Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

lamerskie pytanie ori (czyt. oryginalne).

mam orginalne lampy z soczewkami...

czy takie gumy dostane na allegro? Lub gdzie moge dostac cos takiego? zeby nei niszczyc i nie lepic standardowych osłon?

Znalazlem cos tekirgo na ebayu co o tym sadzicie takie samo jak to w pl? http://cgi.ebay.nl/NEW-Hid-KIT-XENON-HID-H1-h7-h4-BI-QUALITE_W0QQitemZ350032742481QQihZ022QQcategoryZ131633QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam swiatla nie ori - ringi i mam H1 a monataz to 20 min. Moje H1 pasowaly bez zadnego problemu.

Jezeli masz ori soczewki Depo lub Hella to proponuje abys kupil zatyczki od tylu do swiatel (takie okragle gumu) pod instalacje xenon, nie bedziesz musial wiercic dziur, a kosztuje to w PL kilkanascie plnów

 

Preziu rozumiem, ze masz te lampy typu "Angel Eyes" i mam pytanie jak przeprowadzales przewod do zarnika przez ta oslone z tylu lampy? Cieles przewod, czy nawiercales otwory jakies? Tez mam lampy "Angel Eyes Black" i mam ori spryski na lampy, wlasnie sie przystawiam do montowania HID'ow, ale na lampie jest naklejka "HID Bulb not allowed" i niewiem czy nie bada z tego wynikaly jakies konsekwencje w postaci jakichs uszkodzen soczewek lub ich mocowan w lampie po instalacji HID'ow :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką barwe polecacie? Czy 4300K to dobry wybór jeśli nie chce niebieskiego światła? Czy lepiej wybrać 5000K? Chodzi mi o to aby jak najmniej wpadało w niebieską barwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4300k kolego, powyzej coraz bardziej wpadaja w niebieska barwe. a wracajac do jakosci, to mnostwo z tych zestawow chinskich ma problem z zaklucaniem cb a i czesto po prostu sie pala. sluchajcie sie kolego ktorzy pisali wczesniej i kupujcie markowe ksenony jesli juz wam na nich zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

mam engel eyes chrom i również chcę zamontować HIDy. Dajcie znać jak sie z nich sprawują zestawy na H1 i jaki kolorek wybrać 6000K czy 8000k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Im wiecej "K", tym slabiej swieca...

Najjasniejsze sa 4300K... I takie ja bym proponowal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

Ja słyszałem że najlepiej świecą 6000 mimo że 4300 to barwa światła, kolega który sprzedaje to na allegro też sprawdzał róznego rodzaju, znajomym pomontował, zamieniał na rózne barwy i każdy twierdzi jednoznacznie że 6000 świecą najlepiej.

Nie przecze że 4300 świecą najjaśniej, ale w odbicu drogi podobno lepiej radzą sobie 6000 k

 

Ale i tak strasznie mnie to wkurza, to montowanie hidów, mam tylko nadzieje ze kiedys ktoś to ukruci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawcol to nie tak, oznica miedzy nimi czyli 6000k czy 8000k jest w temperaturze barwy, 8000k swieca juz prawie ze na niebiesko i powiem szczerze ze jest to wkurzajace, nie mowiac o tym ze nie przyzwyczajonym do tej barwy wydawac sie bedzie ze swieci slabiej. dobry kompromis to 6000k, swiatlo zblizone go dziennego a nie jest perfidnie niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

 

Ale i tak strasznie mnie to wkurza, to montowanie hidów, mam tylko nadzieje ze kiedys ktoś to ukruci

 

mnie tez to wkurza ale w zwyklych halogenowych reflektorach..jesli jest soczewka , ladnie ustawiona z jakims zakladzie diagnostycznym , jest samopoziom nie widze zadnych przeszkod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moglby ktos podrzucic fotke jak swieca 5000k? jakiej temperatury sa w ogole serynje ksenony z 3bg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan
mnie tez to wkurza ale w zwyklych halogenowych reflektorach..jesli jest soczewka , ladnie ustawiona z jakims zakladzie diagnostycznym , jest samopoziom nie widze zadnych przeszkod

ponownie potwierdzam, przynajmniej jest szansa ze zablakanego pieszego nierozjade bo zenon to bezpieczenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam HIDY z allegro kupilem najtansze za 229 zl 8000 k do tego zarówki postojowe DIODY BIALE + renowacja kloszy papierem sciernym wodnym 2500 i pasta G3 jest rewelacja jak się spali jedna to powyciagam to i w kosz. Ale puki co stwierdzam ze duzo lepiej widac wszystko na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja diody juz kupilem i naprawde wygladaja kozacko (a to juz 3 niby-biale LEDy, wreszcze jakies porzadne), szukam teraz miejsca w wawie gdzie mi reflektorki zrobia i kupuje HIDa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

standart to chyba 4300K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krawcol to nie tak, oznica miedzy nimi czyli 6000k czy 8000k jest w temperaturze barwy, 8000k swieca juz prawie ze na niebiesko i powiem szczerze ze jest to wkurzajace, nie mowiac o tym ze nie przyzwyczajonym do tej barwy wydawac sie bedzie ze swieci slabiej. dobry kompromis to 6000k, swiatlo zblizone go dziennego a nie jest perfidnie niebieskie

 

Akurat Krawcol ma racje. Zmiana temperatury barwy 'odbija' się w jasności swiecenia. Im wyzsza barwa, tym swiatła mniej i niema to związku z tym, że komus nieprzyzwyczajonemu bedzie sie 'wydawać', ze świeca słabiej. Najwięcej światła daja 4300K i jest go coraz mniej, im wyzsza temperatura barwy.

 

pozdrawiam,

ArapahoVmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

wszystko jest dobrze do czasu puki nie trafi sie służbiste policjanta który sie troche na tym zna...mnie ostatnio chwycili już gdzieś to opisywałem wcześniej i przyczepił sie lamp bo zmieniłem na Engel Eyes.po długich tłumaczeniach wyjaśnieniach i odpowiedziach doczepił sie właśnie do żarówki postojowej diodowej (lampy nie dostosowane do tego typu żarówek) dobrze ze jeszcze Hidów nie miałem założonych (mimo że mam spyski) :))) ale i tak skończyło sie na zabraniu dowodu:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak bywa, licze sie z tym :)

 

jezeli standardowo 4300k to w jakich samochodach jest seryjnie 5000k? bo podobno w jakichs jest tylko nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
krawcol to nie tak, oznica miedzy nimi czyli 6000k czy 8000k jest w temperaturze barwy, 8000k swieca juz prawie ze na niebiesko i powiem szczerze ze jest to wkurzajace, nie mowiac o tym ze nie przyzwyczajonym do tej barwy wydawac sie bedzie ze swieci slabiej. dobry kompromis to 6000k, swiatlo zblizone go dziennego a nie jest perfidnie niebieskie

Tomczak, poszukaj sobie na forum innych tematow o xenonach-zamiescilem tam tabele (zapozyczona z forum Peugeota) z podanymi wartosciami jasnosci swiatla (w Lumenach)... I wynika z niej jasno, ze 4300K daja najjasniejsze swiatlo, daja go najwiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś z was posiada xenony Hid o barwie 600K bo ja chem zamontować sobie takie jak macie to wrzucie fotke jak to świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600k takich nie ma chyba 6000 k wtedy swiatlo jasne i biale bardzo fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności