisane, ze 80000 km wytrzymają. Udokumentuj im to, ze padły wcześniej. Poza tym musisz mieć kwit, że zakładałeś to zawieszenie w renomowanym zakładzie a nie w szopie :fajny

A za robociznę w takim zakładzie, to ci prawie styknie na kolejny komplet zawiechy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Dachsteinach zrobiłem 10 000km na 17'' i już miały luzy. Nie polecam, szkoda roboty u mechanika. Teraz włożyłem Febi, zobaczymy.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się chyba udały te wachacze, wymieniłem wszystkie to jest górne i dolne, końcówki miałem dobre więc zostały i zrobiłem na nich 17k km jak narazie nie stukają ale niedługo zrobię przegląd przy okazji wymienię końcówki bo już nadszedł na nie czas, a wymieniałem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Musze podzielić się moją opinią o bananach firmy Dachstein.

 

Zamówiłem 2 sztuki, od tego gościa z Allegro (z Białegostoku) na zdjęciu na aukcji wyglądają ok.

Przyszły do mnie banany jakby krzywo odlane! (nie chodzi mi o ten szlif bynajmniej tylko przesunięcie) tuleja byle jaka jedna wciśnięta głębiej (różnica 3milimetry tak napewno nie powinno być)

Mówi coś o asygnacie itp. ale jedyne oznaczenie to P i R hehe, jedyne co dobrze wygląda to ten mały sworzeń :)

 

Zwróciłem to właśnie i zamówiłem Lemfordera (500 zł za 2 banany oryginalne) Naprawdę nie warto oszczędzać na takich rzeczach bo za niedługo miałbym kolejny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując dachstein i master sport to w przypadku MS wygląd i jakość wiele lepsza (podałem ci drugie najpopularniejsze), cena zestawu ok 500 - 550zł same banany 120zł znajomy je ma i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności