Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

to, czy będzie obcierać już wiem - będzie :(

obecnie pytanie brzmi; jakie dystanse zastosować, by koło nie wystawało poza nadkole i by nie obcierało zarówno o wahacz jak i nadkole. da się? jak?

 

Pasek B5 FL - limuzyna.

opony: 245/40/18

felga: 8x18; ET45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to, czy będzie obcierać już wiem - będzie :(

obecnie pytanie brzmi; jakie dystanse zastosować, by koło nie wystawało poza nadkole i by nie obcierało zarówno o wahacz jak i nadkole. da się? jak?

 

Pasek B5 FL - limuzyna.

opony: 245/40/18

felga: 8x18; ET45

przy takich naleśnikach to żadne dystanse nie wejdą na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, jako że jestem zupełnie zielony w TEMACIE proszę o pomoc.

Jestem fanem felg z dużym rantem, wypatrzyłem taki zestawik - felgi 8J/17 ET35 przód i 9J/17 ET30 tył, pytanie, czy będzie to pasować do mojego autka, czy nie będzie wystawać i za jakimi oponkami ewentualnie musiałbym sie rozejrzeć?

 

Podpowie ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał franas00 Zobacz post

witam kupiłem dziś felgi ori Audi RONAL made in Poland

przymierzałem i siedzą strasznie głęboko, muszę dać dystanse teraz pyt jakie będą dobre/najlepsze??

felgi: 7,5j 18H2 et54

opony: 225/40 ale 2szt są raczej do wymiany i będę kupował nowe i tak się zastanawiam czy na przód nie dać lepiej 215/40 bo mam gwint i auto będzie nisko ale nie z przesadą tak wiec czekam na wasze opinie pozdrawiam

moje auto b5 3b kombi

Na przód daj po 1,5cm ,a na tył 2,5cm ,opony daj wszystkie 225/40.

 

to nie będzie za dużo na tył?? et teraz jest 54 jak dam 25mm to będzie et29 ja myślałem tak że tył zrobię et35 a przód e37, może sie mylę, poprawcie mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie będzie za dużo na tył?? et teraz jest 54 jak dam 25mm to będzie et29 ja myślałem tak że tył zrobię et35 a przód e37, może sie mylę, poprawcie mnie:)

ale felga jest wąska jak piszesz,możesz dla pewności kupić 1,5cm na przód i sobie przymierzyć ile masz miejsca na tył

 

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

 

Podpowie ktoś? :)

wydaje mi się że przód może być ok przy oponie 215/45,tył chyba będzie wystawał ,chyba że jakieś opony zastosujesz węższe może też 215/45,nie mam 100% pewności,tu wszystko mi wygląda na styk ,bo w pasku 3BG pewnie by weszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanko czy felgi 16' z ET 50 6,5J i otworem 57,1 podejda bezproblemowo chciałbym założyć oponki 205/55

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja mam pytanko czy felgi 16' z ET 50 6,5J i otworem 57,1 podejda bezproblemowo chciałbym założyć oponki 205/55

bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z takim et będzie wyglądał jak tramwaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że z takim et będzie wyglądał jak tramwaj...

Znaczy będzie miał wciągnięte koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie kogoś zaufanego kto robi dystanse??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do felg ..

 

8x17 ET 45

 

jakie dystanse ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy będzie miał wciągnięte koła

 

B5 FL ma et 37, a przy 50 będzie w sumie 26 mm wężej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał chrupek1981

Podpowie ktoś?

 

wydaje mi się że przód może być ok przy oponie 215/45,tył chyba będzie wystawał ,chyba że jakieś opony zastosujesz węższe może też 215/45,nie mam 100% pewności,tu wszystko mi wygląda na styk ,bo w pasku 3BG pewnie by weszło

 

Ok, dzięki kolego za podpowiedź, dostałem zdjęcia felg o rozmiar których pytałem no i mając na uwadze twoją opinię i stan felg :/ w stosunku do ceny, nie będę się męczył w nocy że ich nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał radoslawc viewpost.gif

to, czy będzie obcierać już wiem - będzie :-(

obecnie pytanie brzmi; jakie dystanse zastosować, by koło nie wystawało poza nadkole i by nie obcierało zarówno o wahacz jak i nadkole. da się? jak?

 

Pasek B5 FL - limuzyna.

opony: 245/40/18

felga: 8x18; ET45

 

"przy takich naleśnikach to żadne dystanse nie wejdą na przód"

 

a opony 235/40/18 - zmienią sytuację??

szukam solidnego rozwiązania, bo już mam felgi 8x18 ET45...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a opony 235/40/18 - zmienią sytuację??

Szukam solidnego rozwiązania, bo już mam felgi 8x18 et45...

225/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał radoslawc viewpost.gif

to, czy będzie obcierać już wiem - będzie :-(

obecnie pytanie brzmi; jakie dystanse zastosować, by koło nie wystawało poza nadkole i by nie obcierało zarówno o wahacz jak i nadkole. da się? jak?

 

Pasek B5 FL - limuzyna.

opony: 245/40/18

felga: 8x18; ET45

 

"przy takich naleśnikach to żadne dystanse nie wejdą na przód"

 

 

a opony 235/40/18 - zmienią sytuację??

szukam solidnego rozwiązania, bo już mam felgi 8x18 ET45...

 

 

tak jak napisał Jaco ,opony 225/40 ale dystans jedynie 5mm -10mm bez kołnierza ,bo następny rozmiar jest 1,5cm z kołnierzem,ja kiedyś zakładałem bez kołnierza ale u mnie felga się nie trzymała na tym,więc odpuściłem,można coś pokombinować samemu jak ktoś ma możliwość żeby zrobić dystans ok 1-1,2cm,miałem samoróbkę ok 1cm i niestety kołnierz z piasty wchodził w dystans i niestety nie można było dokładnie dokręcić i miałem bicie,najlepiej włóż sobie koło i sprawdź wtedy będziesz widział jak do wszystko wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dylemat, tym razem

Felga 17" 8J ET35 przy oponie 225/45

 

Jako że w tym sezonie raczej nie stać mnie na zakup nowych opon, będę jeździł sezon na tym co dostane w zestawie i teraz pytanie czy przy takiej feldze i dość szerokiej gumie (jak dla mnie) wejdzie to mi bez kombinowania, czy nie będzie wystawać (w szczególności tył gdzie siedzi spora butla lpg w kole oraz nie chciałbym aby coś mi obcierało) czy konieczne będą dystanse, jeśli tak to za jakimi mam się rozglądać, ewentualnie czy mniejsza guma 215/50 (to chyba byłby najlepszy wariant na nasze drogi) lub 215/45 by podeszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponownie dylemat, tym razem

Felga 17" 8J ET35 przy oponie 225/45

 

Jako że w tym sezonie raczej nie stać mnie na zakup nowych opon, będę jeździł sezon na tym co dostane w zestawie i teraz pytanie czy przy takiej feldze i dość szerokiej gumie (jak dla mnie) wejdzie to mi bez kombinowania, czy nie będzie wystawać (w szczególności tył gdzie siedzi spora butla lpg w kole oraz nie chciałbym aby coś mi obcierało) czy konieczne będą dystanse, jeśli tak to za jakimi mam się rozglądać, ewentualnie czy mniejsza guma 215/50 (to chyba byłby najlepszy wariant na nasze drogi) lub 215/45 by podeszła?

nie z tyłu a z przodu będziesz miał problem,najlepiej 215/45 wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał chrupek1981

Ponownie dylemat, tym razem

Felga 17" 8J ET35 przy oponie 225/45

 

Jako że w tym sezonie raczej nie stać mnie na zakup nowych opon, będę jeździł sezon na tym co dostane w zestawie i teraz pytanie czy przy takiej feldze i dość szerokiej gumie (jak dla mnie) wejdzie to mi bez kombinowania, czy nie będzie wystawać (w szczególności tył gdzie siedzi spora butla lpg w kole oraz nie chciałbym aby coś mi obcierało) czy konieczne będą dystanse, jeśli tak to za jakimi mam się rozglądać, ewentualnie czy mniejsza guma 215/50 (to chyba byłby najlepszy wariant na nasze drogi) lub 215/45 by podeszła?

 

nie z tyłu a z przodu będziesz miał problem,najlepiej 215/45 wszędzie

 

No dobra, a na w/w feldze rozmiar 215/45 moze dla pewnosci 205/45 nie będzie żle wyglądał? Prosiłbym o rade i wypośrodkowanie rozmiaru między wyglądem a funkcjonalnością. Może lepiej dać 205/45 lub 205/50.Oczywiście fajnie by było gdyby autko ładnie się prezentowało ale samochód nie raz przy wyjazdach rodzinnych ma załadowany bagażnik na maxa, butla lpg w kole, robi swoje. Pozatym uatko użytkuje też żona (chyba tyle w temacie :) )

Mam upatrzona felgę która mi się śni po nocach i chyba jednak czeka mnie zakup opon, łatwo nie odpuszcze :P

Edytowane przez chrupek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował 205/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności