Skocz do zawartości
Fokus

Wahacze DACHSTEIN Germany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zawieszenie LMO od 40tys. km
jeszcze kolega określi czy jest na 100% pewien że to LMO bo sporo teraz się słyszy o LMO z Turcji po 1100 zł zestaw... np. pewnego Pana który handluje na aukcji i jest z Warszawy i już koledzy opisywali że też kupili i też szybko poleciały wahacze... może i kolega na takie trafił.

 

A tak na marginesie mam oryginał z salonu, nowy LMO datą produkcji 12.2005 rok i patrzac na wahacze LMO z niektórych aukcji to mam wątpliwości czy to oryginały... chociaż nigdy takiego nie miałem w ręce.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was nie zrozumieli treści tytułu - kilka postów usunąłem.

Od dyskusji o producentach i cenach wahaczy jest inny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że oryginal bo były sprowadzane z niemiec. zamówiłem dachstein i sie okaże co to za wynalazek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widzieliście co sie dzieje na allegro jeżeli chodzi o wahacze firmy dachstein idą jak świeże bułeczki są róże opinie ale nikt nie napisał tak naprawde co się z nimi dzieje po 10 tyś zastanawiam się na kupnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie drodzy moi. Sprawa jest prosta jak budowa cepa. Nie kłóćcie się czy takie wahacze czy inne. Prawda jest taka, że w dzisiejszym świecie handlu i motoryzacji NIGDY nie macie pewności co kupujecie i czy jest to napewno oryginał. Oczywiście każdy kupi to na co ma ochotę i na co go stać, ale prawda jest taka, że firmy produkujące te niby oryginały produkują te same artykuły tylko nie zaopatrzają ich w swój znaczek. Te elementy nie różnią się niczym o tych ze znaczkiem poza tym , że są duuuużo tańsze. Rozmawiałem ostatnio z mechanikiem, który wiele lat przepracować w serwisie m.in. VW. I właśnie on też mi zwrócił na to uwagę. Kupujesz w serwisie produkt niby oryginalny i płacisz za niego powiedzmy 1500zł. Ale ten sam element kupujesz w innym sklepie, bez znaczka, ale dokładnie to samo i wyprodukowane w tej samej fabryce, po prostu identyczne, ale bez znaczka i za np. 600zł. Jest różnica ?? Oczywiście, a skoro tak to po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam kumpla który jeździ na sałacie(taxi)i zmieniałem mu już kilkakrotnie wachacze.

Najlepiej się sprawują rzecz jasna LMO,ale testowaliśmy inne.

Febi i LMO wstawiamy na dół na tył(banan)bo tylko to wytrzymuje ponad 2 lata (40-50kkm)na mieście wyłącznie.

Dachsteiny wstawiamy na rórę i dół przedni bo one wytrzymują przyblizona wartośc (około 40kkm).

U siebie po świetach bede zmieniał własnie górne na Dachsteiny bo mam już przetestowaną wytrzymałośc na taksówce.

Harta nie polecam szczególnie Bananów odwulkanizowuje się szybko ten plastik w gumie,a jak on się rusza to auto wodzi po ulicy jak narciarza na lodzie.

 

 

Na tył nie opłaca się wstawiać tulei harta wytrzymują do 6 miesięcy.

 

 

pozdrawiam i wszystkiego najlepszego ze Swiętami.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz rok temu wstawilem gore po obu stronach te dachsein , i zrobillem juz 11 tys po badzo zlych drogach i narazie gitarka nie maja luzu. niewiem co by bylo po 20 tysiacach badz 30 . niech inni sie wypowiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu założyłem dwa dolne przednie firmy DACHSTEIN .Byłem na zbieżności i jest OK .Czyli pierwszy wniosek to ,że wymiary zgodne z oryginałem ,zobaczymy jak z trwałością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że za te pieniądze to się opłaca 45 zł górny i 100 zł dolny też się skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o koncowkach drazkow kierowniczych i lacznikach stabilizatora dachstein? Wymieniam akurat wahacze i wzialbym wahacze plus wymienione elementy tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zmieniam lewy dolny "banan" i jeden górny tylny lewy ,oczywiście firmy Dachstein ,mam na liczniku prawie 200tys i własnie zmieniam pierwszy raz oryginalne wahacze z lewej strony a są to "TRW" ,więc wytrzymały sporo,zobaczymy ile na tym pojeżdze.....z prawej strony wymieniałem wszystkie wahacze 2 lata temu firmy "Optimal Germany" -były przywiezione nowe z niemiec ,do dzisiaj zrobiłem na nich 25 tys. i jest cisza zobaczymy jak długo...

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupujecie na allegro czy są też w sklepach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie kupujecie na allegro czy są też w sklepach???

ja dziś kupiłem 2 górne przednie na allegro po 45zł za sztukę + wysyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dachstein stare dzieje 30 tys zrobisz... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dachstein stare dzieje 30 tys zrobisz... ;D

więc znów je kupie i założę...;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie juz jest inny zestaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego wątku kupiłem 2 górne Dachstein na prawą stronę.

jednak zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem bo jeśli okaże się że są kiepskie i będę musiał znów wkładać inne to porażka. cena 45 zł to kasa do zaryzykowania ale za każdym razem robienie zbieżności to już dodatkowy wydatek ( bo zbierzność robi sie zawsze wymieniając wahacze??). generalnie Dachstein od 17.04 zamontowany będzie w aucie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przeczytaniu tego wątku kupiłem 2 górne Dachstein na prawą stronę.

jednak zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem bo jeśli okaże się że są kiepskie i będę musiał znów wkładać inne to porażka. cena 45 zł to kasa do zaryzykowania ale za każdym razem robienie zbieżności to już dodatkowy wydatek ( bo zbierzność robi sie zawsze wymieniając wahacze??). generalnie Dachstein od 17.04 zamontowany będzie w aucie:)

 

Zbierznosc robisz tylko gdy wymieniasz koncowke drazka kierowniczego tak wiec nie muisz nigdzie jezdzic na zbierznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( bo zbierzność robi sie zawsze wymieniając wahacze??).

 

Wiesz co, z kolegą ostatnio dyskutowałem i doszedłem do teorii:

 

Gdy wykonałem zbieżność na "dobrym" wahaczu, a gdy stukał to wsadziłem nowy, więc teoretycznie guzik w tej zbieżności się zmieniło.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to i zrobiłem. Wstawiłem 2wachacze DACHSTEIN. LEWY DOLNY TYLNY i PRAWY GÓRNY PRZEDNI. Zrobiłem 1tys. km ( polskie normalne drogi, czyli prosto i dziurawo ) Mam Opony 215/45/17 i jak na razie dają rade. Ciekawe jak dalej się potoczy... Będę pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności