Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak z wytrzymałością gwintu MTS ale jak miałem kiedyś założony KIT w swoim (sprężyny supersporta) i właśnie amorki MTS-a to po sezonie były amory do wyrzucenia, później zdecydowałem się na gwint i zakupiłem KW z którego byłem bardzo zadowolony, po sezonie poszedł dalej do ludzi, i z tego co wiem dalej śmiga bez problemów tyle że w innym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie to loteria

sa mtsy co jezdza bezawaryjnie 4 lataa a sa H&R za 5 tys co wracaja na reklamacje po 3 mies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaa ;/

Czyli najlepiej albo kupic nowe z roczną gwarancją- gwint mts

Albo same spręzyny zmienić i jeździć, autko zejdzie w dół, a amorki orginał, nie dostaną tak po tyłku.

W Irlandii ogólnie są piękne asfalty, wręcz dywany, to jeśli go obniżę to autko lepiej by się prezentowało wizualnie.

na komforcie chciałbym nie stracić, bo na dziurach wygodnie się buja, nie puka nic i nie trzęsie, ale znowu chciałbym tak zrobić, żeby tył stał równo i na całości zszedł w dół około 3-4cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ahaaa ;/

Czyli najlepiej albo kupic nowe z roczną gwarancją- gwint mts

Albo same spręzyny zmienić i jeździć, autko zejdzie w dół, a amorki orginał, nie dostaną tak po tyłku.

W Irlandii ogólnie są piękne asfalty, wręcz dywany, to jeśli go obniżę to autko lepiej by się prezentowało wizualnie.

na komforcie chciałbym nie stracić, bo na dziurach wygodnie się buja, nie puka nic i nie trzęsie, ale znowu chciałbym tak zrobić, żeby tył stał równo i na całości zszedł w dół około 3-4cm.

 

jak obniżysz go o 3-4 centy i zostawisz ori amorki to na pewno przyspieszysz ich zgon, kwestia czasu - oczywiście przez ładne drogi na pewno nie będzie to tak krótki okres jak np. w PL.

Jeżeli nie chcesz eksperymentować z doborem sprężyn i wysokością auta - kup markowy gwint. Masz regulację góra/dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej kupic nowe bo jest gwarancja w wiekszosci 2 lata a uzywane to loteria albo kupisz mega gwint i pociewszysz sie kilka lat i wtedy jest sweitnie albo sie wyleje po 2 mies i od nowa wkladanie kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na gwincie MTS od MAPET'a zrobiłem ok 12tyś km i na razie jest wszytko git.

Jak chcesz ustawić auto równo, bez kombinowania kupuj gwint wg mnie tylko nowy z gwarancją....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie uwzazamy

albo nie wrecz odwrotnie sam nie wiem...

 

a tak na powaznie skad mamy wiedziec co w nim siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie uwzazamy

albo nie wrecz odwrotnie sam nie wiem...

 

a tak na powaznie skad mamy wiedziec co w nim siedzi?

 

A da się to jakoś sprawdzic przed zalozeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w 10% wizualnie reszta sie okaze po w ciagu najblizszego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie panowie które zawieszenie wybrać?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/JOM-Height-Adjustable-Coilovers-VW-Passat-3BG-01-05-/281144110736?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item41757eae90

 

http://www.ebay.co.uk/itm/COILOVER-VW-PASSAT-1-9TDI-B5-B5-5-3B-3BG-SALOON-ESATE-SUSPENSION-KIT-/251367635319?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a86adb977

 

http://www.ebay.co.uk/itm/FK-AK-STREET-Coilovers-VW-Passat-3BG-B5-5-2001-2005-/281140962988?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item41754ea6ac

 

jak sądzicie drodzy forumowicze?, które ma najlepsze mniemanie? Czy wszystkie są do d...py :)

W pl MTS kupi za 200f za następne 17f je prześle tutaj, ale tu mam roczną gwarancje na nie...

 

Warto kupić któreś z tych w/w czy lepiej dołożyć kilka dziesiąt funtów i kupić MTS-a Technik

 

Proszę o mądrą podpowiedz, bo samemu to gapa jestem w tych klockach, pierwszy mój zakup takiej postaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy,

Ja mam troszkę pewnie laickie pytanie w tym wątku ale je zadam, trudno...najwyzej mnie "uświadomicie" :)

Kupilem Paska na sprężynach Eibach'a (chyba -30mm). Szczerze mówiąc nie jestem entuzjastą sportowych zawieszeń i chyba je zmienie na standard, choć poza wyglądem auta wszystko jest ok tzn nie czuje utwardzenia samochodu.

Pytanie jednak dotyczy tego jak sprawdzić czy amorki tez są zmienione -napisów na nich tak na szybko nie widziałem. Nie wiem czy szukac tylko sprężyn używek czy tez amorkow.

Z góry dzięki.

Edytowane przez strumyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zakładać same sprężyny obniżające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

witam,

ma ktoś doświadczenie z takim zestawem, to jest KIT -40mm przód i -30mm tył, chce kupić jakiegoś KITa do 1300PLN :ocochodzi

 

http://www.ap-sportsuspensions.com/ap-sportfahrwerk-272.html

 

jaka charakterystyka jest tej zawiechy, i ile rzeczywiście obniża pasiora:hmm

 

czy może coś innego w tej cenie, nie interesuje mnie MTS, TA i FK

Edytowane przez kapsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym kupić gwint AP, no jeśli nie to FK ostatecznie.

Powiem szczerze że jazda na kicie to nic ciekawego, gwint wg mnie zdecydowanie lepszy. Szczególnie że na kicie może Ci się zrobić motorówka, a gwint zawsze da się wyregulować żeby buda stała ładnie w klinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponowałbym kupić gwint AP, no jeśli nie to FK ostatecznie.

Powiem szczerze że jazda na kicie to nic ciekawego, gwint wg mnie zdecydowanie lepszy. Szczególnie że na kicie może Ci się zrobić motorówka, a gwint zawsze da się wyregulować żeby buda stała ładnie w klinie :)

zgadza sie ja jeździłem na kicie i tyl stal mi nierówno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jezdzilem na kicie i mi tył stał równo. moze miales amory nierowno wydygane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kit kitowi i passat passatowi nierowny... rozne wyposazenia dodatkowe opcje itp wiec wszystko jest mozliwe... i nie musza byc wywalone amory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
Proponowałbym kupić gwint AP, no jeśli nie to FK ostatecznie.

Powiem szczerze że jazda na kicie to nic ciekawego, gwint wg mnie zdecydowanie lepszy. Szczególnie że na kicie może Ci się zrobić motorówka, a gwint zawsze da się wyregulować żeby buda stała ładnie w klinie :)

 

Bzdura! W naszych toczkach mówię tu o mnie i moim bratu tylko mieliśmy kity. I nie mówię żę gwint jest do d.py bo to też dobry rodzaj zawiechy jak nie lepszy. Poniżej jak u brata lezy kit h&r -60mm i -40mm spięty przód góra dół rozpórki i na żółtych poliuretanach. Chyba ze uzywaliscie jakis "no name kit". kazdy kit musi byc dobrany do wersji silnikowej oraz do max obciążenia osi. może dlatego w tak źle dobrane stoi jak motorówka. wydaję mi się że w 99% źle dobrany kit powoduje taki niefart z wyglądem a nie że jest to KIT

[ATTACH]112024[/ATTACH]

 

 

a ja jezdzilem na kicie i mi tył stał równo. moze miales amory nierowno wydygane

 

 

popieram

 

 

 

 

 

Pytanie do MAPET - AP to odłam KW?, widzę że masz w ofercie taki zestaw KIT, masz jakąś opinię na temat tego zestawu http://www.ap-sportsuspensions.com/ap-sportfahrwerk-272.html

Edytowane przez kapsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poszukac jakiejs uzywki np. Weiteca. Ja na takim gwincie jezdze juz rok i nie moge narzekac, a udalo mi sie go wyrwac za 500 zlociszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności