Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

A tak Krawcol zgadzam sie z Toba, 4300 jest swiatlem najbardziej zblizonym do dziennego wiec i jednoczesniej swieci najjasniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie plecie barwe swiatła ksenona żeby świeciło na niebiesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamontowany HID 8000k i jestem z niego zadowolony, ładnie wygląda i do tego lepiej świeci w nocy. Żadnych skarg innych uczestników drogi nie doświadczyłem (nikt nie mruga że go rażę). Jeżdżę na nich już 2 miesiące i jest ok.

 

to jakie plecie barwe swiatła ksenona żeby świeciło na niebiesko

 

 

Wiec jak chcesz światło białe to montujesz 6000k, jak chcesz niebieski 8000k a jak chcesz fioletowe to 10000k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge zamontowac 8000k mam soczewki i zarowki H7 bosch light blue

 

no jedna swieci na bialo z domiezka niebieskiego koloru a druga na zolto wymienilem nowe zarowki na nowe i dalej to samo, czy jest opcja ze wypalila sie soczewka ? czy problem lezy gdzie indziej bo tez moze strzelil bym sobie taki zestawik xenonow ale niechce zeby jedna z nich swiecila na zolto:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w TVN TURBO był krótki programik na temat tanich HID ksenonowych ... o ile same żarówki i ich osprzęt mają homologację to ....

1. reflektor przeznaczony do halogenów (co jest na nim wytłoczone jako H, ksenon ma D) wraz z takimi ksenonami nie ma homologacji = mandat i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego ...

2. komplet, który może być dopuszczony na dzisiejszy dzień poza przekładką oryginału to całe reflektory z homologacją wraz ze spryskiwaczami i samopoziomujące ;) - zdziwieni :eek: ? - moim zdaniem bardzo dobrze bo te samoróby dają po gałach reszcie użytkowników drogi niesamowicie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz odpisze bo nie zagladalem przez 2 dni i kuna tyle czytania ze zima.

1. W nowych Passatach laduja 5000K

2. 4300 sa troche zolte

3. Ja zamontowalem 6000 dlatego ze nie bylo jeszcze 5000K w sprzedazy

4. Montaz w endżel ajsach jest banalny. Scialem na tokarce lepek tej plastikowej obudowy (kopulki), przewloklem zarnik i kabelki, zalozylem gumke od zarnika na ta kopulke plastkowa i po zawodach. Marecek ktory ma swira na punkcie zenonow powiedzial ze wyglada jak fabryczna instalacja.

5. Ten sznurek co kolega podal na ibeja to nie wiem co to jest. Ja bym polecil TYLKO te co mam

6. Ten kto twierdzi ze KAZDY chinski HID jest badziewny nie wie co mowi. Ja mam chinszczyzne i nie zakloca ani CB ani nic. Chinczyk chinczykowi nie rowny

7. Fotki instalacji zrobie jutro w ciaga dnia i wkleje

8. Nie ma sensu robic foty jak siweca 6000 czy 8000. Na zdjeciu nie bedzie roznicy. Wg mnie im. wysza temp tym wieksza wioska. 5000K jest naprawde git. Wyglada jak fabryczna instalacja

9. Zarnik HID wydziela na zewnatrz nizsza temp. wiec soczewka nie powinna ucierpiec. Gadalam z kims na forum (nie pamietam z kim), kto ma takie swiatla jak ja i jezdzi na HIDach od roku i swieca cacunio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Witam!

 

Przeczytałem cały wątek i nie jestem pewien jaki zestaw będzie pasował do mojego auta. Chodzi mi głównie o rodzaj palnika. Jeżeli chodzi o temperaturę to jestem zdecydowany na 6000K. W aucie mam standartowe reflektory soczewkowe (Passat 2001 r) Poniżej wklejam rodzaje HIDów:

 

pod żarówke H1 o temperaturze 4300k, 6000k , 8000k i 10000k

pod żarówke H3 o temperaturze 6000k oraz 8000k

pod żarówke H4 o temperaturze 4300k,6000k oraz 8000k

pod żarówke H7 o temperaturze 4300k, 6000k , 8000k i 12000k

pod żarówke H11 o temperaturze 6000k oraz 8000k

pod żarówke H13 o temperaturze 6000k oraz 8000k

pod żarówke HB3 o temperaturze 6000k oraz 8000k

pod żarówke HB4 o temperaturze 6000k oraz 8000k

pod żarówke HB5 o temperaturze 6000k oraz 8000k

pod żarówke D2S o temperaturze 4300k, 6000k oraz 8000k

pod żarówke D2R o temperaturze4300k, 6000k oraz 8000k

 

Proszę o info czy ma być to zestaw pod H7 czy może pod żarówkę D2S.

 

Aha; Preziu pisał żeby zakupić zatyczki od tylu do swiatel (osłony gumowe). Czy ktos kupował; jeżeli tak to gdzie można to kupić.

 

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o info czy ma być to zestaw pod H7 czy może pod żarówkę D2S.

Kolego masz zarowke H7 wiec palnik tez musisz kupic H7, proste

Aha; Preziu pisał żeby zakupić zatyczki od tylu do swiatel (osłony gumowe). Czy ktos kupował; jeżeli tak to gdzie można to kupić.

W ASO kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zależy jakie masz lampy, czy pod palniki xenonowe d2s, czy pod zwykłe żarówki H7 :)

 

ale seryjnie w 3BG montowano H7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preziu u mnie jest podobny zestaw i gra gitara :) Tylko ja najpierw wsadziłem 6000K i mi trochę przeszkadzała barwa. Teraz mam 4300K i jest super. 6000K zostawiłem na zapas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Preziu u mnie jest podobny zestaw i gra gitara :) Tylko ja najpierw wsadziłem 6000K i mi trochę przeszkadzała barwa. Teraz mam 4300K i jest super. 6000K zostawiłem na zapas :)

Czy to prawda, że 4300K świecą trochę na żółto? (Tak jak pisał Preziu)

Możesz podać linka od kogo kupowałeś, i czy nie masz problemu z zakłócaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luka

Witam

Zacznę od tego, że jeśli już mam przerabiać paska to ma wyglądać jak oryginał, a nie jakieś tam "endżel ajsy", czy coś w tym stylu.(oczywiście każdy ma swój gust). Miałem zamiar kupić oryginalne reflektory pod ksenon HELLA, ale są cholernie drogie więc znalazłem na allegro zamienniki DEPO, ale już konkretnie pod ksenon za 500zł. Do tego dokupiłem ksenony 8000k za kolejne 500zł i moim zdaniem świecą kilka razy lepiej od zwykłych lamp, a jeśli chodzi o niebieską barwe to widać to tylko na załamaniu świtła, pozatym światło (takie jest moje odczucie) jest bielutkie.

 

 

 

img3182dr7.th.jpg

 

img3184wi5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Nawet na zdjeciu w dzien widac ze swieca bardziej na niebiesko niz bialo :)

 

Panowie to jak jest z zalozeniem tego do ori soczewek w 3b3? Trzeba kupic zatyczki to wiem. Trzeba cos pilowac lub trwale przerabiac czy tak samo latwo da sie wrocic do oryginalu jak by np nie przeszedl przegladu(w gb). Interesowal by mnie zestawik 5000K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek30 najbardziej białe światło daje 4300K i 5000K wyżej bedzie już wpadało w niebieską barwę.

Żarniki mam z allegro. Przetwornice są z Vectry.

Luka Angel Eyes kupiłem okazyjnie, dlatego się zdecydowałem na ich kupno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz miec jak org to jeszcze silowniki do wahaczy i modul samo poziomowania, i spryski montuj. Masz do pociagniecia ok 10m kabli w aucie i troche zabawy z etka. Ale jest do do zrobienia dla kogos kto ma pojecie o elektronice. ja w swojej B5 montowałem i bylo super, tylko spryski nie dzialay z opoznieniem i po 2tys km nie bylo juz plynu w biorniku bo lalo jak z werza. ale auto sprzedalem i koles zadowolony. teraz pasek doczekal sie tylko bi-xenonów, ale zobaczymy co bedzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywalem - fotki:

Prawa strona:

7bb52f32062f9642m.jpg bae50477fc381a95m.jpg fdc8271290886e6em.jpg

 

Lewa strona:

 

468e41e6c9d2b3b7m.jpg 27c59bcdf4ea34f6m.jpg c958ad9466661351m.jpg

 

Lisc jest elementem poprawiajacym prace HIDow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie oslony na lapy kupiles w aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ringi wiec to sa inne lampy i inne oslony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawia mnie tylko jedno ... a mianowicie co w razie konieczności wymiany palnika na nowy? Czy trzeba szukać jakiś specjalnych ,czy mogą być ogólno dostępne do lamp ksenonowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym problem, bo nie czaje ?? Kupujesz palnik xenonowy dedykowany pod konretny typ zarowki (taki jak masz) D2D, D2S, H1, H7 co za roznica ? W sprzedazy do wyboru do koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności