Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie mam wrzucony caly bagaznik balastu zeby tak ladnie sie ulozylo:) szkoda mi troche ciac tych sprezyn, sprobuje moze cos od innego calkiem auta dobrac, mam zamiar przejsc na felge 18 cali, wtedy to by naprawde ladnie wygladalo, tutaj jest 205/40/17 i zrobilo sie blisko do progów(jakbym skręcił gwint do końca to bym stabilizatorem ziemi dotknął:)), a auto to daily drive - 50k km rocznie, Naxus, sprezyna na tych "cyckach" calkiem fajnie mi siedzi, musialem dzis amory odkrecic zeby gumy spod sprezyn zdjac, wiec mysle, że moge jeszcze o zwój obciąć sprężynę, gorzej z amorami, nie wiem ile wytrzymają, teraz auto ma jakieś 1cm skoku zawieszenia z tyłu

Edytowane przez tomek_olecko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy sprężyny firm Simoni Racing lub Lowtec wartują coś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]104126[/ATTACH]

 

 

co zrobic zeby tyl usiadl nizej? sprezyny z gwintu bez regulacji juz siedza i wyjete gumy, jak balast z bagaznika wyciagam to jeszcze sie podnosi :/

 

wsadź springi od sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsadź springi od sedana

 

siedza od gwintu z sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy zawias za kwotę ~1000 zł będzie najtwardszy? mts? fk? ta? czy jakis inny? bo chce zakupić i różne rzeczy już czytałem i sam nie wiem jaki kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA najtwardszy

FK najbardziej miekki

MTS posrodku

u mnie np mts stanowi 99% sprzedazy tych tanich gwintow do passata b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie np mts stanowi 99% sprzedazy tych tanich gwintow do passata b5

a taki średnio miękki w kwocie tak do 3,500 ? na kw pewnie się nie łapię ale chyba jest jeszcze jakaś półka między drogim KW, a tanim MTS'em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a taki średnio miękki

 

Myślę że AP było by dobrym rozwiązaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej firmy zawias za kwotę ~1000 zł będzie najtwardszy? mts? fk? ta? czy jakis inny? bo chce zakupić i różne rzeczy już czytałem i sam nie wiem jaki kupić.

 

 

bierz MTS będziesz najbardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej firmy zawias za kwotę ~1000 zł będzie najtwardszy? mts? fk? ta? czy jakis inny? bo chce zakupić i różne rzeczy już czytałem i sam nie wiem jaki kupić.

 

Od siebie mogę polecić MTS, latam na tym prawie 2 tygodnie i niecałe 1000km zrobiłem - jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej firmy zawias za kwotę ~1000 zł będzie najtwardszy? mts? fk? ta? czy jakis inny? bo chce zakupić i różne rzeczy już czytałem i sam nie wiem jaki kupić.

jeździłem na FK kupionym od Mapeta,twardy jak cholera,zwoje sprężyn ocierały zwoje i piszczał jak tapczan,więc wyjąłem,założyłem amory MTS i do nich moje stare springi H&R,było w miarę ok,ale stuki dochodzące z przednich amorów tak mnie wkur###ły że je wywaliłem,kupiłem znowu KONI bo na takich jeździłem ostatnie 150000km i cisza,ale jeśli chodzi o gwint to raczej AP

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten AP taki już w miarę jakościowy ? chodzi mi o skrzypienia itp dolegliwości o których wspomniał Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zmieniłem tylne sprężyny z Eibach'a z zestawu Sachs Performance na ori obniżające z 1BE (1 pomarańcz i 2 niebieskie). Niby te Eibachy miały obniżać o 3 cm względem serii, a 1BE obniża o 2 cm. Tymczasem po zmianie tył auta podniósł się o 2 cm. Jestem zadowolony z efektu i seryjne amorki z tyłu odetchną trochę i dłużej pożyją na nowych sprężynach. Szczelina między oponą a nadkolem jest wizualnie do zaakceptowania względem przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał ze swojego cały komplet do sprzedania w sierpniu jezdne na nim 4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja będę miał ze swojego cały komplet do sprzedania w sierpniu jezdne na nim 4 lata

 

wszystko fajnie tylko ze masz sedana...a ja kombi :D

ps. amor org czy zmieniales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie tylko ze masz sedana...a ja kombi :D

ps. amor org czy zmieniales?

 

cale zawieszenie org leży w garażu jezdne na amorach APEX I sprezynach -40

 

---------- Dodano o 14:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:06 ----------

 

wszystko fajnie tylko ze masz sedana...a ja kombi :D

ps. amor org czy zmieniales?

 

cale zawieszenie org leży w garażu jezdne na amorach APEX I sprezynach -40

 

---------- Dodano o 14:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:17 ----------

 

wszystko fajnie tylko ze masz sedana...a ja kombi :D

ps. amor org czy zmieniales?

cala zawiecha APEX -40

Edytowane przez aro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprężyny MTS o numerach : tył - 0674 i przód - 0572 pasują do mojego Passka ? Ile obniżają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest prawidłowe ustawienie sprężyny progresywnej? Tak jak ta z prawej czy z lewej?

 

8btr.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności