Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pozwolę zadac pytanie w tym wątku ale najpierw opiszę swoją sytuację. Nie dawno moje amorki skończyły się i teraz cały tył mi siedzi ciągle i chlapaczami haczę prawie wszędzie.

Chciałbym passata obniżyc o jakieś 20-25mm.

Czy możecie mi polecic jakieś amortyzatory i jakieś sprężyny ? (najlepiej jakbym dostał jakieś foto jak to wygląda bo ciężko znaleźc jakieś gdzie jest tylko o tyle obniżony). Interesuje mnie tylko takie obniżenie bo nie chciałbym chlapaczami dotykac co chwilę gleby.

Czy mogę po prostu kupic seryjne amortyzatory i założyc sprężyny które obniżą mi o te 20-25 mm czy lepiej zastasowac inne amortyzatory od razu?. Na razie passat na 15 ale po zimie przyjdą 17 mam już kupione dlatego chce go obniżyc.

Znalazłem amortyzatory filmy MTS Technik czy ktoś może mi powiedziec coś na temat tych amortyzatorów. Chce zachowac też jakiś komfort jazdy nie chce za sztywnego auta od razu mówię.

Przepraszam że piszę c a nie c z kreską ale mam jakiś problem w komputerze i wywala mi jakiś błąd.

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Dodam jeszcze ze ktoś mi polecał seryjne amorki Bilsteina albo sachs i do tego niby mogę zamontowac sprężyny obniżające o te 20-25mm co o tym myślicie ?

Edytowane przez kuszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze ktoś mi polecał seryjne amorki Bilsteina albo sachs i do tego niby mogę zamontowac sprężyny obniżające o te 20-25mm co o tym myślicie ?

I tak zrób.Poszukaj ori "sport" sprężyn i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do grona powracających do serii... Zbyt często zrywana dokładka przednia, zaczepianie spodem o drogę...Nie na nasze drogi taki zawias. Fakt faktem, że mój leży prawie 8 cm niżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do grona powracających do serii... Zbyt często zrywana dokładka przednia, zaczepianie spodem o drogę...Nie na nasze drogi taki zawias. Fakt faktem, że mój leży prawie 8 cm niżej...
jak zrywasz przednią dokładkę to chyba nie umiesz jeździć niskim autem :) ja przez 2 lata urwałem raz zderzak bo za szybko wjechałem na parking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeci rok latam na gwincie a nie mam za wysoko i też nic nie urwałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak zrób.Poszukaj ori "sport" sprężyn i będziesz zadowolony.

 

Gegas znasz jakieś oznaczenie tych sprężyn obniżających o te 25mm.

Dodam jeszcze że jutro chyba zamówię już amortyzatory sachs, zastanawiam się nad tymi sprężynami i przez myśl przeszły mi na chwilę sprężyny firmy jamex, gdyż mogę dostac je w mojej miejscowości w sklepie motoryzacyjnym. Co myślicie o tym zestawieniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamex'y nie mają dobrych opinii.

Żeby dobrać kolory ori sport sprężyn dla Ciebie potrzebny jest kod Twojego zawieszenia,który jest na wlepie w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre nie umiem jeździć autem:)

 

Hokej mam tylko wciśnięty w zderzak, nie przykręcony od dołu więc ma prawo zerwać go jak choćby minimalnie zahaczy o krawężnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hokej mam tylko wciśnięty w zderzak, nie przykręcony od dołu więc ma prawo zerwać go jak choćby minimalnie zahaczy o krawężnik.
dziwne że ja nie zrywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam... Ile jest warte gwintowane zawieszenie

KW Variant 2 firmy Koni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KW Variant 2 firmy Koni?

 

Zależy w jakim stanie, ale myślę że jakieś 800-900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy w jakim stanie, ale myślę że jakieś 800-900zł

 

Nówka? uzywany kilka miesiecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kw v2 firmu koni? ciekawe polaczenie ale tak jak pisze Wojtas ze takie pieniądze chociaż jest z reg twardości to i tak dużo nie wezmie sie za to ja moje kw v1 rocznego z papirami od niemca kupilem za 400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprężyny 1be od 1.8t podejdą do 1.9tdi AVB? Dokładnie takie:http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1d4d310b9fac7bd7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Co wiecie lub sądzicie o zawieszeniu gwintowanym firmy FK

Mam mozliwość kupić używki za 80f czyli około 400zł. Nowki chodzą około 190f i około 700-900zł.

To jest link do aukcji

 

http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/passata4-coilovers-and-5x112-spacers/1035214359

 

Potrzebował bym dobrej opini bo nie wiem czy warto to kupić czy nie pchać się w bagno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłby ktoś wypowiedzieć się w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Passat b5 kombi 1.9 TDI sprężyny Eibach też od kombi 1.9TDI (podobno).

Tył siadł te -30 jak miało być a przód nie ;/ zauważyłem że sprężyny są założone do góry nogami. Czy to może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ,czy z przodu tez mozna pozbyc sie tych gum /podkladek spod springow zeby siadlo nizej bo motorowka mi sie zrobila po wymianie na kita ,dzieki i pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do wyboru są springi obniżające : H&R,Weitec,Eibach,AP, FK, Supersport i jakieś ori sport czerwone /VW046 VA /.

Pomóżcie co wybrać do mojego kombika ? Czy takie sprężyny z Passka po lifcie mogę śmiało montować do mojego przed liftowego ?Pytam,bo jak zapodałem ori sport od lifta to zamiast w dół mój poszedł w górę.

Niech mi ktoś doradzi,bo sie pogubiłem.Teraz mam na przodzie AP progresywne od A4 / 4,5 cm w dół/ a z tyłu ori sport /2,5 cm w dół/,ale chciałbym w końcu zapodać jakiś komplet dedykowany pod mojego Passka i mieć spokój.

Jeżeli chodzi o twardość sprężyn to wiem,że najbardziej twardy jest H&R a co z resztą ???

Amorki mam "krótsze" czerwone "ori sport".

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek miałem h&r miałem również supersport i powiem Ci że jakoś tej twardości na nich nie odczułem ;) No może troszkę twardziej od serii ale dla mnie praktycznie nie było to zauważalne.

Jeździłem też na sprężynach eibach i tutaj komfort jest taki jak na ori zawiasie.

Ogólnie to polecam założyć gwint, nie ma wtedy problemu że auto się obniży nie tak jak będziesz chciał...tylko sam sobie wyregulujesz jego wysokość względem potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności